huffpost

Erkeklerin de Kadınlar Kadar Yemek Yapmayı Bilmesi Gerektiğinin 15 Açık Nedeni

Favorilerime
Ekle

Dünyanın en ünlü aşçılarının erkekler olduğunu biliyoruz ancak onların böyle olması birlikte olduğumuz erkeklerin de bir usta aşçıya dönüşmesi gerektirdiğini doğrulamıyor. Erkekler için ilk kriter iyi yemek yapmak değil, yemek yapabilmek olmalı. Çünkü o kadar çok nedenleri var ki yemek yapmayı öğrenmek için...

Sevgilisi, eşi ya da bir baba olarak çocukları onların yapacağı yemeklerle mutlu olacak, iyi hissedecek ve daha büyük bir aşkla bağlanacaklar.

Erkekler, aslında bir bilseniz: Kadınların kalbine giden yol da midesinden geçer.

Çünkü kahvaltı, erkekler hazırladığında dünyanın en lezzetli ve harika sofrasıdır bir kadın için

Sevgiliniz için hazırlayacağınız bir kahvaltı dünyanın en lezzetli öğünüdür. Bir düşünsenize, sabah uyandığında hazır bir sofra bulmayı beklemeyen, uzun zamandır hep size kahvaltı hazırlamış sevgilinizin mutluluğunu...

Çünkü üzgün olmak, henüz mutluluk verecek bir yemekle karşılaşmamaktır ve mutlu olmayı bekleyen kız arkadaşınızı onurlandırmaktır

Eşiniz biraz kırgın ve üzgün. Belki de iş yerinde hiç beklemediği bir olayla karşılaştı, belki de ailesiyle alakalı çözmesi gereken sorunlar var. Hemen mutfağa koşup bir yemek yapsanız ve onu mutlu etmenin ne kadar kolay olduğunu fark etseniz.

Çünkü hasta olmak, yemeklerin iyileştirici gücünü keşfetmektir, bu kez de erkeğin elini taşın altına koyması gerektiği andır

mutfak-ask-manset

Yıllardır hasta olduğunuzda hep anne çorbası istediniz. O tavuk çorbasının değerini iyi bilirsiniz. Bu kez mutfak sırası sizde. Bu kez eşiniz için yapın çorbayı. Hem çorba yapmak aslında çok basit ve çok büyük bir iyileştirici gücü var. Sonra belki de sahilde yürür, temiz hava alır, hastalığa karşı daha büyük bir savaş açarsınız.

Çünkü kadınlar regl olduklarında en çok leziz bir yemeğe ihtiyaç duyarlar, keşke o yemeği yapanlar da erkek arkadaşları olsadır

Regl deyip duruyor kadınlar. Ne kadar kötü olabilir diye düşünebilirsiniz. Düşünmeyin. Hani derler ya "Olsak bir dert, olmasak bir dert." İşte tam da öyle bir şey bu regl denen lanet. Bazı kadınlar çikolata ister, bazı kadınlar güzel bir yemek. İkisini bir arada verip regl sendromunu birlikte atlatsanız. Herkes mutlu olsa. Hem de aynı anda.

Çünkü özel günler, özel olarak hazırlanmış bir yemekle bütünleştiğinde güzeldir ve o özel yemek bir erkek tarafından yapılmışsa hayat toz pembedir

erkekler-yemek-yapmali13

Özel günlerde hediye gerekli diye düşünüyor olabilirsiniz. Düşünmeyin. Ellerinizle bir pasta hazırlayın. Çok güzel bir şeye benzemesine gerek de yok. Olur, pandispanyayı da hazır alın. Kremayı da hazır alsanız olur. İçine sevginizi katın. Yaratıcılığınızı aşkla karıştırın. Ellerinize sağlık, sevgilinizin şimdiye kadar aldığı en güzel hediyeyi hazırladınız bile.

Çünkü erkekler, potansiyel birer aşçıdır ancak kendilerini henüz tanımıyorlardır

Boşuna demiyoruz, dünyanın en iyi aşçıları hep erkeklerdir diye. Bunu bir övünme yöntemi olarak almayın tabii ki ancak mutfağa girmek gerektiğinde yumurta kırmanın dışında şeyler yapabileceğinize de emin olun. Hem kadınlar güzel yemek yapan erkekleri daha çok sever.

Çünkü kahve keyfi, tek başına da güzeldir ancak birlikteyken paha biçilemez bir hal alır

Sevgiliniz kahve içmeye bayılıyorsa o kahve keyfine eşlik ediyorsanız bir de, Abidin Dino'nun mutluluğun resmini yeniden çizmesini beklemeyin. O an tam da önünüzde. Birlikte yapıldığında, birlikte içildiğinde daha keyiflidir, daha lezzetlidir bu meret.

