Kravat Almaya Son: Babanıza Ellerinizle Hazırlayabileceğiniz 10 Hediye Önerisi

Favorilerime
Ekle

Babalar Günü geldi çattı ve muhtemelen siz, henüz babanızın bu özel gününü kutlamak için ne yapacağınızı, ne hediye edeceğinizi hala bilmiyorsunuz.

Panik yok, doğru yerdesiniz.

Nedense hep bir Anneler Günü'nün gölgesinde kalan Babalar Günü için belki bugüne dek özel bir kutlama yapmadınız, belki babanızı şöylece bir öpüp geçiştirdiniz, belki de çoğumuzun yaptığı gibi her sene farklı renk ya da farklı desende bir kravat alarak kolaya kaçtınız... Her şey mümkün.

Ama bu kez istiyoruz ki babanıza onu düşündüğünüzü hissettirin, şöyle ufak da olsa bir hediye verin, üzerinizdeki emekleri için ona kocaman bir teşekkür edin. Bu yıl daha bir farklı, daha bir güzel olsun.

Elleri öpülesi tüm babalarımızın Babalar Günü kutlu olsun!

Boş konserve kutularını ve babanızın sevdiği objeleri boyayıp bir araya getirerek şöyle düzenleyiciler hazırlayabilirsiniz

Eğer babanızın dağınık bir çalışma masası varsa hem masasının düzenlenmesini sağlamak hem de her baktığında sizi hatırlayacağı bir hediye vermek için tıpkı buradaki gibi nefis düzenleyiciler hazırlayabilirsiniz. Bunu hazırlamak için boş yemek konservesi kutularını güzelce sterilize edip boyayabilir, yanına küçük model arabalar gibi onun sevdiği objelerden oluşan süslemeler yapabilirsiniz.

Dilerseniz boyadığınız bu sevimli kalemlik setinin üzerine ona olan hislerinizi anlatan küçük notlar da yazabilirsiniz. Artık yaratıcılık size kalmış.

Kendi ellerinizle bir uçurtma hazırlayabilir, kaç yaşında olursanız olun babanızla birlikte eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz

babaniza-yapabileceginiz-hediyeler-2

Özel gün dediğin, birlikte vakit geçirince, birbirinin değerini gerçekten ama gerçekten anlayınca güzel değil mi zaten? Pahalı hediyeler almayla, iki yanağından öpüp öyle kuru kuru kutlamayla olur mu? Asla.

Kaç yaşında olursanız olun, alın iki çıta, bir kağıt ya da naylon, biraz da ip... Yapıverin bir uçurtma. Ama baştan söyleyelim, uçurtma yapmak biraz da yetenek işidir. O yüzden dilerseniz siz sadece malzemeleri hazırlayın, pazar günü geldiğinde babanızla birlikte uçurtmanızı yapın.

Hazırladığınız uçurtmayı uçurmak için de çıkın ailecek ya da babanızla baş başa doğanın orta yerine, alın arkanıza rüzgarı... Bugünü unutulmaz kılmak için, eğlencenin dibine bulmak, huzur dolmak için yapabileceğiniz daha güzel bir aktivite olamazdı. Eminiz, babanız da bizimle aynı fikirde olacak.

Babanızı nefis bir pikniğe götürebilirsiniz

baba-icin-hediye-onerileri-1

Piknik söz konusuysa bir babanın mutlu olmama ihtimali yoktur bizce. Mangalı yakmakla uğraşırken bile zevk alabilen baba insanı, eminiz ki bu hediyenizi duyunca koşarak gidip mangal kömürü alacak, mangal ızgarasının nerede olduğunu kontrol edecek ve doğruca yola koyulacaktır.

O yüzden sözü fazla uzatmadan sizi Mangal Yakıp İp Atlanabilecek İstanbul'daki 7 Piknik Alanı yazımıza doğru alalım, ailecek nereye gideceğinize karar verin. Unutmadan, yanınıza misler gibi bir karpuz da aldınız mı, tamamdır.

Mangal sevdalısı bir babanız varsa ona kullanışlı bir mangal önlüğü yapabilirsiniz

Genişçe bir kumaş, iğne-iplik ve bir makası hazır edin. Kumaşı önlük şeklinde kesin. Ardından artan kumaştan üzerine irili ufaklı çeşit çeşit cep dikin. Dilerseniz elbette önlüğün üzerine kumaş boyalarıyla eğlenceli notlar yazabilir, sevimli figürler çizebilirsiniz.

