İlk İş Yemeğinde Kariyerinizi Bitirmemeniz İçin Yememeniz Gereken 9 Yemek

Favorilerime
Ekle

Hayatımızın en büyük hedefi ne olursa olsun ucu okumaktan ve en sonunda da bir üniversiteden mezun olmaktan geçiyor. O en büyük hedef ne olursa anahtar kelime de "para" ne yazık ki. Kazanmak şart.

Küçük bir hikaye yazalım haydi, mezun oldunuz ve çok güzel bir şirketten iş teklifi aldınız. Şirketin mülakatı ise ne tesadüf ki bir yemekte gerçekleşiyor. İşte olası bir iş yemeğinde, ilk deneyiminizi 0 olayla atlatmanız için asla yememeniz gereken o müthiş lezzetler.

İsmine kanmayın: Black risotto de la kalamare

black-risotto-aralik-2020

İtalyan mutfağının önemli yemeklerinden biri olan risotto, İtalya'da pirincin en yaygın tüketim şekillerinden biridir. Ancak ilk iş yemeğinizde herhangi bir İtalyan restoranına giderseniz siz yine de uzak durun.

Üzgünüz ama: Spaghetti

spagetti-bolonez-tarifi

Bir klişe farkındayız ama yazmasak olmazdı. İçinize hüp diye çekmek suretiyle yediğiniz spaghetti, ilk iş yemeğinizin ardında domates sosu bırakmaya yetecektir. İlla makarna yiyecekseniz üç peynirli olur, ıspanaklı olur hiç fark etmez ravioli tercih edin. Temiz temiz.

Elle yenen yemeklerin tümü ama özellikle: Hamburger

cheeseburger-tarifi

Bir kere şık olmaz arkadaşlar, düşünsenize karşınızda "Sizi neden işe alalım" ile bitecek bir konuşma hazırlamış iş vereniniz, elinizde ise her şeyden habersiz aldığınız bir ısırıkta içindeki tüm sosunu ve muhtemelen soğan halkalarını tabağa bırakacak olan hamburger. Izgara köfte söyleyin siz iyisi mi.

Açık olanı tamam da: Waffle

ev-yapimi-waffle-yemekcom

Açık şekilde servis edileni tamam ama kapalı olan versiyonunu tercih etmeyin. Lahmacun mu bu canım? Ekmek arası peynir domates mi? Eğer kanka ortamındaysanız kapalı ya da açık affetmeyin ancak ilk iş görüşmenizin finalini ağzınız yüzünüz çikolata ile yapmayın.

Tamam ismi bile karizma ama: Suşi

Dragon Suşi Tarifi

Gelelim Asya'nın en güzel yemeklerinden biri olan suşiye... Her ne kadar o chopstickleri kullanmak insana dehşet bir karizma katsa da iki çubuğun arasından fırlama ihtimali de var.

Sakın ha: Istakoz

istakoz-aralik-2020

Lütfen ama lütfen ilk iş buluşmasında sakın ola ıstakoz yemeyin. Gittiğiniz yer en pahalı restoran da olsa ıstakoz yemeyin. Onun kabuğu ne kadar zor ayıklanır bir bilseniz Hani derler ya insanız vezir de eder rezil de. Heh aynen öööyle işte.

Çok dikkatli seçmek gerekir: Salata

kinoa-salatasi-yeni

Tek ama en büyük sebebi de dişte kalan maydanozdur. Çok net olduğumuzu düşünüyoruz.

Masum gibi gözükür: Kahve

kahve-sanati-aralik-2020

Kahvenin dolaşım sistemi üzerindeki etkilerini bilmeyen yoktur. Bu, her ne kadar metabolizmaya bağlı olsa da yarım ya da bir saat içinde bile etkisini gösterebiliyor. Bu nedenle konuşmanın en güzel yerinde kıvran kıvran kıvranmamanız için kahveden uzak durun deriz biz.

Pek de minnoş: Cupcake

Bonibonlu Cupcake Tarifi

Bonibonlu Cupcake Tarifi

Bu cupcake'ler de zaten başlı başına bir sıkıntıdır. Çatal-bıçakla yesen olmaz, eline alıp elma gibi ısıra ısıra yesen hiç olmaz. Üstelik iş yemeğindeyken aklınıza bile getirmeyin. En temizi meyve tabağı, mis!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Baran Can Güngör8 Aralık 2016 01:37
Ne yiyecez mk?? Benim yarın ilk günüm işimde açmı kalak .s.s
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?