Neden Her Sabah Aç Karnına Bir Bardak Ballı Su İçmelisiniz?

Favorilerime
Ekle

Sabah uyanınca ilk içtiğiniz şey genelde ne oluyor? Bir bardak su mu, demli bir bardak çay mı yoksa koyu bir kahve mi?

Eğer cevap bunlardan üçünden biriyse bundan sonraki alışkanlıklarınızı değiştirecek bir önerimiz var.

Çünkü her sabah aç karnına içeceğiniz ılık bir bardak ballı su tüm hayatınızı değiştirebilir ve say say bitmeyen faydalarıyla sağlığınıza sandığınızdan fazla katkı sağlayabilir.

Ballı su tarifini merak ediyor, ballı su nasıl hazırlanır diye soruyorsanız onun da hemen cevabını verelim.

Tek yapmanız gereken bir yemek kaşığı balı (mümkünse organik) bir bardak ılık suya ekleyin ve suyun içinde iyice çözün. Bu karışımın maksimum faydasını görmek içinse aç karnına içmeyi unutmayın. İşte bu kadar basit.

Son bir uyarı, bala karşı alerjiniz varsa ya da ciddi mide rahatsızlıklarınızdan muzdaripseniz önce mutlaka doktorunuza danışmayı unutmayın.

Çünkü bağışıklık sistemini güçlendirir

Balın içindeki antioksidanlar vücuttaki kötü serbest radikallerle savaşır. Düzenli olarak içildiğinde hastalıklara sebep olan toksinlerden kurtulmanızı sağlar.

Çünkü sindirim sisteminizi iyileştirir

Balın antiseptik etkisi midenin asit derecesini düşürür. Ballı su içmek kalın bağırsağınızın susuz kalmasını önler; böylelikle kabızlık, şişkinlik sorunlarına da iyi gelir. Ballı su içtiğinizde gaz, mide ağrısı ve yanması gibi problemlerinizin de geçtiğini görürsünüz.

Çünkü enerji verir

Vücutta en hızlı enerjiye dönüşen besinlerden olan bal yorgunluğa, halsizliğe karşı da birebir. Vücudunuzun ihtiyacı olan enerji ve gücü ondan alabilirsiniz.

Çünkü kilo vermeye yardımcı olur

Balın içindeki şeker doğal şekerdir ve vücudun ihiyacı olan şekeri en doğal ve en zararsız yoldan almanızı sağlar. Böylelikle vücudun abur cubur yeme isteğinin de önüne geçmiş olursunuz.

Çünkü kalp sağlığını korur

Ballı su vücudun su oranını dengede tutar, vücudun iyi kolesterol seviyesini artırarak kalp sağlığına da fayda sağlar.

Çünkü vücudu toksinlerden arındırır

Doğal bir antioksidan olan bal vücuttaki zararlı bakterilerle savaşır. Bakterilere karşı faydalı enzimlerle dolu olan organik balı tükettiğinizde kötü serbest radikallerle savaşacaktır.

Çünkü boğaz ağrısını ve öksürüğü keser

naturallivingideas

naturallivingideas

Ballı ılık su boğazdaki ağrıyı ve tahrişi azaltır, boğazı yumuşatırken böylece öksürüğün kesilmesine de yardımcı olur.

Harika değil mi?

Önemli Uyarı

Bu yazı genel bilgilendirme amaçlıdır, reçete niteliği taşımaz. Bu yazıdaki bilgiler de dahil olmak üzere doktorunuzun sizin için uygun görmediği hiçbir yöntemi denememelisiniz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?