Babanızın mangal keyfi en az ikiye katlanacak, eminiz!

Babanızın yaptığı mangala bir katkı da siz yapabilirsiniz

Biliyoruz, kimse babanızdan daha güzel mangal yakamaz, ondan güzel et pişiremez. Ama olur da Babalar Günü'nde mangal yapmaya, pikniğe gitmeye karar verirseniz minik bir sürpriz daha yapın babanıza.

Onun pişirdiği etlerin lezzetini katlayacak, ailecek bayıla bayıla yiyebileceğiniz bir barbekü sos hazırlayın mesela. Piknik sofranızdaki herkes babanıza bir kez daha hayran kalsın, bu da ikinizin arasındaki minik bir sır olarak kalsın.

"Ben nasıl barbekü sos hazırlayacağım şimdi?" derseniz sizi hemen barbekü sos tarifimize de bekleriz.

Ona tüm yaz üzerinden çıkartmak istemeyeceği özel tshirt'ler hazırlayabilirsiniz

Tam da babanızın giyebileceği tarzda düz renkli bir tshirt, ona uygun renkte bir kumaş boyası ya da kumaşda kalıcı bir şekilde duran bir sprey boya alın. Elinize bir eldiven geçirip tshirt'ün üzerine koyun. Ardından sprey boyayı elinizin şekli çıkacak şekilde püskürtün ya da bir fırça yardımıyla kumaş boyasını kullanarak elinizin şeklini tshirt'e geçirin.

Ardından dilerseniz buradaki gibi elinizin bulunduğu kısma kalpler koyun isterseniz babanızı sizin gözünüzde tanımlayan sözcükler yazın... Kalanı sizde!

Aynı şekilde ona özel bardaklar, kravatlar, telefon kılıfları da hazırlayabilirsiniz

Tıpkı bu tshirt fikrinde olduğu gibi babanıza sadece ona özel olacak başka nefis eşyalar da hazırlayabilirsiniz. Bu, bir kupa, kravat ya da telefon kılıfı olabilir.

Babanızın en çok kullandığı eşyaları düşünün ve onların düz renkli olanların bir tanesini alıp üzerine uygun boyayı kullanarak hissettiklerinizi yazın ya da babanızın seveceğini düşündüğünüz semboller, komik resimler çizin. Boya kuruduktan sonra hediyeniz hazır oldu bile. Üstelik bu hediye öylece satın alınan herhangi bir hediye değil, zamanınızı, yeteneklerinizi ve yaratıcılığınızı kullanarak hazırladığınız ona özel bir hediye! Mis.

Renkli kağıtları kullanarak şöyle sevimli kartlar hazırlayabilirsiniz

Babanıza ellerinizle hazırlayacağınız şöyle minik sürprizler milyon dolarlık saatlerden bile değerli olacaktır, emin olabilirsiniz. Dilediğiniz renklerde kağıtlar alın ve birkaç katlama hareketi ve birkaç makas darbesiyle onları gömlek-kravat ikilisine dönüştürün. İçine de babanıza söylemek istediklerinizi yazın ve onun gün içinde görebileceği yerlere bırakın. Emin olun, babanızın yüzünde oluşan gülümsemenin sebebi siz olacaksınız.

Dilerseniz çıtayı biraz daha yükseltip şöyle eserler de ortaya çıkarabilirsiniz

Tıpkı yukarıdaki kartta olduğu gibi kağıtlardan destek alacağınız bu sevimli çalışmayı yapmak için üzerinde "Süperman" baskısı bulunan bir fotoğrafın çıktısını alın ve o kağıdı içe doğru katlayarak beyaz kısmın üst tarafta kalmasını sağlayın. Dilerseniz bu gömleğe sadece yaka yapmakla yetinmeyip minik plastik parçalar yapıştırarak ya da bir kalemle yuvarlak şekiller çizerek düğmeler de yapabilirsiniz.

Babanıza "Sen benim kahramanımsın" demenin daha sevimli bir yolu olamazdı! Babanız gömleğin yakalarını açar açmaz göz yaşlarına bile boğulabilir, bizden söylemesi.

Babanız için çoktan güzel bir hediye aldıysanız hediye paketini kravat ya da papyonla sevimli bir hale getirebilirsiniz


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?