mutlakhaber

Yıllarca Atanamayınca Amasya'da Bir Çikolata Dükkanı Açan Resim Öğretmeni

Favorilerime
Ekle

Yepyeni işlere girişenlere, özellikle işlerine kendi dokunuşuyla bambaşka bir renk, bambaşka bir lezzet katanlara ne kadar hayran olduğumuzu bilmeyen kalmadı sanıyoruz.

Özellikle bu girişimler ülkemizden çıkınca ayrı bir mutlu oluyor, bu güzel haberleri sizlerle paylaşmadan duramıyoruz.

Bugün de sizi resim öğretmenliğinden başarılı bir girişimci olmaya adım atan güçlü ve azimli bir kadınla tanıştıracağız.

Kendisinin hikayesi hepimizin pek yakından bildiği bir sorunla başlasa da şimdilerde o, yepyeni bir heyecan içinde.

Umuyoruz ki girişiminde dilediği başarıyı yakalar ve başarıları katlanarak artar diyor ve sizi hemen Neslihan Hanım'la tanıştırıyoruz.

Neslihan Kurtcu, resim öğretmenliği bölümünden mezun genç ve azimli bir öğretmen aslında

Amasya'da yaşayan Neslihan Kurtcu, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği Bölümü'nden mezun bir öğretmen aslında. 2011 yılında mezun olduktan sonra 4 yıl boyunca özel bir okulda mesleğini yapan ama tüm bu süre zarfında hep atanmayı bekleyen genç kadın, toplam 7 yıldır atama beklemesine rağmen atanma fırsatı bulamamış.

Atanamayınca kendi işini kurmaya karar veren Kurtcu, sevimli bir çikolata dükkanı açıyor

Neslihan Kurtcu, 7 yıllık bekleyişin ardından atanma hayali gerçek olmayınca kendine yepyeni bir iş kurmaya karar veriyor ve çikolata dükkanı açmak için kolları sıvıyor.

Öncelikle Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'na, daha tanıdık gelecek ismiyle KOSGEB'e başvuran ve projesini hazırlayan azimli öğretmen projesinin kabul edilmesiyle Amasya Akbilek Mahallesi’nde sevimli çikolata dükkanını açma fırsatı buluyor.

Onu diğer tüm çikolatacılardan ayıransa kendi elleriyle hazırladığı her biri farklı ve özel çikolata kutuları

samsunhaber

samsunhaber

Neslihan Kurtcu'nun bu denli gündem haline gelmesinin altında yatansa tabii ki sadece çikolata dükkanı açması değil, mesleği, yani resim öğretmenliği sayesinde edindiği ve geliştirdiği yeteneklerini de burada gözler önüne sermesi aslında.

Neslihan Hanım, klasik çikolata dükkanlarından farklı olarak her bir çikolata ve isteyen her bir müşteri için tek tek kutular hazırlıyor. Hazırladığı bu rengarenk kutular, başka hiçbir yerden alamayacağınız özel hediyelere dönüşüyor. Hal böyle olunca, bunu duyan herkes Neslihan Hanım'ın çikolata dükkanına en az bir kez uğramak, tasarladığı kutulara bakmak, özel günleri için en özelini bulabilecekleri çikolata süslemelerinden almak istiyor.

Siz de yolunuz Amasya'ya düşerse Neslihan Kurtcu'nun bu sevimli ve özel çikolata dükkanına uğramayı unutmayın o halde.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?