Fotoğrafından Yemeğin Kalorisini Hesaplayan Teknoloji

yemek.com
Neşe Gülmez
Portobello mantarının mutlulukla bir ilgisi olmalı.
Neşe Gülmez
21753 takipçi442 içerik

Sıkça Yenen Konular

Cemre Özgüzel
Ocak 23, 2018
Duygu Arslan
Aralık 5, 2017
YENİ
4.5
Sütaş
Ekim 22
15 dakika
Cemre Özgüzel
Mart 6, 2018

Siri'yi biliyorsunuz. iPhone'larda bulunan, sorulan soruya dili döndüğünce cevap veren; en yakın restoran, hastane, otel sorduğunuzda elinden geldiğince yardım eden bir sevimli teknoloji. Jarvis'in (Iron Man'in Iron'ı) büyük büyük dedesi diyebileceğimiz Siri'nin geliştiricileri yine insanlık için bir hayırlı iş yapmaya daha niyetlenmişler.

Bizim mercimek çorbası tarifi verir gibi basitçe anlattığımız proje haliyle çok da kolay değil. Önlerinde en azından iki engel var. Birincisi yemeğin ne olduğunu tanımlayabilme, ikincisi de yemekteki gıda yoğunluğunu ya da miktarını anlayabilme.

Bahsettiğimiz iki problemden ilki yani yemeği tanıyabilme görece daha kolay bir görev. Ancak yemekteki gıda yoğunluğunu belirlemek; işte bu aşama, teknolojiye bir hafta içersinde erişememe sebebimiz. Teknolojinin arkasındaki şirket SRI International'dan yapılan açıklamaya göre uygulamanın en az 1 sene içinde hayata geçmesi bekleniyormuş.

Yediğine dikkat eden, sağlıklı yaşam konusunda hassas bünyeler için en az Siri kadar faydalı olacak teknolojinin bir an önce gelmesi dileklerimizle...

Görsel: foodtwentyfourseven

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?