Heisenberg Coffee Roastery İstanbul

Heisenberg Roastery: İstanbul'un En Konsept Kahvecisini Açmak İçin Bağış Bekliyorlar

Favorilerime
Ekle

IMDB puanı 9,5 olan ve 2008’de başlayıp 5 sezon boyunca tüm sevenlerini ekran başına kitleyen AMC dizisi Breaking Bad. Kansere yakalanıp ailesine metamfetamin satarak daha iyi bir gelecek sağlamayı planlayan kimya öğretmeninin akıllara durgunluk veren hikayesi.

Breaking Bad’e şimdiye kadar düzülen tüm methiyeler, onun için pişirilen Breaking Bad kurabiyeleri ve hazırlanan pastalar bini değil yüz bini aşmışken Türkiye’de yaşayan ve bir anda “break bad” olup Walter White nam-ı diğer Heisenberg’e ithafen bir kahve dükkanı açmayı planlayan Deniz Koşan.

Kendisi bir fotoğraf sanatçısı ancak içindeki kahve ve Breaking Bad aşkını daha fazla tutamayıp “Bunları birleştirsem nasıl olur?” diye düşünmüş olacak ki çareyi tamamen Super Lab konseptinde hazırlayacağı, yani bir laboratuvar gibi düzenleyeceği kahve dükkanı açmada bulmuş.

İşi bir adım öteye götürüp aynı zamanda dünyanın en bilinen kitlesel yardım sitelerinden bir tanesi olan Indiegogo’da proje açmış. Hedef 33.0000 dolar. Yapılan her bir yardım fazlasıyla karşılığını bulacak gibi görünüyor.

Heisenberg Coffee & Roastery Super Lab, Mart 2015’te açılmış olmayı planlıyor. Deniz Koşan’ın mottosu ise “Henüz yasa dışı değilken kahve iç!”

Indiegogo’da yer alan projede yalnızca Deniz Koşan yer almıyor, onunla birlikte tasarım konusunda destekte bulunan Süleyman Yılmaz ve Ahmet Öztürk, video çekmelerinde yardımcı olan Julien Wasserhahn ve Malik Beşer, mekan konusunda destekte bulunan, kahvesine doyamadığımız M.O.C.’un sahibi Sam Çeviköz var.
Böyle kahve kokan bir proje nasıl kötü olabilir ki? Mis gibi taze çekilmiş kahve kokusu çıkıyor klavyemizden.

Pamuk eller yardıma demek için sizi şuraya alalım.

Buralara da tanıtım videolarını ve kahve kokan Instagram hesaplarından bazı fotoğrafları ekleyelim.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?