saglikli-icecekler-istanbul

Hemen Yarın Detoksa Başlamak İsteyenler İçin Sağlıklı İçeceğin 9 Adresi

Favorilerime
Ekle

Şu sıralar bir detoks programları, bir sağlıklı yaşam mottoları, kendini sebze ve meyveye vermeler aldı başını gidiyor. Bu listeyi yapmayacaktım da ne yapacaktım acaba?

Arınma, yenilenme, vücudu temizleme gibi şeyler de kulağa hoş gelmiyor değil yani. Bu sebeple sizi sadece çaya kahveye mahkum etmeyeyim, şehirdeki sağlıklı içeceklerin adreslerini çıkarayım, kafanızdaki detoksa dair sorulara bir nebze de olsa çözüm bulayım diye böyle liste ile huzurlarınızdayım.

Özellikle evde bu işi benim gibi beceremeyen tembel ama sağlıklı yaşamak isteyen arkadaşlara çok iyi geleceğine eminim. Bunlardan kafaya dikip bir güzel mideye indirmek için ister mekana gidin, isterseniz bir tıkla evinize getirin.

İşte içmelere doyamayacağınız o meyve suları ve mekanları;

cheesecake-kesfet-banner-ocak-2022

Kadıköylü'nün şanslı olduğunun ispatı: Stuff

Kadıköylü’nün bir kez daha ne kadar şanslı olduğunun ispatı olan Stuff, çiçeği burnunda olan mekanlardan. Aynı zamanda sağlıklı içeceklerin de adresi.

Başrol meyveli sebzeli smoothielerin. Temel Reis, Çimçim ve Muz Sandalı benim favorilerimden. Dileyen smoothielerin yanında pancarlı, portakallı, semizotlu salatalarına da dadanabilir. Mekanın ayrı bir güzelliği de yemek ve içeceklerin yanında kalorilerinin yazıyor olması.

Kafayı kaloriyle bozmuş olanlara, şu mevsimde kafeinden uzak duranlara, detoks yapanlara önerimdir, gidiniz.

Stuff Healthy Drinks § Design Bar adres: Caferağa Mahallesi, Ruşen Ağa Sokak, 14/B, Kadıköy, İstanbul

Var mı hala onları bilmeyen: Juico

Herhalde ilk Juico ile tanımışızdır meyve sularıyla detoks yapma olayını yani juice cleanse’yi. Instagramda paylaşan paylaşana, nasıl bilmeyelim. Doğum günün mü var ya da bilmem kaçıncı yıl dönümünde misin, yakında evlenecek misin? En güzel hediye Juico!

Bir tane ya da paketler halinde alabileceğiniz bu meyve sebze suları renklere ayrılmış. Mesela "Kırmızı" alacaksınız içinde elma, limon, zencefil, havuç ve pancar olduğunu bilmelisiniz. Elma, ıspanak, limon, kara lahana, marul, maydanoz, salatalık, zencefil de en sevdiğim "Yeşil".

Ayrıca web sayfalarında bu detoks süreciyle ilgili her şey ayrıntılı anlatılmış. Detoks yapmadan önce ve sonrasında ne yapılır, detoksun belirtileri nelerdir, cleanse sırasında nelere dikkat edilir sorularının hepsine anlaşılır şekilde cevap vermişler. Başlamadan önce iyice didik didik edip okumakta fayda var.

İnternet üzerinden satın alabileceğiniz bu minnoşlar aynı zamanda Kanyon, Lucca, Cantinery gibi mekanlarda da bulunuyor.

Juico iletişim: juico.com.tr

Yüzde yüz vegan: Jüs

Kadıköy’de Teşvikiye’de olur da Cihangir eksik kalır mı hiç! Öyle bir dünyanın olmadığını iyi biliyoruz. Ayrıca şehri ele geçirmeleri de bizim işimize geliyor. Kim evde kalkıp da o sebzeleri o meyveleri bir araya getirip onların suyunu çıkaracak? Yapanlar önünde saygıyla eğilip yapamayanlara da bu mekanı öneriyoruz.

Jüs bir kere yüzde yüz vegan bir mekan. Bunun garantisini veriyorlar. Ayrıca içeceklerini cam şişede vermeleri ayrı bir güzellik, ayrı bir hoşluk.

Soğuk preslenmiş bu meyve ve sebze sularına kesinlikle su katmadıklarını, aroma ve şeker kullanmadıklarını da belirtiyorlar. Daha ne olsun! Mornin Glory, The Source, Lean Green, Down Easy, Glow Getter’de menüdeki juicelardan sadece birkaçı.

Yemesine içmesine dikkat eden arkadaşların yüzünü güldürecek bir diğer şey ise buradan alıp eve götüreceği 6'lı paketler.

