Bilindiğinde Hayat Kurtaran 5 Çatal Bıçak Duruşu ve Dikkat Edilesi Anlamları

Favorilerime
Ekle

Neden hayat kurtarıyor diye merak edebilirsiniz ancak çatalı bıçağı yemek yedikten sonra nereye koyduğunuz çok önemli. Daha doğrusu nasıl durduğu çok önemli. Çünkü istemeden "Bu yemeği beğenmedim." anlamına gelecek bir duruş sergileyebilirsiniz. Tabii ki bunu bilen birisine karşı. Ancak hayat sürüncemelerle geçmez, bilseniz çok daha iyi olur. Yani sizin için.

Belki hayatınız boyunca karşınıza bilen birisi hiç çıkmayacak, belki de o bilen kişiye karşı bir anda kendinizi mahçup hissedeceksiniz. Hayat çok belirsiz ve farklı olaylara gebe.

Gelin siz en iyisi öğrenin bu duruşların anlamlarını, ne şiş yansın ne kebap. Keyfini çıkarın yediğiniz yemeğin. Bir de arkadaş ortamlarında bu bilgileri satma keyfi var ki: Paha biçilemez.

Ben biraz duracağım, bırp. Ay pardon.

sofra-adabi1

Çatalınız ve bıçağınızı bu şekilde tabağınıza koyduğunuzda yemeğe ara verdiğinizi ve bir süre sonra devam edeceğinizi anlatmış olursunuz. Tabağınızda duran o güzel eti tabii ki de yiyeceksiniz ama biraz vakit veriyorsunuz kendinize, hadi yine iyisiniz. Garson pat diye alamayacak tabağınızı.

İkinci tabak için hazır ol, 3, 2, 1

sofra-adabi2

Çatal ve bıçağınızı artı yapacak şekilde tabağınıza yerleştirdiğinizde ikinci tabak için hazır olduğunuzu anlatmış olursunuz. Yani ara sıcağınızı bitirdiniz, ana yemeğe geçeceksiniz. Tabağınız artık değiştirilebilir ve siz diğer yemeğe rahatlıkla geçebilirsiniz.

Vallahi mikemmel, tek kelimeyle mikemmel

sofra-adabi3

Çatal ve bıçağınızı yan yana getirip bulunduğunuz konuma paralel şekilde koyarsanız diyorsunuz ki: Ellerine sağlık canım benim, vallahi harikaydı. Tok olmasaydım 74 tabak daha yerdim ama yerim dar. Mikemmel yapmışsın ya. Gene yerim gelince.

Şiştim, topla bu tabakları gözüm görmesin

sofra-adabi4

Yemek bitti, daha da istemiyorsunuz. Mide patladı patlayacak. Size de yazık yemek yapana da yazık, pervane olmasın biraz daha başınızda. O zaman ne yapıyoruz? Çatal ve bıçağınızı bulunduğunuz konuma dik olarak yan yana koyuyoruz. Bitirdim canım, sağda inecek var.

Bir daha yersem iki olsun, ya da olmasın, ay midem bir fena

sofra-adabi5

Yemeği beğenmeme gibi bir hakkınız da var. Damak sizin dil sizin. Haklısınız. Bunu göstermek de isteyebilirsiniz. İnsanoğlu bu, her şeyi yapmak istiyor. O zaman çatalınızın dişleri arasına hemen bıçağı yerleştirin ve Nasreddin Hoca gibi yapıştırın cevabı. Durur musunuz? Duramazsınız.

Yeteer, gözüm görmesin yeter. Görmek istemiyorum, yeter.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?