littleredbook

İlk Buluşmada Yenmemesi İçin Anayasa Çıkarılası 10 Karizma Bükücü Yiyecek

Favorilerime
Ekle

Karizmayı bozmak yemeklerin ana görevi gibi. Söyleyemediğiniz yemekler bir başka karizma bozar, yanlış yazsanız canınız sıkılır.

"Canım bir queasidaaadadada yesek mi?" diye mesaj attığınızı düşünsenize. Restorana gidince "Vorşıştırş soslu" demek nasıl yerin dibine sokabilir sizi. Ah bu yemekler.

Bir de öyle yemekler var ki hadi diyelim mesaj attınız ve doğru yazdınız, o sırada Google'dan kopya da çektiniz. YouTube'dan okunuşlarını dinlediniz ve havanızı da attınız. O yemeği sipariş ettiniz.

Aman haaaa! Etmeyin işte, etmeyin. Ağız yüze bulaşıp sizi tarumar etmekle kalmaz, müstakbel sevgilinizi sizden kutuplar gibi soğutabilir.

Dikkat dikkat, ilk buluşmada yenmemesi gereken yiyecekler geliyor.

Özellikle kadınlar: Envai çeşit salata

İlk buluşmada salata yeme geyiği kadınlar için en geçerlilerinden bir tanesidir. Evet belki de canımız çekiyor ama ne yapalım bu kez de yemeyelim. Sezar soslu salata yiyeceğim derken ağızdan akan Sezar sosa, diş arasında kalan baharata hiç gerek yok. Hem de büyük kesilmiş marulları ağza tıkıştırırken karşıdan hiç de güzel görünmüyoruz.

Asya beklesin: Suşi

Asya'nın gülü suşi her ne kadar yiyene mini bir karizma katsa da o chopstickleri o çöpsitikleri kim tutacak? Bu ellerle mi tutacaksın o aletleri? Olmuyor işte, üstten tutsan alttan kaçıyor, alttan tutsan yazmayı yeni öğrenmiş çocuk gibi oluyor. Ağza tek lokmada göndermek de mesele. Düşürsen gönül razı değil.

Nasıl yani: Mumbar dolması ya da şırdan

Arkadaşlar, kendinize gelin lütfen. Normal hayatta senede 1 kez yediğiniz o yemekleri, o sakatatları nolur ilk buluşmada yemeye çalışmayın. Hele şırdan gibi görünüşü de garip yemekleri yiyerek karşıya yanlış sinyaller vermeyin. Nasıl yani, ne demek şırdan, mumbar dolması?

Romantizm sabaha: Simit

diste-kalan-susam

Simit çok basitçe yenilebilen bir yiyecek ama sor bakayım sonrasında başına neler gelecek. Dişlerin arasında kalan o simit parçalarını, susamları kim temizleyecek. Maalesef kimse temizleyecek, sen de bakakalcaksın giden kızın / adamın ardından. Acaba yanlış bir şey mi var? Evet canım, dişinde yeni bir yaşam formu var.

Sen bana biraz tombul: Kumpir

Doldur dolur, biraz daha doldur içini kumpirin. Sen içini doldurdukça karşındakinin de içi şişsin. Maliyet hesapları yapmaya başlasın, ne olacak bu cüzdanın hali diye. Şaka bir yana etine ve içine dolgun kumpiri yerken karşınızdakini hayattan soğutma ihtimaliniz çok yüksek. Çünkü içinde Rus salatası var, mısır var, kısır var, bir kaşıkta dünya var. Yerken kötü görünme ihtimali desen "double" var.

Düşman başına: Spagetti

Hele bir de o havalı yiyecek spagetti bolognese ise. Aman diyoruz aman. Hüpletmek bir dert, çata dolamak bir dert. Az alsan çimdik çimdik yiyor olacaksın, çok alsan mini bir ayıcık. Olmuyor, ağza yakışmıyor. Bir de sallanan spagettilerden yağ akıyor, kıyma akıyor, hop. Bembeyaz kıyafet gitti işte. Al işte kırdın, kırdın.

Küçük olursa olur: Hamburger

Mini atıştırmalık hamburgerler olur belki de o kocaman, ağza sığmayan, bol sulu hamburgerler affedilmiyor maalesef. Sanki birazdan burger bitince dünyayı yiyecekmişsin gibi, olmadı masadaki arkadaşını yiyebilirmişsin gibi. Gibiler de gibiler. Zor azizim, çok zor.

Off sarımsak: Islak hamburger

Yemesi dünyanın en basit işlerinden bir tanesi ama gel gör ki yedikten sonra o ağız kokusu, o kesif sarımsak kokusunun bayıltamayacağı kişi yoktur. Ne kadar çok ıslak hamburger yenirse kokusu o kadar çok olur. O yüzden basit düşünmekte yarar var.

Kaşıkla da olsa: Mantı

Akan kokangillerden bir tanesi de mantı. Kaşıkla yemek problem değil, asıl problem üzerine dökülebilecek kızdırılmış yağ da değil. Sarımsak ve çeneye doğru akması muhtemel kırmızı biberli yağ. Peçetede kalan kocaman yağ lekesine mi yanmalı insan yoksa kokan nefese mi? Bilemedik.

Açıklıyoruz: Tavuk döner

lokantacilarvepastacilar

lokantacilarvepastacilar

Maksimum 10 lira tutacak o tavuk döner, eğer Arizona'dan özel olarak getirilen gudibik bir tavuğun eti değilse. Döner sonuçta. Her halükarda ucuza getirilmiş gösterecektir. İlla milyarlar, milyonlar, yüzlükler harcamaya gerek yok ilk buluşmada ama tavuk döner de yenmez be kardeşim.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?