Çünkü en derin kırgınlık, suflenin o incecik kırılgan dış yüzeyinden çok daha incedir ve erkeklerin yapacağı ufak bir incelik her şeyi iyileştirebilir

Kadınların kalbi çabuk kırılabilir ancak toparlamak da bir o kadar kolaydır. Tabii ki kırdığınız kalp artık onarılmayacak durumda değilse. Hazırlayın suflenizi, çalın kapısını. Gözlerinin içindeki gülümsenin keyfini çıkarın. Uzun uzun bakın gözlerine sevdiğiniz kadının. Bu bir lütuftur. Herkes karşılaşamaz.

Çünkü sevgi, yemek yapmayı da eşit kılar

Hadi, kırın zincirlerinizi. Yemeği kadın yapar da neymiş. Hangi dönemde yaşıyoruz. Yemeği erkek de yapar. Hele bir de güzel sevmeyi biliyorsa kadınını, öyle bir yapar ki herkes yaşanabilecek bu güzel ilişkiye gıptayla bakar. Çünkü ne kadar seversen o kadar çok sevilirsin bu dünyada. Beylik laflara gerek yok, sevmek çok karşılıklıdır bu hayatta.

Çünkü teşekkür etmek, aslında tahmin edildiği gibi sözlerle olmak zorunda değildir

Güzel eşiniz, sevgiliniz ya da anneniz. Teşekkür etme vakti geldi onlara. Sevginizi kolay gösteremeyen bir tip olabilirsiniz. Sorun değil. En çok sevdiği yemeği hazırlayın. Hem sizin o yemeği aklınızda tutuşuna hem de yemeği yapmış olmanıza hayran kalsın. Tadı da önemli değil. Tuzlu kahveden daha kötü olamaz ya?

Çünkü bir kadın için erkek arkadaşıyla diyeti bozmak, aslında çok lezzetli bir eylemdir

Duyduk ki bazı erkekler sevgilisi sürekli diyette diye söyleniyormuş. Halbuki o söylenen arkadaşlar henüz bir kadının diyeti sevgilisiyle bozmanın ne kadar eğlenceli olabileceğini henüz kavramamış. Bir günlük tatil, kaçamak ya da heyecan. Adını ne koyarsanız koyun, diyeti delebilir ancak sevgilinizin kalbinde kocaman bir aşk olacağı konusunda emin olabilirsiniz.

Çünkü gece kaçamakları buzdolabının aralığından girmek gibi bir şeydir

Gece kaçamakları hep dışarıda olmaz. Hadi gidelim de bir iki bir şey içelim diye düşünmeyin. Açın buzdolabını, çıkarın abur cuburumsu, gece yenmemesi gereken ancak gece yenildiğinde müthiş lezzetli olan o yiyecekleri. Tabağı hazırlayın ve bir şövalye gururuyla uzatın sevgilinize. Belki de biraz şımarıp yemekleri döke saça yersiniz.

Etrafı birlikte toplamak da sevdaya dahil.

Çünkü hayatta yalnızca kadınlar değil çocuklar da vardır ve onlar için babalarının hazırladığı bir yemek çok fazla değerlidir

Başlık her şeyi anlatıyor diye düşünüyoruz. Bir çocuk, babasının kendisi için hazırladığı yemeği yerken nasıl mutlu olmaz? Nasıl daha fazla sevmez babasını ve boynuna sarılmaz. Bir Türk filmindeymiş gibi hissediyoruz şu an. Mutluluk ve sevinç gözyaşlarının bir arada olduğu...

Çünkü hayatta kalabilme içgüdüsü dünyanın en basit ancak en eğlenceli işidir ve erkek bunun üstesinden gelebilir

Sevgilinize sadece şunu söyleyin: Dünyanın öteki ucuna gitsek seninle mutlu oluruz. Ve ardından sözünüzü yerine getirin. Gittiğiniz o ülkeler, o şehirler, o semtler hep sizin olsun. Siz yemeği hazırlayın. Daha da özel hissettirin. Farkına varın ki, sizi gerçekten sevmeyen bir kadın sizin için değil ülke değiştirmeyi, semt dahi değiştirmez.

Ayırdına varın.

Çünkü yalnızca bir kadın için değil, erkek kendine olan saygısını kazanabilmek için yemek yapmayı öğrenmelidir.

pixgood

pixgood

Bir düşünsenize, her zaman başkalarına söylemek zorundasınız aç olduğunuzu. Boş verin herkesi, mutfağa girip yapın yemeklerinizi. Tekrar söyleyelim, dünyanın en iyi aşçısı olmanıza gerek yok. Bir yemek yaparsınız ve hayatınız değişir.

Hayat daha lezzetli olur. Afiyet olsun!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?