Bir Bardağı 80 Bardak Kahveye Eşit Olan Dünyanın En Sert Kahvesi: Ass Kicker

Favorilerime
Ekle

"Bütün gün kahve içiyorum, gene de kendimi çok yorgun hissediyorum" diyenler, "Uykumu kaçırsın diye kahve içiyorum, gene de işe yaramıyor" diye dertlenenlere tek bir sözümüz var: Siz henüz Viscous Cafe'nin Ass Kicker'ını içmediniz.

"Viscous Cafe nere?", "Ass Kicker da ne ola ki?" diye kafasında deli sorular olanlar için açıklayalım: Viscous Cafe, Avustralya‘nın Adelaide kentinde bulunan bir kafe ve bir bardağı 80 bardak kahveye eşit değerde kafein içeren dünyanın en sert kahvesini satan yer.

Gözleriniz fal taşı gibi açılmaya başladıysa devamına buyurun.

Dünyanın bu en sert kahvesini keşfeden bir acil servis hemşiresi

thisisradelaide

Dünyanın en sert kahvesinin ortaya çıkış hikayesi de ilginç. Zira onu keşfeden ödüllü bir barista falan değil. Acil serviste çalışan ve dolayısıyla uzun süre uyumadan çalışması gereken bir acil servis hemşiresi bu ihtiyaçtan yola çıkarak söz konusu kahveyi ortaya çıkarmış.

Ass Kicker adını o mu koymuş bilemeyeceğiz ama kahve adının hakkını veriyor şimdi :) Zira hemşire kardeşimiz bu kahveyi iki gün boyunca içmiş ve üç gün hiç uyumamış. HİÇ! İçindeki kafeinin oranını siz düşünün.

Tansiyonu, kalbi olanlara yasak!

buzzfeed

İşte bu kahve oradan Avustralya'daki bir kafenin menüsüne giriyor. Gerçi burada servis edilen kahve sizi üç gün uyutmayacak kadar güçlü değil ama bir bardağının 80 bardak kahveye denk olduğunu düşünürsek kendisini çok da hafife almamak gerekiyor. Hatta deneyenler kahvenin kişiyi 18 saat ayakta tuttuğunu söylüyor.

Zira kafe çalışanları kahveyi sipariş edenlere sağlık uyarıları yapmayı ihmal ediyor. Menüde de kalp rahatsızlığı ve yüksek tansiyonu olanların içmemesi yönünde ciddi uyarılar var. E, haklılar da.

Peki ne var bu çılgın kahvenin içinde?

extracrispy

Bu insan bünyesine meydan okuyan kahvenin içinde ne var, nasıl hazırlanıyor derseniz hemen anlatalım:

4 shot espresso, 48 saat soğuk demleme yöntemiyle hazırlanmış kahveli buz küpleriyle buluşuyor. Sonra bunların içine 10 gün boyunca soğuk demleme yöntemiyle hazırlanan 120 ml kahve ekleniyor ve yeniden üstüne 48 saat soğuk demleme yöntemiyle hazırlanmış 4 buz küpü daha ekleniyor. Her buz küpünün iki shot espresso içindeki kafeinden daha fazlasına eşit olduğunu da son olarak ekleyelim.

Yolunuz bir gün Avustralya'ya düşerse ve enerji patlaması yaşamak isterseniz; tabii aynı zamanda kendinize de güveniyorsanız Viscous Cafe'ye uğrayıp "Bana bir Ass Kicker, lütfen" diyebilirsiniz ;)Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

2

Ahmed Melami29 Kasım 2020 1:04
İstanbulda buladım böyle sert içim kahve. Fatihte Suriyeliler Arap kahvesi "Mırra" diye yaptıkları kakuleli kahveler fakat o da pek sert gelmiyor bana. Taft kahveyi tavsiye edenler var ; Ama deneyemedik...
Yanıtla
Emre Oruç26 Temmuz 2017 1:38
redbulda 150 mg kafein var sen bunda diyon 120 mg kafein ne ass kickerı
Yanıtla
Duygu Arslan 27 Temmuz 2017 6:31
Yanıtla
Dünyanın en sert kahvesini anlattık biz :) Dünyanın en sert enerji içeceği başka bir yazının konusu :)

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?