Hiçbir İşe Kabul Edilmeyen Down Sendromlu Kadının Kurabiye Kokan Başarı Hikayesi

Favorilerime
Ekle

Bugün size, bir insanın isteyince her şeyi başarabileceğini gösteren nefis bir hikayeden söz edeceğiz.

Azimli olmanın, temiz kalple hayallerimizin peşinden gitmenin nasıl güzel sonuçlar doğurabileceğini göreceğiz birlikte.

Umut dolacağız, insanlığa olan inancımızı her zaman korumamız gerektiğini bir kez daha anlayacağız. Tam da ihtiyacımız olan şu zamanlarda, gelin azim dolu, mutlu sonlu bu hikayeye ortak olun siz de.

İşte tertemiz bir kalp ve iyi niyetlerle hayallerinin peşinden giden Collette'nin öyküsü böyle...

Boston'da yaşayan down sendromlu Collette Divitto, bir gün hobisini mesleği haline getirmeye karar veriyor...

facebook

Collette Divitto, down sendromu olan ve Amerika'da yaşayan genç bir kadın. Mutfakla arası oldukça iyi olan Collette, 22 yaşına gelene kadar bol bol yemek yapmış, hatta bunu hobi haline getirmiş.

Ancak 22 yaşına geldiğinde artık bu yaptığının sadece bir hobi olmadığını, içindeki kurabiye yapma tutkusunun bir hobiden çok daha öte ve büyük bir sevgi olduğunu fark etmiş.

İşte bu da Collette'nin azim ve başarı dolu öyküsünün başlangıcı olmuş.

4 yıldan bile uzun bir süre birçok iş görüşmesine gidiyor ve onlarca kez reddediliyor...

yahoo

Collette, kurabiye yapma tutkusunu mesleği haline getirmeye karar verince başlıyor iş aramaya. 4 yıldan uzunca bir süre boyunca sayısız iş görüşmesine gidiyor ve hepsinden red cevabı alıyor.

Üstelik Collette, iş görüşmelerine giderken yanında hazırladığı kurabiyelerden mutlaka götürüyor ve tattırıyormuş... Aldığı geri dönüşler de hep nefis oluyormuş.

Ama iş, Collette'yi işe almaya gelince "Her şey çok güzel ama ne yazık ki bizimle çalışmak için uygun değilsiniz" gibi yuvarlak cümleler duyuyormuş Collette.

Muhtemelen sadece down sendromlu olduğu için defalarca reddedildiği bu iş görüşmelerinin ardından moralini bozmayan bu genç kadın, azimle hayallerinin peşinden gitmeye devam etme kararı alıyor.

Boston'da küçük pazarlarda kurabiyeler satarak başladığı yolda Collette'nin satışları hızla artmaya başlıyor...

nytlive.nytimes

Gittiği onlarca iş görüşmesinden olumsuz sonuçlar alınca hayallerini farklı bir şekilde gerçekleştirebileceği bilen Collette, bu kez hazırladığı kurabiyeleri pazarlarda satmaya karar veriyor ve işe koyuluyor.

Boston'da kurulan küçük pazar yerlerinde haftada sadece 100 kurabiye satarak başlıyor bu macera Collette için. Başta az gibi gözükse de genç kadının nefis kurabiyeleri zaman içinde çokça rağbet görmeye başlıyor ve kısa sürede haftalık kurabiye satışı 100'den 4000'lere kadar çıkıyor. Öyle ki Collette'nin o küçük pazar yerlerinde toplamda 50 binden fazla kurabiye sattığı biliniyor.

E hal böyle olunca, Collette'nin ünü de kısa sürede yaşadığı yerin sınırlarını aşıyor ve artık televizyon programları, Internet siteleri ondan söz etmeye başlıyor.

Ve mutlu son... Collette artık hayallerindeki işin sahibi!

facebook

Azmi, iyi niyeti ve temiz kalbi sayesinde ve elbette dillere destan nefis kurabiyeleriyle Collette, kısa sürede ülkenin en ünlü isimlerinden biri haline geliyor. Birçok kişi ona yardımcı olmak ve misler gibi kurabiyelerinden her gün yiyebilmek için Collette'nin kapısını aşındırmaya başlıyor.

Ve mutlu son gerçekleşiyor. Collette, uzunca bir süre çektiği sıkıntılar ve aldığı red cevapları sonunca hayallerindeki işe kavuşuyor, severek yaptığı mis kokulu kurabiyelerini her gün müşterileriyle buluşturuyor.

Bize de "iyi niyet ve azimle çıkılan her yolun sonu mutluluktur, hayallerinizden vazgeçmeyin" demek düşüyor.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?