Çocukla Çocuk Olabileceğiniz ve Çocuğunuzla Birlikte Gidebileceğiniz 16 Eğlenceli Yer

Favorilerime
Ekle

Yarı yıl tatili, yaz tatili, aman efendim iş izni derken çocuklarımıza ancak bu özel günlerde vakit ayırabilir hale geldik neredeyse. Böyle zamanlarda da vakti güzel geçirmek, hem onların gelişimine katkıda bulunabilecek bir şeyler yapmak hem de biriken o kocaman enerjilerini atabilmek için kendinizi sokaklara ve çocuğunuzla gidebileceğiniz yerlere atmak isteyebilirsiniz.

Bir düşünün, çocukla gidilebilecek ya da gezilebilecek yerler desek aklınıza ilk nereler geliyor? Eğer tahmin ettiğinizden de az yer biliyorsanız hadi alın minikleri değerlendirin tüm tatilleri. Bu tatillere hafta sonu da dahil olsun Mis gibi olsun her şey.

Çocuklar gülsün diye.

KidZania

Çocukların gerçek hayatı bir simülasyon halinde gördükleri ve ne olmak istiyorlarsa o olabildikleri kocaman bir oyun alanı. Yurt dışından sonra Türkiye'ye de gelen KidZania'da çocuklar KidZania para birimiyle alışveriş yapabiliyor, pilot olabiliyor ya da para kazanmayı öğreniyorlar.

KidZania'ya girebilmek için bilet almanız gerekiyor ve çocukların yaşına göre fiyatlar değişiklik gösteriyor. Online bilet aldığınızda ise %10 indirimli hale geliyor.

Satın almak için: KidZania bilet

KidZania adres: Ankara Devlet Yolu Haydarpaşa Yönü 4.km Çeçen Sk. Acıbadem, Üsküdar, İstanbul

Vialand

100 futbol sahası büyüklüğünde bir alana yayılmış olan, içinde hem AVM hem de lunapark gibi kocaman bir parkı olan eğlence merkezidir. Yurt dışında da örneklerine rastladığımız roller-coaster, çarpışan araba ve pek çok farklı oyun noktası vardır. Sizin ve çocuğunuz için harika bir zaman geçirme alanı olacaktır.

Vialand'e de girişte bilet almanız gerekiyor ya da yıllık kartlarına sahip olmayı tercih ederek daha uygun bir fiyata çocuğunuzu koca bir yıl boyunca eğlence parkına götürebiliyorsunuz.

Satın almak için: Vialand bilet

Vialand adres: Yeşilpınar Mh., Yeşilpınar Bölge Park İçi Yolu, Eyüp, İstanbul

Legoland

Dünyanın en büyük Lego yapılarının olduğu, çocukların özgürce tüm gün boyunca yaratıcılıklarını konuşturacağı bir yer. Global olarak pek çok noktada hizmet verse de İstanbul'daki Legoland henüz açılmadı. Siz şimdiden biletinizi alarak yerinizi ayırtabilirsiniz ve çocuğunuzu yaratıcılıkla dolu bir dünyanın içine atabilirsiniz.

Satın almak için: Legoland bilet

Legoland adres: Kocatepe Mah. Paşa Cad. Forum İstanbul Avm No.5/5 Bayrampaşa/ İstanbul

Minopolis

İlk olarak 2005 yılında Viyana'da kurulan Minopolis, tıpkı KidZania gibi çocuk şehridir. Türkiye'de de 2014 yılında açılan ve çocuklara yaklaşık 100 kadar farklı mesleği deneme fırsatı sunan Minopolis'in hedeflerinden bir tanesi de dijital çağda hareketsizleşen çocukları harekete geçirmek.

Minopolis'e giriş yaparken çocuğunuzun yaşına göre bir ödeme yapıyor olacaksınız. O yüzden bilet fiyatlarını kontrol etmeniz önemli bir detay.

Satın almak için: Minopolis bilet

Cam Ocağı Vakfı atölyeleri

Çocuğunuzun çok daha farklı bir alana yönelmesini ve belki de hayatında yalnızca birkaç kez yaşayacağı bir deneyim yaşamasını istiyorsanız Cam Ocağı Vakfı'nın düzenlediği günübirlik atölyelere götürebilirsiniz onu. Cama hayat verirken yaşayacakları heyecan gözlerinden okunacaktır.

