Evde Kalmamanın Formülü Açıklandı: ''Et Yemeyin''

yemek.com
Ufuk Utaş
Fırından yeni çıkmış mozzarella peyniri, ızgara bonfilenin üstünde uzanan karame ... Devamını okuyun
Ufuk Utaş
252950 takipçi401 içerik

Sıkça Yenen Konular

Duygu Arslan
Aralık 5, 2017
Cemre Özgüzel
Kasım 23, 2017
YENİ
5
Sütaş
Ekim 22
15 dakika
Cemre Özgüzel
Kasım 5, 2019

Amerikan arkadaşlık sitelerinden ayi.com’un (are you interested) yaptığı araştırmaya göre vejetaryen olan kadınlar ruh eşini bulma konusunda vejetaryen olmayanlara göre daha şanslı. Çünkü erkek kullanıcılar, vejetaryen kadın kullanıcılarla yüzde 11 oranında daha fazla iletişime giriyor.

Yaklaşık 2 milyon kişinin dataları kullanarak yapılan araştırma, kullanıcıların profil görüntülenmesi ve aldığı mesajları değerlendirerek sonuca ulaşmış.

Sitenin İş Geliştirme ve Ürün Müdürü John Fischer, bu sonucun çıkmasındaki en büyük etkeni, erkeklerin vejetaryen olan kadınları daha sağlıklı, fit ve zayıf olarak düşünmesi şeklinde açıklıyor. Başka bir ifadeyle, erkekler buluşmaya gittiklerinde herhangi bir ‘sürprizle’ karşılaşmak istemiyor.

Kadınların kullanıcı alışkanlıklarına baktığımızda ise, erkekler için herhangi bir trend değişikliğine gerek yok gibi görünüyor. Çünkü kadınlar, etobur erkekleri yüzde 13 oranında daha fazla tercih ediyor.

Tabii bu araştırmayı yüzde yüz bir ölçüt şeklinde alıp hemen yarın yeme alışkanlıklarımızı gözden geçirmeye gerek olmayabilir. Malum bu sonuçlar Amerika için geçerli ve online arkadaşlık sitesinin sonuçları.

Gerçek hayatta durum böyle olmayabilir. Sonuçta vejetaryen ya da etobur ne fark eder ki?

Deneyimi olan bir okuyucumuzun yanıtını bekliyoruz.

Bir de araştırmayı ciddiye alanları Tinder profillerine uğurluyoruz.

Manşet görsel: firstwefeast.com

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?