gurmos-one-cikan

Tarihi Yarımadada Eşsiz Bir Mekan: Gurmos

Favorilerime
Ekle

İstanbul'un tarihten gelen kozmopolit yapısı, yüzyıllardır şehrin her köşesine açık ve gizli izlerini bıraktı. Bu izleri takip eden İstanbulluların yollarından biri de Gurmos'a çıkıyor.

Şehrin orta yerinde, surların dibinde, tarihin içinde saklanma hissiyle tanımlanabilecek bir lokasyonda, köklerin gölgesinde pişirilen yemekleri ve kahveleriyle keyifli saatler sunan sakin bir vaha Gurmos.

Gurmos'un bulunduğu Ayvansaray semtinin eskiden bir Sefarad yerleşim bölgesi olması, bir zamanlar Yahudi, Rum ve Müslüman halkların bir arada yaşadığı, kültürel mozaiğimizin ve doğal olarak mutfağımızın önemli parçalarından sayılan bir yerleşke olması, Gurmos'a da ilham veriyor. Menümüzü deneyimlerken bunu hissedeceğinizden eminiz.

gurmos-editor

Sırtını Osmanlı izlerinin ve ruhunun yanı sıra Bizans'ın kent mirasına da dayamış olan Gurmos; Tekfur Sarayı'na, Anemas Zindanları'na, İstanbul surlarına çok yakın. Üstelik birkaç adımda Balat sahilinden Altın Boynuz'a bakıyorsunuz. Son zamanlarda gelişip dönüşüp güzelleşen ama aynı zamanda fazlaca kalabalıklaşan Balat'ın tatlı gürültüsünden eski İstanbul evlerinin saklı sükunetine sığınmak isteyenler için benzersiz bir adres. Üstelik güvenlikli ve geniş alanıyla çocuklu ailelere de dost. Bir de ofisini bir süreliğine dışarı taşımak ve keyif içinde sakince çalışmak isteyenlere.

Gurmos'ta görüşmek üzere.

Adres: Ayvansaray, Kafesçi Yumni Sk. No:4 D:6A Fatih / İstanbul
Web Sitesi: www.gurmos.com

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?