Tarihler hakkında bilgi almak için: +90 216 433 36 93

Cam Ocağı Vakfı adres: Köyiçi Cad. 72/A 34829 Öğümce – Beykoz, İstanbul

Jurassic Land

Çocuğunuzla çağlar öncesine yolculuk yapmaya hazır mısınız? Jurassic Land, hem dinozorların yaşadığı çağlar hakkında bilgi veriyor hem de kocaman bir eğlence alanı sunuyor. Yalnızca çocuğunuz için değil aynı zamanda eğer Jurassic Park filmini seviyorsanız sizin için de inanılmaz bir fırsat olacaktır.

Satın almak için: Jurassic Land bilet

Jurassic Land adres: Kocatepe Mahallesi Paşa Caddesi Forum İstanbul AVM SF Blok No:17-02.120 - Bayrampaşa

Sea Life

Forum İstanbul'un içinde daha önce Turkuazoo olan kocaaaa akvaryum artık Sea Life. 15.000'den fazla deniz canlısı, köpekbalıklarıyla dalma keyfi. Hepsi Sea Life'ta toplanmış şekilde. Bir de Sea Life'ın en güzel noktalarından bir tanesi de "Üretme, Kurtarma, Koruma" programları. Nesli tükenen deniz canlılarını koruma altına alıp üreme ve kurtarma programına dahil ediyorlar.

Online bilet satın aldığınızda %20 indirimli olarak alabiliyorsunuz.

Satın al: Sea Life bilet

Sea Life adres: Forum İstanbul AVM. Kocatepe Mah. Paşa Cad. No:5/5 Bayrampaşa İstanbul

Kelebek Çiftliği

Doğanın içine çocuğunuzla birlikte yolculuk yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Kelebek çiftliği özellikle okullar için düzenledikleri gezi programlarıyla minikleri çok tatlı bir ortama davet ediyor. İlk önce öğrencilere 20 dakikalık bilgilendirme videosu izletiliyor ve ardından seraların içinde kelebeklerin tüm evreleri gösteriliyor. Son olarak da çocuklar kocaman bir yeşil alanda kendilerini mutlu hissediyor.

Okul ve bireysel programlar için Kelebek Çiftliği'yle mutlaka iletişime geçin.

Fiyatları öğrenmek ve iletişime geçmek için: Kelebek Çiftliği

Kelebek Çiftliği adres: Fatih Sultan Caddesi, Zerzevatçıköy (Acarkent bitişiği) Beykoz, İstanbul

Oyuncak Müzesi

23 Nisan 2005'te Sunay Akın tarafından kurulan ve hem Türkiye'den hem de dünyadan pek çok oyuncak barındıran çok özel bir müze. Çocuğunuzla birlikte hem uygarlık tarihinde çocuk olmanın ve oyun oynamanın ne demek olduğunu görecek hem de kendi yaşantınızdan parçalar bulacaksınız.

Biletleri online olarak değil girişte satın alabilirsiniz. Diğer eğlence merkezlerine oranla da oldukça uygun fiyatlı. Tam bilet 10 TL, indirimli bilet 7 TL.

Ayrıntılar: İstanbul Oyuncak Müzesi

Oyuncak Müzesi adres: Ömer Paşa Cad. Dr. Zeki Zeren Sok.No:15 Göztepe, İstanbul

Miniatürk

02 Mayıs 2003'te açılan ve bu tarihten itibaren ziyaretçilerine Türkiye'de yer alan en özel mimari eserleri mini boyutlarda tanıtan bir yer. Toplamda 128 maketin sergilendiği Miniatürk, Türk tarihine kısa ancak eğlenceli bir yolculuk sunuyor. Kristal İstanbul Müzesi ve Panaroma Zafer Müzesi'ni de içinde barındıran Miniatürk'e gittiğinizde yine minik boyutlarda satılan hediyelik eşyalardan da satın alabilirsiniz.

Bilet fiyatları tıpkı Oyuncak Müzesi gibi oldukça uygundur. Tam bilet 5 TL, öğrenci ve öğretmenler için 3 TL.