Jüs adres: Başkurt Sok. No:34, Cihangir, Beyoğlu, İstanbul

Merkezi bilin bakalım neresi: Juice Los Angeles

Arınmanın meyve sulu haline devam ediyoruz. Bu kez durağımız Juice LA. Juico ile ne farkları var dersen; Los Angeles merkezli ve bundan dolayı daha havalı olması dışında bir fark yok aslında. Cold press yöntemi, bir günlük için ideal 6'lı paketler, yüzde yüz doğal katkısız meyve suları burada da var.

Vitamin ve mineral değerleri korunarak sıkılan meyve suları kullanılan malzemelere göre çeşitlere ayrılmış: Kök, badem, meyve, sitrus, yeşil.

“Neden cleanse yapmalıyım?”, “İşe giderken cleanse yapabilir miyim?, “İçecekler kaç gün taze kalır”, “Nasıl tüketilmeli” ve bunun gibi daha birçok soruya cevap bulmak için şöyle buyurun: juice.la/pages/sss

İnternetle sipariş üzerinden ilerleyen markadan Petra Roastin Co, Namlı Gurme, Hub Food gibi mekanlarda da bulabilirsiniz.

Juice Los Angeles iletişim: juice.la

Teşvikiyeli'nin canı can değil mi: Level Up

Bu kadar kahve butiğinden sonra Level Up’ın Teşvikiyeli’ye çok iyi geldiğini biliyoruz. Özellikle yaz dolayısıyla kendini salatalara, meyvelere, sebzelere adayanlara bu mekanın nasıl cillop gibi geldiğini tahmin edebiliyoruz.

Baştan belirteyim, her şey taze ve mevsim meyveleriyle hazırlanıyor. Bunu duyduktan sonra tabii ki gönüller daha bir ferah olacak. Şimdi smoothielerini masaya yatırmakta fayda var...

Alkali benim gönlümün birincisi çünkü içinde yok yok: ıspanak, kabak, limon, salatalık, nane, zencefil. Bir diğeri ise ıspanak, brokoli, limon suyu, keten tohumu, salatalık, yeşil elma, yeşil çay ile hazırlanan Yeşil.

Sizi turp gibi yapacak bu smoothielerinin dışında menüde vejetaryen seçenekler de bulabilirsiniz. Hatta daha da ileri gidip pancarlı humus, filizlendirilmiş mercimek salatası gibi vegan lezzetler de yok değil.

Level Up adres: Teşvikiye Mah. Ahmet Fetgari Sok. No: 16/C, Şişli, İstanbul

Bahar yorgunluğu şok: Juice Kitchen İstanbul

Bahar yorgunluğuna, yaz tembelliğine, kış hareketsizliğine derman olacak noktalardan birine daha parmak basıyorum. Kendisi şehrin keşmekeşinde boğulmuş ama sağlığından da ödün vermeyenlerin adresidir.

One day cleanse, one day reboot, fitness cleanse, green mix box, fight the hangover gibi paket halinde satın alabileceğiniz tüm meyve suları organik ve taze malzemelerle üretiliyor.

Kendisinden Bi Nevi Karaköy’de de bulabilirsiniz. Aynı zamanda şehirde gezindikleri de doğrudur. Bir gün City’s Mall’da diğer gün Souq’da denk gelirseniz fırsatı tepmeyin, vücudunuzun ihtiyacı olan temel besin öğelerinden ve vitaminlerden mahrum bırakmayın, bir deneyin!

Juice Kitchen İstanbul iletişim: http://juicekitchenistanbul.com/

Şöyle bol lifli alalım: Blended

"Yeni alışkanlığınızla tanışın" mottolu Blended’deyiz şimdi.

1, 2, 3, 4 diye ayırdıkları içecekleri cam şişede sunuyorlar. Hem de diğerlerinden bir farkla: Bu yeşil içeceklerin hepsi lifli yani ıspanağın suyunu değil kendisini de içeceksiniz.

"Yeşil içeceklerimizle geçici bir detoks değil, beslenme kalitenizi ciddi anlamda arttıracak yeni bir alışkanlık öneriyoruz" diyorlar. Yani öyle 3 gün aldın içtin bitti olayı burada yok. Haftalık ya da aylık üyelik sistemiyle çalışıyorlar. Diğer markalara göre de fiyatları epey uygun.

Blended iletişim: blended.com.tr

Latince'de "hayat" demek: Vitalis

adamintown - vitalis juice

adamintown - vitalis juice

Durmak yok, vücudumuzdaki toksinlerden arınmaya devam!

Latince’de “Hayat” anlamına gelen Vitalis’de Advanced, Sportive Fit, Basic, Burn Fat, Fit Mother ve Bride Detox gibi kürler var. Seçip beğenip alın!

Sağlıklı yaşama giden yolun yeşilden geçtiğine inanan Vitalis’in vizyonu ise "Türkiye’de gerçek anlamda sağlıklı yaşama dönüşüm yapmak isteyenlere faydalanabilecekleri en iyi kaynak ortam olabilmek.”

Vitalis iletişim: http://shop.vitalislife.com


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?