İstanbul Kahve Festivali Etkinliği

İstanbul Kahve Festivali, 25-28 Aralık'ta Galata Rum Okulu'nda

Favorilerime
Ekle

Bu yıl ilki düzenlenecek olan İstanbul Kahve Festivali, 25-28 Aralık tarihleri arasında Karaköy'deki Galata Rum Okulu'nda kahveseverleri bir araya getiriyor. Açıkçası bizi biraz heyecanlandırıyor etkinlik ve neden bu kadar önemli olduğuna da kısaca değinelim isteriz.

2014 yılı üçüncü dalga (third wave) kahvenin yılı oldu. Doğrudan üreticiden ithal edilen kahve çekirdeklerinin alışılanlardan farklı ve son derece özenli yöntemlerle kavrulduğu ve demlendiği üçüncü dalga kahve, tüketiciler için daha lezzetli, daha keyif dolu kahve deneyimi demekti. "Şimdiye kadar içtiğimiz kahve değilmiş" diyenler İstanbul'da art arda açılan yeni nesil kahvecilerin kısa zamanda müdavimi haline geldi.

istanbul kahve festivali

istanbul kahve festivali

2014 yılı, zincir kahve dükkanlarından farklı kahve seçeneklerimizin olduğunu fark ettiğimiz bir yıl oldu bu yüzden. İstanbul'un dört bir yanında peş peşe açılan zevk sahibi mekanlarla tanıştık. Hatta geçtiğimiz günlerde kahve meraklısı Yemek.com okuyucuları için yeni nesil, yani üçüncü dalga akımını sahiplenen İstanbul'daki en iyi kahvecileri sıralamıştık.

İstanbul Kahve Festivali ise 2014 yılında kendini gösteren bu kahve akımını sene biterken zirve noktasında yakalayan ve hatta çıtayı daha da yükseltmesini umduğumuz, kahveseverleri bir araya getirirken, yeni nesil kahve kültürü hakkında bilinmesi gerekenlerin paylaşılacağı bir etkinlik olacak gibi gözüküyor.

Festivalde, İstanbul’un önde gelen nitelikli kahve dükkanları, özel kahve, çay ve imza yiyecek, içecek markaları ile kahve makinası üreticileri, profesyonel baristalardan gösteri ve sunumlar, bol bol tadım ve ikramlarla kutlanacak kafein bayramının yanı sıra yeni yıla özel avantajlı fiyatlarıyla tasarım ürünler, interaktif workshoplar, seminerler, akustik konserler, sanat sergisi ve daha birçok ilgi çekici etkinlik yer alıyor. [Devamı]

25-28 Aralık'ta Karaköy'deki Galata Rum Okulu'nda yapılacak olan İstanbul Kahve Festivali'nin biletleri Biletix'te. Yeni nesil kahveyi sevenlerin bu etkinliğe bayılacağını düşünüyoruz. Biz de orada olacağız.

Galata Rum Okulu'na Nasıl Gidilir?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?