En Pahalı Yemek 15 Lira: Fiyat Listesiyle Sosyal Medyayı Sallayan Sakarya'daki Lokanta

Favorilerime
Ekle

Çorbayı 1,5 liradan müşterilerine sunduğu için bir anda ünlenen ve fiyatlarının neden uygun olduğunu açıklamaktan da geri kalmayan bir esnafın Sakarya'da hizmet veren lokantalarına uzanıyoruz bugün.

Birçok yiyeceğe zam üstüne zam yapılan, herkesin bütçesine daha bir dikkat etmeye başladığı şu günlerde fiyat listesini görünce şaşırmamak neredeyse imkansız diyebileceğimiz bu lokantada sunulan yemekler de bir hayli beğeniliyor üstelik.

Bakalım, siz bu lokantanın fiyat politikasını gördükten sonra neler düşüneceksiniz? Cevaplarınızı bize yorum olarak bırakmayı unutmayın.

Sakarya’nın hizmet veren lokanta bir anda sosyal medyada gündem oldu

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bulunan ve toplam 8 şubesi bulunan bir lokanta karşınızda. Bu lokantanın bu denli ünlenmesinin sebebiyse fiyat tarifesi.

Bu lokantada çorba çeşitleri 1,5 liradan müşterilere sunulurken "uygun fiyat politikası" sadece çorbayla da sınırlandırılmıyor üstelik. Pilavdan lazanyaya, mantıdan tavuk yemeklerine menüde neredeyse yok yok ve hepsi uygun fiyatlarla satılıyor.

Bu lokantada en pahalı yemek 15 lira

Lokantanın menüsünde yer alan en pahalı yemekse 15 lira ile 200 gramlık dana haşlama. Üstelik yemeğin ardından tatlı yemek isteyenler de unutulmuyor ve yine oldukça hesaplı diyebileceğimiz fiyatlarla çeşit çeşit tatlı da sunuluyor. Şerbetli tatlılardan sütlü tatlılara, menüde yer alan tüm tatlı çeşitlerinin fiyatları da 2 ila 5 lira arasında değişiyor.

Bitti sanıyorsanız yanılıyorsanız çünkü burada yemeğin ardından müşteriler ücretsiz çay içebiliyor, aynı şekilde yemek boyunca ücretsiz ve sınırsız olarak diledikleri kadar ekmek yiyebiliyor.

Yemeklerin ve kullanılan malzemelerin kalitesi de sertifikalarla gösteriliyor

"Yemekler bu kadar hesaplı fiyatlara sunulduğuna göre kalitesiz malzeme kullanıyorlardır." diye düşünüyor olabilirsiniz ama lokantanın halihazırda sahip olduğu sertifikaları incelediğinizde kullandıkları tüm malzemelerin de kaliteli malzemeler olduğunu görebiliyorsunuz.

Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz lokantanın Twitter hesabına göz atabilirsiniz.

"Mutfak ve depolarımız halkımıza açık"

internethaber

internethaber

Verdikleri hizmetin bu denli uygun fiyatlı olmasının sırlarını herkesle paylaşabileceğini söyleyen işletme sahibi Sami Öztürk şunları da ekliyor:

"Fiyat listelerimiz günceldir hepsi doğrudur. Dükkan açalım tutturalım daha sonra hemen zam yapalım mantığında değiliz, bunu Sakarya halkı biliyor. Bu işletmeye 7 sene önce 35 metrekarelik dükkanla başladık. Daha sonra yoğun talepler üzerine 8 tane şube açtık toplamda.

Sakarya halkı bizi tutuyor, onların sayesinde bu şekilde büyüdük. Kalitemizden kesinlikle ödün vermedik. Kullanmış olduğumuz ürünlerimiz kesinlikle Türkiye’nin bildiği ve kullandığı marka ürünler. Depolarımız ve mutfaklarımız halkımıza her daim hazır bulunmakta.

8 şubemizde toplamda 130 tane personelimiz çalışıyor. Sigortasız eleman çalıştırmıyoruz. Doğal olarak sosyal medyada bu tarz sorular ile karşılaşıyoruz. Bu fiyatlar ile para kazanılamaz, kesinlikle kötü malzeme kullanılıyor gibisinden. Dediğimiz gibi mutfak ve depolarımız halkımıza açık. İstedikleri zaman Türkiye’nin ve Sakarya’nın her tarafından gelip mutfak ve depolarımızı gezerek hangi malzemeleri kullandıklarımızı görebilirler."Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?