Satın Aldıktan Hemen Sonra Pişmanlık Yaşatacak 10 Olmasa da Olur Ürün

Favorilerime
Ekle

Hayat kolaylaştıran, güzelliğiyle evlerimize şıklık katan ürünleri çok seviyoruz, yalan yok. Ama bazen işler hiç de düşündüğümüz gibi gitmiyor işte.

Bir anda heyecana kapılıp, güzelliğine vurulup aldığımız ürünler, bazen hepimizi fazlasıyla hayal kırıklığına uğratabiliyor. Bu yetmezmiş gibi bir de üstüne aslında çok da kullanmayacağımız, ayda yılda bir işimizin düşeceği ürünler var ki sormayın gitsin.

Siz, siz olun, herhangi bir ürün almadan önce iki kez düşünün, gerçekten işe yarayıp yaramayacağını, gerçekten kullanıp kullanmayacağınızı iyi ölçüp biçin.

Satın aldığınıza pişman olmayın.

Sıradan bir bıçak da iş görür: Pizza bıçağı

webstaurantstore

Pizza bıçağı dediğimiz alet, sıradan bir bıçakla da yapabileceğiniz bir işi yapıyor sadece.

Evde yapacağınız pizzalar haricinde hazır aldığınız tüm pizzaların da dilimlere ayrılmış bir şekilde geldiğini düşünürsek, satın aldığınıza pişman olmamanız imkansız.

Alternatifi çok: Patates ezici

aliexpress

Haşlanmış patates ezmek için kullanabileceğiniz bu alet yerine tahta kaşıklar, çatallar, daha çeşit çeşit alet kullanarak da aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Üstelik patates ezicilerin ezme görevini üstlenen kısmı oldukça geniş olduğundan çekmecelere de kolayca sığmıyor ne yazık ki.

Tebrikler üç saniye kazandınız: Haşlanmış yumurta dilimleyici

williams-sonoma

Haşlanmış yumurta dilimlemek için yapılan bu ürün, tahmin ediyoruz ki yaklaşık 3 saniye kazanmanızı sağlayacaktır.

Tabii sonrasında bu dilimleyici aleti güzelce yıkamanız, o yumurta kalıntılarından kurtarmaya çalışmanızı düşünmezsek.

Siz iyisi mi haşlanmış yumurtanızı 3-4 bıçak darbesiyle hop diye dilimleyiverin bizce.

Bir kere kullanıp unutursunuz: Waffle makinesi

thisisinsider

Canınız ne kadar sıklıkla waffle yemek ister bilemiyoruz ama bir makine alacak kadar çok olmadığını tahmin ediyoruz. Tek bir görevi olan, ayda yılda bir aklınıza gelecek bir makineyi neden alasınız ki?

Üstelik temizlemesi de epey zahmetli.

Şart değil ya: Kurabiye kalıpları

thisisinsider

Bir kere kabul edelim, her yaptığımız kurabiye için kalıp kullanmıyor, kurabiye hamurunu şöyle avucumuzun içiyle misler gibi şekillendiriyoruz. Bu yüzden kurabiye kalıplarına aslında çok da ihtiyaç duymuyoruz.

Çeşit çeşit kurabiye kalıbı alıp birkaç kere kullandıktan sonra o kalıpları nereye sığdıracağım diye düşünmek yerine almamayı, alacaksanız da beğendiğiniz şekilleri az sayıda almayı seçebilirsiniz mesela.

Şıklığına aldanmayın: Pahalı saklama kapları

pinterest

Şık ama bir o kadar da pahalı saklama kapları tezgahın üzerinde çok güzel duruyor diye aldanıp almayın hemen.

Bu şık saklama kaplarının çoğu, aslında baharat ya da şeker gibi ürünleri saklamak için pek de doğru tercihler değil. Bir kere kapaklarından hava geçiriyor, içine koyduğunuz ürünün hava alıp çabuk bozulmasına neden oluyor.

Bunun yerine cam ve hava geçirmeyen kaplar tercih edin, inanın onlar da tezgahta çok şık duruyor.

Kaç gün yemeden durabilirsiniz ki: Kurabiye kavanozu

amazon

Filmlerde görüp özendiğiniz ya da çok minnoş durduğu için aldığınız kurabiye kavanozlarını ne kadar kullanabileceksiniz ki?

Zaten kurabiye dediğin neredeyse yapıldığı gün bitirilen, bilemedin ertesi gün kahvaltıya kadar kalan nefis bir lezzet. Onları kutulara hapsedip unutulmaya mahkum etmeye ne gerek var?

Onun yerine her zaman yiyebileceğiniz kadar yapın, taze taze yiyin. Mis.

Kafalar karışık: Kaşık altlığı

webstaurantstore

Yemek yaparken kullandığınız kaşık etrafı batırmasın diye onu, kendisinden daha büyük bir kaşığın üstüne koymak mantıklı olabilir.

Ta ki birden fazla yemek yapmaya başlayıncaya kadar...

Aynı anda ocakta pişen yemekler için ayrı ayrı kaşıklar kullanıyorsunuz, e hepsini tek bir altlığa koysanız kaşıktan süzülen soslar birbirine karışacak.

O zaman başka bir çözüm bulmak şart!

Kaç tanesini kullanacaksınız ki: Koca bir takım bıçak seti

cutleryandmore

Mutfakta bıçak oldukça önemli, kabul. Ama gündelik hayatımızda 20-30 çeşit farklı bıçak kullanmanıza hiç de gerek yok aslında. Bu yüzden size gerekli olacağını düşündüğünüz tiplerde bıçaklar edinin ve çok parçalı bıçak setlerine dünyanın parasını vermeyin.

Hevesle alır, bir köşede bekletirsin: Katı meyve sıkacağı

thisisinsider

Katı meyve sıkacağı alma motivasyonu genelde oldukça yüksektir. Sağlıklı besleneceksindir, yemediğin kadar çok meyve tüketmiş olacaksındır...

Ama her şey onu alıp hevesinin kaçmasıyla biter. Çünkü daha ilk kullandığında 2 meyve sıktın diye makineyi en az 10 parçaya ayırman, hepsini tek tek yıkaman, aralara sıkışan posalardan kurtulmaya çalışman gerekir.

Hevesin kaçar, mutfağın hiç uğramadığın bir köşesine kaldırırsın. :(Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

zehra676726 Şubat 2017 4:29
sanane yaa
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?