https://www.instagram.com/bebekwaffle/ | instagram

İstanbul'da İçine Dünyayı Sığdırabileceğiniz 8 Nefis Waffle Mekanı

Favorilerime
Ekle

Tatlılara, özellikle de içinde meyveden ve çikolatadan geçilmeyen waffle'a bayılanları hemen böyle alalım.

Hemen diyoruz, çünkü biliyoruz ki canı waffle isteyen biri, isterse ekmek dilimlerinin üzerine bir çikolata kavanozunu boca etsin isterse bütün bir meyve sepetini çikolata kremalarına bana bana yesin, kısacası her ne yaparsa yapsın hiçbir çözüm o waffle'ın yerini tutmuyor bazen.

Sizin de böyle tatlı krizi anlarınız varsa bu waffle mekanlarını şimdiden bir köşeye not etmenizde fayda var.

Sonuçta Belçika merkezli bu tatlıyı yemeyelim de yanında mı yatalım? Asla!

Şimdi hazırsanız çikolataya doyamayacağınız, haftalık meyve kotanızı dakikalar içinde dolduracağınız, soslarını ağzınıza gözünüze bulaştıracağınız o wafflecılar!

Not: Bu içerik ilk olarak 29 Mayıs 2015'te yayınlanmış, 15 Şubat 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Ab'bas Waffle

Çeşitliliğinden midir, meyvelerin tazeliğinden midir, pofuduk hamurundan mıdır bilinmez ama waffle denilince akla ilk Ab’bas gelir. Her ne kadar onlarca malzemesiyle kararsız arkadaşları canından bezdirse de daha waffle'ın waffle olmadığı zamanlarda (1983) Ab’bas vardı.

İstanbul’un hemen hemen her yerinde var: Caddebostan, İncirli, Ortaköy, Bahçeşehir, Bebek ve diğerleri. Mekan çok minik olduğundan burada genelde waffle'ını alan sakince uzaklaşıyor. Sahil kenarındaki banklar bizim tercihimiz.

Ab'bas Waffle adres: Cevdetpaşa Cad. No: 46/C Bebek, İstanbul

Bebek Waffle & Kumpir

Madem Bebek gibi gider gitmez akla waffle'ın ister istemez düştüğü bir yerdeyiz, öyle tek bir adres vermekle yetinecek değiliz. Yaklaşmaya başladığınızı mis gibi kokulardan ve önündeki kuyruktan kolayca anlayabileceğiniz adreslerden Bebek Waffle & Kumpir.

2007 yılında kurulan mekan, o gün bugündür oldukça zengin bir menüyle hizmet veriyor, her geçen gün menüsüne kattığı yeni tatlarla insanı uzun süre kararsız bırakabiliyor. Gidince "Hepsinden olsun" demek isteyebilirsiniz, öyle diyelim.

Bebek Waffle & Kumpir adres: Bebek Mahallesi, Cevdetpaşa Caddesi, No 38/B, Beşiktaş, İstanbul

Kemal Usta Waffles

Şimdi de "karşının Bebek'i" Moda'da soluğu alıyor, bu işe 1999 yılında baş koymuş Kemal Usta'ya gidiyoruz.

Çeşit çok, hangisinden başlasak? Tabii ki en eğlenceli olanlarından: Portakal Burda Kal, Kontrolsüz Enerji, Uykusuz Geceler, Limon Mayhoşum, Duvarda Yürüten, Yoldan Çıkaran, Git Geliyorum sizi meraklandıracak ve tatlıya boğacak alternatiflerden.

Burası diğer wafflecıların aksine minik değil. Oturup yüzünüze gözünüze bulaştırmadan yiyebileceğiniz masa ve sandalyeleri var. Diğerlerine fark attığı başka bir nokta daha var: Tuzlu Waffle! Evet, yanlış duymadınız. Ispanak, yumurta, ton balığı, peynir, dana jambonlu waffle. Deneyiniz, farkı görünüz.

