Bu Kafede Robot Garson Ada Çalışıyor: Konya Cadde Meram

Favorilerime
Ekle

Geçtiğimiz hafta 2017 yılında satışa sunulması beklenen ve 2000 farklı yemeği yapabilecek Robochef'den bahsederken bir yanımız buruktu. Yine bu topraklardan uzakta bir yerlerde teknolojik gelişim vardı ve biz seyrediyorduk.

Robot Garson Ada ile tanıştığımızda burukluğumuz bir nebze olsa da azaldı.

Robot Garson Ada.

Konya'da, yazılım firması Akınsoft'un Kafe ve Robotik Uygulama Merkezi olarak açtığı Cadde Meram kafenin garsonu. Evet, keyiften bir kez daha söyleyebiliriz. Konya'da açılan Cadde Meram kafenin robot garsonu Ada.

Cadde Meram'ın bir yüzü Robotik Uygulama Merkezi ancak normal bir kafeden farkı yok. Gidip saatlerce oturabiliyor, bir şeyler yiyebiliyor, kahve ya da çayınızı yudumlayabiliyorsunuz. Diğer bütün kafelerden farklı olarak çayınızı bir robot getiriyor.

Ada, servise geldiğinde siparişleri verip kaçmıyor. Hoş geldiniz diyor, hal hatır soruyor, afiyet olsun dileklerini bırakıp öyle gidiyor. Pek şirin.

Yazılım firması Akınsoft'un verdiği bilgilere göre, Ada'nın ve arkadaşlarının çalışabileceği tek kafe burası değilmiş. Bu teknoloji Türkiye'deki bütün kafeler ayarlanabilecek düzeyde hazırlanmış.

Robot Garson Ada'nın servis macerasını izleyelim. En altta videosu var.

robot-garson-ada-1

robot-garson-ada-2

cadde-meram-konya


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?