anoreksik-kadindan-hayat-dersleri

Anoreksiyadan Kurtulmuş Bir Kadından Kilo Vermek İsteyenler İçin Hayat Dersleri

Favorilerime
Ekle

Fazla kilolardan kurtulmak, incecik olmak hemen herkesin hayali. Ama ya bu hayaliniz sizi olduğunuzdan daha mutsuz yapsa ve hatta neredeyse ölümünüze sebep olsaydı?

Zira çoğu kişinin de bildiği üzere genelde kişilerin "zayıflık takıntıları" yüzünden yakalandıkları anoreksiya nevroza çok ciddi ve ölümle sonuçlanabilen bir hastalık. Şişmanlıktan korkma, yediklerinden suçluluk duyma ve hatta bu sebepten yediklerini kusma ile başlayan ve devam eden hastalığın sonunda hiç yemek yiyemez hale gelme ve aşırı kilo kaybından ciddi sağlık sorunları yaşama gibi neredeyse ölümcül sonuçlar meydana gelebiliyor.

İşte Megan Jayne Crabbe de bunlardan biri. Anoreksiya ve yeme bozukluğu yüzünden zor günler geçiren ve ölümden dönen Crabbe eski günlerinin aksine şimdi kilo vermek için değil kilo almak için uğraşıyor. Ve onun gibi zayıflama takıntısına sahip olanlara yardımcı olmak ve ilham vermek için bu yolculuğunu Instagram hesabından çok güzel hayat dersleriyle birlikte paylaşıyor.

Öncesi-sonrası fotoğraflarıyla işte Megan'ın ağzından herkesin kulağına küpe olması gereken hikayesi ve tavsiyeleri...

"Eskiden baskülde gördüğüm birkaç fazla kilonun hayatın sonu olduğunu düşünürdüm"

instagram

"Kilo almak hakkındaki gerçeği bilmek ister misiniz? Çünkü ben bunu çok yaşadım. Baskülde gördüğüm birkaç fazla kilonun hayatın sonu olduğunu düşünürdüm. Kilo vermenin dünyadaki en önemli şey olduğuna inanıyordum. Çok ileriye gitmek, aşırı zayıflamak, çok fazla kilo vermek gibi şeylerin var olduğuna inanmıyordum bile.

Sonra neredeyse hayatımı kaybedebileceğim bir noktaya geldim..."

"Geriye iki seçenek kalmıştı: Ya kilo alacaktım ya da ölecektim"

instagram

"Bu yüzden kilo aldım. Daha fazla ve daha fazla...

Anoreksiya şekil değiştirip aşırı yeme bozukluğuna dönüştü. Bir yıl içinde ölüm döşeğinde yatan 25 kilo bir kızken 80 kiloya ulaştım. Yeniden kendimden nefret etmeye ve kilo vermeyi dünyadaki her şeyden çok istemeye başladım. Yıllar içinde onlarca kilo verdim aldım, verdim aldım. Hala mutluluğun banyodaki baskülden eksilen sayılarda bulunabileceğine inanıyordum."

"Sonra kilo vermenin beni hiçbir zaman mutlu etmediğinin farkına vardım"

instagram

"Ne kadar kilo verirsem vereyim vücudumdan nefret etmekten vazgeçmiyordum. Ve zayıflığın peşinden koşmak beni daha da zayıflattı - kendimi kaybettim.

Şimdi biliyorum ki ne olursa olsun benim hakkında önemli olan hiçbir şey değişmeyecek. Hala aynı kalbe, aynı zihne, aynı tutku ve aynı sevgiye sahip olacağım. Baskül benim hakkımda gerçekten önemli olan hiçbir şeyi göstermeyecek. Onun beni tanımlamak gibi bir gücü yok - o güce sahip olan tek kişi benim."

"Sayıların sizin değerinizi göstermesine izin vermediğinizde önünüzde yaşanacak çok daha güzel bir hayat olduğunu göreceksiniz"

instagram

"Kendini kısıtlama ve kendinden nefretle gelen boş mutluluk sözünün peşinden gitmeyi reddediyorum.

Ben hak ettiğim mutluluğa şimdi kavuşacağım. Hepimiz, olduğumuz gibi, buna değeriz.

Kilo almaktan korkmayın. Sayıların sizin değerinizi göstermesine izin vermediğinizde önünüzde yaşanacak çok daha güzel bir hayat olduğunu göreceksiniz."


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?