Fotoğrafından Yemeğin Kalorisini Hesaplayan Teknoloji

yemek.com
Neşe Gülmez
Portobello mantarının mutlulukla bir ilgisi olmalı.
Neşe Gülmez
21762 takipçi413 içerik

Sıkça Yenen Konular

Duygu Arslan
Temmuz 25, 2018
Cemre Özgüzel
Eylül 20, 2018
Pepsi BadgeAdvertisement
Pepsi
Şubat 9
Zeynep Çetin
Kasım 27, 2017

Siri'yi biliyorsunuz. iPhone'larda bulunan, sorulan soruya dili döndüğünce cevap veren; en yakın restoran, hastane, otel sorduğunuzda elinden geldiğince yardım eden bir sevimli teknoloji. Jarvis'in (Iron Man'in Iron'ı) büyük büyük dedesi diyebileceğimiz Siri'nin geliştiricileri yine insanlık için bir hayırlı iş yapmaya daha niyetlenmişler.

Bizim mercimek çorbası tarifi verir gibi basitçe anlattığımız proje haliyle çok da kolay değil. Önlerinde en azından iki engel var. Birincisi yemeğin ne olduğunu tanımlayabilme, ikincisi de yemekteki gıda yoğunluğunu ya da miktarını anlayabilme.

Bahsettiğimiz iki problemden ilki yani yemeği tanıyabilme görece daha kolay bir görev. Ancak yemekteki gıda yoğunluğunu belirlemek; işte bu aşama, teknolojiye bir hafta içersinde erişememe sebebimiz. Teknolojinin arkasındaki şirket SRI International'dan yapılan açıklamaya göre uygulamanın en az 1 sene içinde hayata geçmesi bekleniyormuş.

Yediğine dikkat eden, sağlıklı yaşam konusunda hassas bünyeler için en az Siri kadar faydalı olacak teknolojinin bir an önce gelmesi dileklerimizle...

Görsel: foodtwentyfourseven

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?