Gözünü Açar Açmaz Kahveye Saldıranların Bayılacağı 8 Özel Tasarım Kahve Aleti

Favorilerime
Ekle

 "Sabahın köründe telefonun çalan alarmını kapatıp yataktan fırladı. Daha yüzünü yıkamadan, akşamdan suyunu ve filtre kahvesini hazırladığı makineyi çalıştırdı. Dişlerini fırçalayıp, yüzünü yıkayana kadar hazır olacaktı çünkü kahvesi." diye başlayan bir hikaye yazsak, tüm kahveseverler olarak "aynı ben" diye diye okursunuz biliyoruz.

O yüzden bu yazımız ve bu yazıda gördüğünüz tüm tasarımlar siz kahve tutkunlarına geliyor. Çünkü filtre ya da granül; sade ya da sütlü fark etmez, bazen sadece bir fincan kahve yeter.

Ayrıca kahve tutkunları çok iyi bilir: Sabah içilen kahve uykuyu açar, zinde tutar, enerji verir.

O halde gelsin tasarımlar.

Kaya gibi sağlam: Espresso makinesi

Anza tasarımlarıyla ünlü espresso makinesi satan bir marka arkadaşlar. Ama onu diğer markalardan ayıran en temel özelliği, makinelerin dış görünüşlerinde kullandıkları malzemeler. Bir duvarı andıran görünümüyle sağlamlık ve lezzet garantisi de veriyor.

Kahveler her zaman taptaze: Kahve poşeti kapatma aparatı

Teemu Karhunen tarafından tasarlanan Kapu marka bu mandal, kahve poşetini sıkıştırarak hava almasını engelliyor. Bunun haricinde de başka bir işlevi bulunmuyor. Ancak sırf tasarımı bile satın alma sebebi olabilir.

Kalabalıksanız eğer: Porselen kahve servisi

Sevdiğiniz arkadaşlarınız, pek kıymetli misafirleriniz geldiğinde onlara layık bir kahve seti ile servis yapmayı kim istemez ki? Biz isteriz doğrusu. Mjolk da bunun için var hatta.

Çekirdekten toza bir hikaye: Kahve öğütücü

Kişisel bir öğütme makinesi olan Poppy marka öğütücü aynı zamanda kahvenizi de demliyor. Ürünün öne çıkan en büyük özelliği ise, akıllı telefonlarla kontrol edilebilmesi oluyor. Telefonunuzu kullanarak bir iki dokunuşla ideal kahvenizi ayarlayabilirsiniz. Çok havalı yahu!

Kırılmasın diye gözünün içine bakarsınız: Filtre kahve demliği

Tasarımıyla gerçekten büyüleyen Manual marka bu cam demlik ile kahve yapma işi sizin için bir ritüele dönüşebilir. Makinelerin sağladığı kolaylığı veremeyecek kabul. Ama bunun hazzı da başka be!

Hep aynı formdan sıkılmadınız mı: Kahve kupa tasarımları

Kendini kahve kupaları, şekerlikleri, süt kapları tasarımlarına adamış birisini düşünün. Çizimleri hayat bulurken, hayranlık uyandırıyor. Biz özellikle Aandersson'ın kupa tasarımlarına hastayız.

Sadece 4 malzeme kullanılmış: Kahve demleme makinesi

Yapımında sadece nikel, cam, ceviz ağacı ve mantar tıpası kullanılan tasarım ürün, yaklaşık 1700 Tl civarında. Tasarımlarıyla adından söz ettiren Ratio bu konuda üzgün bir şekilde sadece hayranlık uyandırıyor üzerimizde. Çünkü çok pahalı.

Bakırın sağlığını alan bir set: Kahve demleme aletleri

tomdixon

tomdixon

İngiliz tasarımcı olan Tom Dixon tüm ürünlerinde hem sağlık hem dayanıklılık hem de şıklık bakımından bakırı tercih ediyor. Ve ortaya nefis tasarımlar çıkıyor.

Hatırlarsanız biz de bakırın faydalarına değinmiştik. Tom Dixon da bizdenmiş meğerse!Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?