kimsesiz-yasli-teyze

Kimsesiz Yaşlı Komşusunun Evini Temizleyerek Onu Yeniden Hayata Bağlayan Kadın

Favorilerime
Ekle

Yıllardır aynı apartmanda yaşadığınız komşunuzun evine ilk kez giriyorsunuz ve onun bu kadar süredir çok çok zor şartlarda yaşadığını öğreniyorsunuz. Ne yapardınız?

Londra'da yaşayan üç çocuk annesi Lucy Ashen'in başına tam olarak bu geliyor. 21 yıldır komşusu olan yaşlı ve kimsesiz kadının evine ilk kez giriyor ve gözlerine inanamıyor.

Pislik, dağınıklık içinde yaşayan 70 yaşındaki kadının 13 yıldır yıkanmadığını öğrendiğinde ise Lucy artık ne yapması gerektiğini biliyor.

Londra'da tek odalı bir evde yalnız yaşayan yaşlı teyze bir gün anahtarlarını unutunca...

21 yıldır karşı komşusu olan Lucy şimdiye kadar onu hiç evine kabul etmemiş teyzenin yatak odası camından içeri giriyor

Ancak Lucy eve girince gözlerine inanamıyor

Hiç kimsesi olmayan teyzenin çok kötü şartlar altında yaşadığını görüyor

Mutfağı, yatak odası pislik ve dağınıklık içinde olan teyzeye yardım etmeye karar veren komşusu...

Tam 60 saat boyunca evi baştan aşağı temizliyor ve yepyeni hale getiriyor

Bozuk olan televizyonunu bile tamir ediyor, buzdolabını taze yiyeceklerle dolduruyor, ters yüz olmuş eşyalarını düzeltiyor

Kendini terk edilmiş hisseden teyzenin 13 senedir hiç yıkanmadığını öğrendiğinde ise...

Kızıyla birlikte ona güzel bir banyo bile yaptırıyor

Kadın, yaşlı komşusunun durumunu internet üzerinden de paylaşınca...

Dünyanın her yerinden yiyecek ve para yardımı yağmaya başlıyor

Lucy, artık kimsesiz yaşlı teyzeyi asla yalnız bırakmayacağını ve ona bakacağını söylüyor

mirror

mirror

Lucy'nin Facebook sayfasından paylaştığı gönderiyle bu dokunaklı hikayeyi bitirelim:

"Hayatım boyunca Fulham’da yaşadım. Burası benim bir parçam tam 21 yıldır. Yaşlı bir komşum var. Tek başına tek odalı dairesinde yaşıyor ve psikolojik problemleri var. Yasal nedenlerden dolayı adını veremiyorum. Onu siz ‘yaşlı teyze’ olarak bilin.

İçeriye girdiğimdeki şaşkınlığımı hala üzerimden atamadım. Çok kötü haldeydi! Kimse böyle bir hayat yaşamamalı! Dolapta bir tek yiyecek yoktu. Mobilyalar ve kıyafetleri yırtık pırtıktı. Kimse ona duş aldırmamıştı. Yalnız ve çaresizlik içinde yaşıyordu. Yıllardır evine gitmeye çalışsam da benden uzak duruyordu. Kötü bir halde yaşadığını tahmin ediyordum. Ancak bu kadar kötü olduğunu düşünemiyordum.

Hiç tereddüt etmeden kadına yardım etmeye karar verdim. Evdeki her şeyin atılması gerekiyordu. Bir süre sonra yardıma ihtiyacım olduğunu düşündüm. Bu nedenle yaşlı kadının ihtiyacı olan şeyleri Facebook'ta listelemeye karar verdim. Çok da bir beklentim yoktu ancak tepkiler inanılmaz oldu. Listeye yazdıklarımın %80’i 24 saat içinde temin edildi. Eşya, giyecek, yiyecek yardımı ve destek mesajları hala gelmeye devam ediyor. Gerçekten çok duygulandım.

Evi yaşanabilecek hale getirmek 60 saatimi aldı. 11 gün oldu ve hala evi düzenlemeye devam ediyorum. Artık yatacak bir yatağı, temiz mobilyaları, yeni kıyafetleri, günde üç öğün yiyebileceği yemeği ve en önemlisi de bir can dostu var. Artık hayatında yapayalnız değil. Yaşama isteği yerine geldi. Onu dışarıya çıkmaya ikna ediyorum bugünlerde. Onu çok seviyorum ve desteğime devam edeceğim.

Onu yıkayacağımı söylediğimde bana, ‘Bilmiyorum. Belki korkarım. Belki düşerim’ dedi. Ben de ona, ‘İşte bu yüzden senin yanındayım. Sana yardım edeceğim. Artık korkmana gerek yok' dedim. 14 yaşındaki kızım Ruby de çok yardımcı oluyor. Yaşlı kadınla oturup saatlerce televizyon izliyorlar ve sohbet ediyorlar ben evi temizlerken. Kadının saçlarını tarıyor ve giyinmesine yardım ediyor. Hatta Snapchat kullanmayı bile öğretiyor."

Güzel insanlar, iyi ki varlar.

Kaynak: Daily Mail, Milliyet


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?