Hong Kong'da Çocuklara Organik Tarımı Sevdirmek İçin Hello Kitty Çiftliği Açıldı

yemek.com
Zeynep Yılmaz
Zeynep Yılmaz
55 takipçi106 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Temmuz 19, 2017
Duygu Arslan
Ağustos 9, 2017
Pepsi Badge
Pepsi Max
Temmuz 14
Duygu Arslan
Temmuz 10, 2018

"Ağaç yaşken eğilir" atasözü ve kapsadığı anlam evrensel bir doğruluğa sahip. Bir toplumun tek tek bireyler halinde ve toplu halde kendine ve etrafına faydalı olmasını istiyorsak çocuk yaşlarda verilen eğitimin büyük önemi var.

İşte bu gerçeğin farkında olan Hong Kong'dan bizi hem kıskandıran hem de sevindiren bir haber geldi.

Hong Kong'da çocukların pek sevdiği Hello Kitty'nin tema olarak kullanıldığı bir organik tarım kampı açılmış. Amaç çocuklara organik beslenmeyi, doğal ürünleri, tarımı, meyve-sebze ekmeyi ve toplamayı öğretmek. Tabii çocuklar çiftçilikten çok daha fazlasını öğreniyorlar bu kampta; sosyal oluyorlar, eğleniyorlar, doğaya ve çevreye saygı duymayı öğreniyorlar.

Kampın birçok noktasında Hello Kitty temalı tabelalar ve maskotlar bulunuyor. Hatta çocukların meyve-sebze ektiği tarlalarda Hello Kitty korkuluklarını görmek bile mümkün.

Kampta çocuklar kadar yetişkinler için de barbekü alanları ve kafeler yer alıyor. Böylece çocuklar, anne ve babaları ile beraber zaman geçirebiliyorlar.

Keşke Türkiye'de de görebilsek dediğimiz hareketler bunlar. Keşke bizim çocuklarımız da toprağın ve doğanın önemini böyle eğlenerek zaman geçirebilecekleri yerlerde anlasalar ve büyüdüklerinde doğayı ve çevreyi korumak için gerekli bilinçle hareket ediyor olsalar.

Bu Hello Kitty ile de olur, Pepe ile de. Neden olmasın?

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?