Waffle yanında frozen çeşitleri, nar suyu, portakala suyu ve limonata da mevcut. Bilginize.

Kemal Usta Waffles adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, No 180/B, Kadıköy, İstanbul

Waffle Port

Listenin en iddialı waffle'cılarındandır ona göre! Küçük olduğuna bakmayın, o dükkanda harikalar yaratıyorlar.

Damla çikolata, tutti frutti, portakal, bonibon, Nutella, ceviz, Hindistan cevizi, frambuaz ve daha sayamadığımız birçok seçenekle waffle'ınızı oluşturabilirsiniz.

Waffle'lar isteğinize göre sandviç ya da tabakta geliyor. Yanında isterseniz frozen'ları da var ama şekerler içinde boğulmanın da bir anlamı yok, Türk kahvesi bu işi çözer!

Eğer tatlı canavarıysanız ikinciyi sipariş etmemek için büyük bir kararsızlık yaşayacağınıza eminim.

Waffle Port adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Caddesi, No: 166/B, Sarıyer, İstanbul

Çengelköy Waffle

Renkli ambiyansı, ürün çeşitliliği, kullandığı malzemelerin tazeliği ve hafifliği sayesinde kalpleri çalan mekanlardan Çengelköy Waffle'ı unutmak olmaz. Görünce hepsini koydurmak isteyeceğiniz malzemeler, içinizi baymıyor, aksine hafifliğiyle yedikçe yeme isteği uyandırıyor.

E çalışanlar güler yüzlü, ortam da rengarenk olunca size de waffle'ınızı afiyetle yemek, belki öncesinde bir de şöyle güzel bir fotoğrafını çekmek düşüyor.

Çengelköy Waffle adres: Çengelköy Mahallesi, Çengelköy Caddesi, No 30, Üsküdar, İstanbul

Ortaköy Waffle

Görsel temsilidir.

Görsel temsilidir.

Artık biliyorsunuz, Ortaköy'e gidilince o kumpir kaşıklanır, o mis gibi kokulu waffle afiyetle yenir. İşte afiyetle yemek için gidebileceğiniz en iyi adreslerden biri de Ortaköy Waffle.

Malzeme çeşitliliği tatmin edecek kadar fazla, hamurunun lezzeti yerinde. Madem kaçış yok, madem yemeden duramayacağız o zaman neden en lezzetlisini seçmeyelim ki?

Mis gibi boğaz havası eşliğinde...

Ortaköy Waffle adres: Ortaköy Mahallesi, Mecidiye Köprüsü Sokak, No 1/13, Beşiktaş, İstanbul

Tutti Frutti Waffles

Güler yüzlü bir karşılama, lezzet dolu waffle'lar, sıcak ve nefis bir servis... Bir waffle mekanından bekleyebileceğinizden çok daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Tutti Frutti Waffles'ın neden bu kadar çok müdavimi olduğunu daha ilk lokmada, hatta adım attığınız ilk anda anlayacaksınız. Bizim yerimize de yiyiniz efendim, afiyetler olsun.

Tutti Frutti Waffles adres: Hasanpaşa Mahallesi, Kurbağalıdere Caddesi, No 12, Kadıköy, İstanbul, Hasanpaşa, İstanbul

Waffle Saati

instagram

instagram

Eğer yolunuz fatih taraflarına düşmüşken aklınıza da sıcacık, bol malzemeli waffle'lar düştüyse gideceğiniz adres belli: Waffle Saati.

Waafle yemenin zamanı olmaz, orası ayrı ama burada her zaman waffle saati! Taze meyveleri ve iç baymayan çikolatalarıyla bir tane yedikten sonra burayı favori adresleriniz arasına alabilirsiniz.

Waffle Saati adres: Akşemsettin Mahallesi, Fevzipaşa Caddesi, No:5/A, Fatih, İstanbulDoyamayanlar için bir önerimiz daha var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?