Ayrıntılar: Miniatürk

Miniatürk adres: Sütlüce Mahallesi, İmrahor Caddesi, Sütlüce, Beyoğlu, İstanbul

Moi Park

Şehrin biraz daha uzak bölgesinde yaşayanlar için Moi Park adeta bir cennet sunuyor. Mall of İstanbul'un içinde yer alan ve çocukların kendinden geçebileceği pek çok eğlence istasyonuna sahip olan Moi Park, hem çocuklar hem de yetişkinler için harika alternatifler sunuyor.

Fiyat bilgisi için: Moi Park

Moi Park adres: Mall of İstanbul, Tem Basın Ekspress Kavşağı, İstanbul

Belgrad Ormanı

İstanbul'un en büyük ormanlık alanlarından bir tanesi olan Belgrad Ormanı, Osmanlı döneminin en önemli su kaynaklarından biriymiş. İçinde yer alan 3 adet deresi ve 6 adet bendi buna örnek gösterilebilir. Günümüzde piknik ve spor amaçlı kullanılan ormanda çocuğunuzla doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bostancı lunapark

Yaz günlerinin en civcivli zamanlarında çocuğunuzun hem sosyalleşmesi hem de eğlenmesi için en güzel seçeneklerden bir tanesi. İstanbul'da geriye kalan son lunaparklardan. (Eski tip lunaparklardan bahsediyoruz.) Dönme dolabın keyfini çıkarmak size kalmış.

Bostancı lunapark adres: Bostancı Mh. 34744 İstanbul

Rahmi Koç Müzesi

"Endüstriyel Mirasın Aynası" mottosuyla Türkiye'de yaşayan herkese tarihsel bir yolculuk için göz kırpan Rahmi Koç Müzesi, içinde barındırdığı farklı bölümlerle bu iddiasını destekliyor. Müzede sergilenen tüm eserlerin dışında bir de eğitim programları mevcut. Belki de çocuğunuz için eğlenceli ve güzel bir hafta sonu etkinliği armağan edebilirsiniz.

Koca bir tarihe tanık olmak Rahmi Koç Müzesi'nde oldukça uygun fiyata. Yetişkinler için 14 TL, öğrenciler içinse 6 TL.

Ayrıntılar: Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi adres: Rahmi M. Koç Müzesi Hasköy Cad. No: 5 Hasköy, İstanbul

Sakıp Sabancı Müzesi

Yalnızca çocuklar için değil aynı zamanda kendiniz için çok değerli bir gün geçirmek istiyorsanız mutlaka Sakıp Sabancı Müzesi'ni ziyaret edin. Farklı zamanlarda farklı sergi ve etkinlikler düzenlenen Sakıp Sabancı Müzesi'nde doğayla baş başa olmanın tadını da çıkarabilirsiniz. Ardından Tevfik Fikret'in yaşadığı Aşiyan ziyaretini gerçekleştirebilirsiniz.

Sabancı Müzesi de bütçe konusunda siz ailelerin belini bükmeyecek seviyede diyebiliriz. Ayrıca Çarşamba günleri müzede gezmek ücretsiz.

Ayrıntılar: Sakıp Sabancı Müzesi

Sakıp Sabancı Müzesi adres: Emirgan Mh., Sakıp Sabancı Cd. No:42, Sarıyer, İstanbul

Atatürk Arboretumu

acilistanbul

acilistanbul

Kocaman bir bitki dünyası. Her bir bitkinin, ağacın yanında adı, türü ve kaç yaşında olduğu yazıyor. Ayaklı bir tarih de diyebiliriz Atatürk Arboretumu'na. Ayrıca böyle bir tarihe tanıklık etmekle kalmayıp bol oksijenden de yararlanabilirsiniz burada. İçinde 1500'ü aşkın bitki türü var. Kendinizi ekvator çizgisinde, o tropik iklimde hissedebilirsiniz.

Giriş ücretleri de pek uygun. Hafta içi giriş ücreti indirimli 7 TL, tam 10 TL. Hafta sonları ise öğrenciler için giriş ücreti 5 TL, tam 10 TL.

Atatürk Arboretumu adres: Sarıyer Köyü, 34450, Sarıyer, İstanbul


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?