Ankara Güvenpark'ta Kuş Yemi Satan Nezegül Nine'nin İyilikle Dolu Hikayesi

Favorilerime
Ekle

Ankaralılar bilir, Güvenpark'ta kar kış demeden kuş yemi satan bir teyze vardır. Nur yüzüyle sevgi aşılayan ve yaşına rağmen çalışma azmiyle herkesin Nezegül Nine'si olmuş Esma Teyze'dir o.

Şimdi onun güzellik ve iyilik dolu hikayesine konuk oluyoruz.

http://cdn.yemek.com/wp-content/uploads/2014/05/bilim-kurgu-reklam-yemek-mutfak.png |

twitter

Nezegül Nine uzun yıllardır Güvenpark'ın banklarına konan kuşlar için yem satıyor ve böylelikle geçimini sağlıyor. 81 yaşında olmasına rağmen her gün parka gidiyor Nezegül Nine ve Ankara'nın o meşhur ayazından, soğuğundan şikayet etmeden kuş yemi satmaya devam ediyor.

Nezegül Nine'nin eşi 25 yıl önce vefat etmiş ve hiç çocuğu yok. Yalnız yaşayan ve zor bir hayat sürdüren güzel kalpli bir teyzemiz. Hatta yıllar önce zabıtalar tarafından paraları parktaki süs havuzuna atılan, diğer kuş yemi satıcıları tarafından tehdit edilen, kötü davranılan Nezegül Teyze buna rağmen hiç vazgeçmemiş.

Sosyal medya sayesinde onu tüm Türkiye tanıdı

twitter

Onun bu zor yaşamından ise ona yardımcı olmak isteyen gençler sayesinde herkesin haberi oluyor. Yem satışını erken bitirsin de karda kışta evine erken dönsün isteyenler sosyal medyadan örgütlenip Ankaralıları Güvenpark'a davet ediyor. Ve bu iyilik hareketi kısa sürede yayılıyor. Öyle ki Esma Teyze'nin yani Nezegül Nine'nin ünü Ankara'dan çıkıp ana haber bültenlerine kadar gidiyor.

"Allah gençlerin işlerini rast getirsin. İnternete koymuşlar, haberim yoktu.”

twitter

Bu çağrının üzerine pamuk teyzemizin yanına birçok genç koşuyor ve yemleri satın alarak erkenden evine gitmesini sağlıyor. Hatta onun yanına gelirken düşüp elini kıranlar, yem almakla kalmayıp ayakları üşümesin diye ona yeni ayakkabı alan gençler sayesinde Nezegül Nine artık çok daha mutlu.

Nezegül Nine ise şöyle anlatıyor: "Cumartesi günü öğlene doğru gençler geldi. Erkenden gittim. Allah gençlerin işlerini rast getirsin. İnternete koymuşlar, haberim yoktu.”

Hep diyoruz dünyayı iyilik kurtaracak. Biliyoruz ki yarın da Nezegül Nine erkenden çıkıp parka gidecek ve kuş yemi satmaya devam edecek. Ankara'daysanız belki ona uğramak istersiniz ;)Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?