Editor
YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Kamyonu Mutfağa Çevirerek Dükkanın İçine Yerleştiren Karadenizli Dürümcü

yemek.com

Dünyada çok yaygın olan bir seyyar restorancılık modeli olan "food truck" konseptini Karadeniz pratik zekasıyla birleştiren bir dürümcüyle tanıştıracağız şimdi sizi.

Kamyonunu modifiye ettiren ve mutfağa dönüştüren Ümit Topal kamyonuyla açık alanda satış yapmak yerine kiraladığı dükkanın içine yerleştirdi. Ve ortaya Türkiye'nin en ilginç dürümcüsü çıktı.

Afiyet olsun.

Burası sizin bildiğiniz kebapçılardan değil

cnnturk

Aslen Trabzonlu olan 35 yaşındaki Ümit Topal Samsun'da yaşıyor. 15 senedir seyyar kebap satışı yapan bir kamyonda çalışan Topal sonradan kendi kebapçısını açmaya karar veriyor. Ancak bu kebapçı sizin bildiklerinizden değil.

Dükkanın içinde bir kamyon, kamyonun içinde bir mutfak

cnnturk

1970 model bir kamyon satın alan Ümit Topal, kamyonun kasasını mutfağa dönüştürmüş. 2 ay süren bir modifiye sürecinden sonra içinde kebap ocağı olan bir kamyon tasarlayan Topal bununla cadde cadde, sokak sokak gezeceği yerde kamyonu bir dükkanın içine sabitlemeye karar vermiş.

7 katlı apartmanın giriş katında bulunan bir dükkan kiralayan Topal, sonrasında kamyonu buranın içine yerleştirmiş. Yani bir dürümcü düşünün, içinde kamyon var ve tüm yemekler kamyonda pişiyor. Böyle bir iş modeli :)

"Karadeniz fıkrası gibi olmuş" diyen çok

cnnturk

Ümit Topal'ın bu farklı yaklaşımı ise ona olumlu dönmüş. Konseptin dikkat çektiğini ve müşterilerin çok memnun olduğunu söyleyen Topal, gelenlerin görenlerin "Karadeniz fıkrası gibi olmuş" gibi tepkiler verdiğini belirtiyor. Devamını ondan dinleyelim:

"Kamyonun modifiyesi yaklaşık 2 ay sürdü. Çok uğraştık. Kasayı mutfak haline getirdik. Kebap ocağını yerleştirdik. Bütün üretim kamyonun içinde oluyor. Burada sokak görünümü veren bir tarz yaptık. Herkes çok memnun. Genelde bu tür kamyonlarda dürüm satışı yapılması açık alanlarda oluyor. Ben de bunu kapalı alanda uyguladım. Çok da güzel olduğuna inanıyorum. Görenler hayret içerisinde kalıyorlar. 'Karadeniz fıkrası gibi olmuş' diyorlar. Ben de Trabzonlu olduğumu söylüyorum herkes şaşırıyor. Yaptığımız bir girişimcilik örneği. Bu dükkanı kiralıktan sonra içine normal bir mutfak da yapabilirdim. Ancak, bir böyle bir kamyon konsepti belirledim. Gelen ilgiden de çok memnunum."

Kaynak: cnnturk.com

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?