bahcesehir-ekmek-evi-karadeniz-pide

Keşfetmek İşte Bu Yüzden Güzel: Bahçeşehir Ekmek Evi Gurme

Favorilerime
Ekle

Keşfetmek siz bunu tek başınıza başardığınızda güzel. Televizyonda Vedat Milor'u izledikten sonra, onun önerdiği bir mekana giderek, Vedat Milor'un önerdiği mekana gitmiş olursunuz. Daha fazlası değil. Evet, üstat boş bir yer önermez, kuvvetle muhtemel damağınız çok keyifli dakikalar geçirecektir ama içinizden bir ses de, "Ben burayı bilmekle özel hissetmiyorum ki televizyonda aynı anda 1 milyon insanla beraber izledim" diyecektir.

Bahçeşehir Ekmek Evi Gurme.

cheesecake-kesfet-banner-ocak-2022

Bilmediğimiz diyarlarda, yalnızca ekmek almak için girdiğimiz bir yerde, durduk yere keşif duygumuzu harekete geçiren, bizi hiç beklemediğimiz lezzetlere gark eyleyen, şehirden uzak, damağa yakın, bir keyifli mekan.

bahcesehir-ekmek-evi-mekan-1

İçeri ilk adım attığınız anda kafası karışık bir mekana geldiğinizi düşünüyorsunuz. Haksız da sayılmazsınız. Ekmek almak için girdiniz ama dakika bir nefis pide kokularıyla karşılaşıyorsunuz. Karadeniz pidesi. Bir yanda dünyanın en güzel yemeklerine ev sahipliği yapacak zeytinyağları göz kırpıyor, diğer yanda peynirler, "Kahvaltı yapar mıyız tatlı kıs" diye teklifte bulunuyor. Öte yandan zeytinler, pastırmalar, hamur işleri, yöresel lezzetler. Saniyenin onda biri kadar yüksek bütçeli ama kötü hazırlanmış bir kamera şakası içinde olduğunuzu sanıyorsunuz ama değil. Çünkü orası artık yalnızca bir fırın olmaktan çok uzak.

5 yıl önce ekmek üreterek çıkmış yola Bahçeşehir Ekmek Evi. İşlerini o kadar iyi yapmışlar ki hamurun alabileceği en güzel şekil pideye kaymışlar sonra. Pide için kullandıkları tereyağını ta Trabzon'lardan getirince mesela, biz bu yöresel lezzetleri de sunabiliriz demişler. Pidenin olduğu yerde kahvaltı da olur diye düşünüp Anadolu'ya düşmüş yolları yine. Sundukları kahvaltıda zeytine ayırdıkları köşe için yolları Edremit'e düşünce, kendilerine kadar almayıp raflara da koymuşlar. Hal böyle olunca ay ay, yıl yıl büyümüşler, serpilmişler. İsimlerinin yanına 'Gurme' eklemişler. Bir akşamda dükkan açıp bir hafta sonunda tabela yerleştirdikten sonra tabelaya gurme yazanlardan olmadıkları için de samimi olmuşlar.

bahcesehir-firin-evi-mekan-2

Samimiyet deyince, biz şaşkınlığımızı gizlemeyip mekanı ve masamıza gelen lezzetleri çekmeye başlayınca, gençten bir garson arkadaşın "Eğer Instagram için kullanmayacaksanız, mekanımızın fotoğraflarını çektik biz, isterseniz size ulaştırabiliriz" demesine de en az 100 'like' gitsin izninizle. Hem vizyon hem samimiyet var. Böyle bir girişten sonra en az 20 soru duydular tabii. Sabırlı yanıtlarına da 50 like.

Gelelim bizim için her zaman en önemli kısma, yani masada olana bitene. Dediğimiz gibi mekana girer girmez bizi ekmek alıp gitmekten alıkoyan pide kokusuydu. O yüzden uçan makarnalar, yüzen kebaplar, sıçrayan tavuk yemekleri olsa bile başkasına gidemezdik. Gitmedik de.

bahcesehir-ekmek-evi-karadeniz-pide

Yumurtalı, kavurmalı Karadeniz pidesi geldi masaya ilk olarak. Sütten ağzı yanıp yoğurdu üfleyerek yiyen ve nice tabağı geri gönderme ukalalığına düşmek zorunda kalan biri olarak naçizane tespitim şudur ki kavurma her yerde yenmez. Kavurmalı herhangi bir yemek de her yerde yenmez. Burada yürek yemişliğimizin sebebi ise çok basitti. Kavurmanın kendisi de tıpkı tereyağı gibi Karadeniz'den geliyordu. Açıkçası bunca yolun hakkını da çok iyi veriyordu. Yolunuz düşerse 1 numaraya yazılacak sipariş o.

Madem pideyle başladık, sonumuz da pideyle olsun diyerek bir diğer sipariş hakkımızı da Bafra pidesinden yana kullandık. Sonraları insanların "Bafra pidesi kesinlikle denenmeli" yorumlarını okuduktan sonra Bahçeşehir Ekmek Evi için, şanslı günümüzde olduğumuzu anladık. Zira, yerken "Yaa sanırım yalnızca Karadeniz'in elinden çıkan pidelerle beslenirim" dedik, dedirtti.

bahcesehir-ekmek-evi-bafra-pidesi

Her ne kadar midemizde oksijene bile yer kalmamış olsa da "Yemeğini bildiğim yerin tatlısı hakkında yorum yapabilmeliyim" kuralına sadık kalarak, tatlı istedik. O konuda topu garson arkadaşa attık, o da güzel bir verkaçla önümüze lokma tatlısı koydu. Son zamanlarda izlediğimiz en heyecanlı pozisyon, en güzel goldü. Gün içinde bir daha başka yemek yiyemedik ama olsundu.

Fotoğrafları aldığımız mailden öğrendiğimiz kadarıyla şimdi de dünya mutfağına giriyormuş Bahçeşehir Ekmek Evi Gurme. Normal şartlarda "Durun, siz kardeşsiniz bu kadar hızlı büyüyemezsiniz" derdik ama sanırız bildikleri bir şey var, neye dalsalar içinden inci çıkarıyorlar.

Bahçeşehir Ekmek Evi Gurme, tahmin edebileceğiniz üzere Bahçeşehir'de. 2. Kısım Mahallesi, Şelale Caddesi, Barış Sokak, E Blok, No 19'da.

Çok acıkmadan gidin.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?