Dedesinin 22 Sene Önce Diktiği Ceketin Cebinde Çikolata Unutan Adamın Tatlı Hikayesi

yemek.com
Mert Öndaş
Her şeyi unuturum, dün ne yediğimi asla!
Mert Öndaş
1503 takipçi303 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Ekim 18, 2016
Zeynep Çetin
Eylül 16
YENİ
5
Sütaş
Eylül 25
15 dakika
Öznur Doğan
Eylül 17, 2014

Şimdi de gerçek olması pek mümkün olan ama yaşayan insana ciddi anlamda duygu dolu anlar yaşatan bir ana konuk olacağız.

Aslen Kanadalı olan 41 yaşındaki Daniel Bitton, 19 yaşındayken dedesinin kendi elleriyle diktiği ceketinin cebinde, çok severek yediği çikolatalardan unutuyor ve tam 22 yıl sonra şans eseri onları buluyor...

Aslında Bitton yıllarca bu ceketini aramış, ancak annesi o ceketi yıllar evvel çöpe attığını söylemiş. Bir yılbaşı günü anne ve babasının evine gittiğinde annesinin giyim dolabında kendi ceketi ile karşılaşmış. Ceketi giyip denediğinde ise cebinde bir şeyler olduğunu fark etmiş.

Cebinde iki paket çikolata unutan Bitton bunların en sevdiği o zamanlar oldukça meşhur olan portakallı bar çikolata ve atıştırmalık çikolata olduğunu söylemiş. Cebinden çıkan atıştırmalık tane çikolatalar tamamen renk ve doku kaybına uğrayarak kristalize bir hal almış.

follownews

follownews

Ancak cebinden çıkan portakallı çikolata dış görüntüsünü mükemmel bir şekilde muhafaza edip sadece iç kısmında fiziki bir bozukluk meydana gelmiş. İlk karşılaştığında hem ceketin hem de olayın etkisiyle ağlayan Daniel, çikolatayı Nestle'nin müzesine bağışlayabileceğini belirtmiş.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?