53 Yaşında Olmasına Rağmen 20'lerinde Gösteren Modelin Beslenme Sırları

Favorilerime
Ekle

Yaşlanmak çoğu kişinin korkulu rüyası. Vücutta meydana gelen deformeler, kırışıklıklar, metabolizmanın yavaşlamasıyla alınan kilolar derken hemen herkes yaşlanınca başına geleceklerden korkuyor ve bu yüzden insanlık yüzyıllardan beri genç kalmanın sırlarını keşfetmeye çalışıyor.

Bugün ise karşımızda bu sırrı keşfetmiş gibi gözüken bir süper model var. Kendisi Avustralyalı model, oyuncu, yardımsever ve iş kadını gibi ünvanları yıllardır başarıyla taşıyan dünyaca ünlü Elle Macpherson'dan başkası değil.

Onu gündemimize taşıyan ise bugün tam 53 yaşında olmasına rağmen hala 20'li yaşlarında göstermesi.

Gelin onun bu genç kalma sırrını ondan öğrenelim.

Elle Macpherson 29 Mart 1964 doğumlu yani tam 53 yaşında

Yaşını asla göstermeyen model aynı zamanda iki çocuk annesi. Genç gözükmesinin sırrını paylaşmaktan çekinmeyen güzel model ise bunu kısaca sağlıklı ve dengeli beslenmek, düzenli fiziksel aktivitede bulunmak ve vücudun pH dengesini korumak olarak özetliyor.

Gençliğinin sırrını ise beslenmesine bağlıyor ve alkali diyetin hayatını değiştirdiğini söylüyor

Alkali beslenmeyi önce özetlemekte fayda var. Alkali beslenme kısaca vücudun pH dengesini korumaya yönelik bir beslenme çeşidi. Vücudumuzun pH dengesi 7.35 ortalamasında olduğu biliniyor, alkali beslenme ise tükettiğimiz her şeyin bu pH dengesini değiştirdiğini ve asidik beslenmeyle vücudun bu dengeyi sağlayamayacağını savunuyor. Kısacası alkali beslenme asidik tüm besinleri hayatımızdan çıkarmamızı öğütleyen bir diyet çeşidi. Merak edenler detaylarına hemen şu içeriğimizden ulaşabilir.

İşte Elle Macpherson da alkali beslenmeyi benimseyenlerden biri. "Pek çok hastalığın asit baz dengesizliğinden ileri geldiğine inanıyorum" diyor güzel model.

Süt ürünleri ve kırmızı et gibi asidik gıdaları kesinlikle tüketmiyor

Alkali beslenme kapsamında hayatından süt ürünlerini ve kırmızı eti tamamen çıkaran Elle MacPherson vitamin takviyesi aldığını da ekliyor.

Sadece organik gıda tüketen süper model günde 3 litre su içmeyi de ihmal etmiyor

Her sabah spor salonunda 45 dakika egzersiz yapan aynı zamanda yürüyüş yapıp ve zaman zaman su kayağıyla da ilgilenen Elle MacPherson sporu da hayatının merkezine koymuş durumda.

53 yaşındaki modelden tavsiyeler: "Hareket edin"

"Nereye gidersem gideyim mutlaka koşu ayakkabılarımı yanıma alırım. Çünkü koşmak benim için sadece formada kalmanın bir yolu değil, aynı zamanda bir meditasyon türü" diyen Elle Macpherson'ın herkese tavsiyesi vücutlarını ihmal etmemeleri ve onu sürekli hareket ettirmeleri. Kayak, yüzme, fitness ve yoga ise güzel modelin yaptığı sporlardan sadece birkaçı.

Şöyle diyor 53 yaşındaki model: "Sürekli diyet yapıp kendinizi günlerce spor salonunda öldürmeniz gerekmiyor. Bunun yerine etkili egzersizler yapmak ya da her gün koşmak en iyisi. Temel olan şey, vücudunuzu ihmal etmemeniz."

"Kendinizi olduğunuz gibi sevin ve sevdiğiniz şeyleri yapmak için kendinizi motive edin"

ntv

ntv

Ella MacPherson insanın kaç yaşında olursa olsun kendini sevmesi gerektiğine inananlardan. Kendini nasıl motive ettiği sorulduğunda ise şöyle cevap veriyor: "Beni motive eden şeyler neşeli, tutkulu, güçlü ve sağlıklı olmak. Tüm bunlar benim her gün spor yapmamı ve diyetime bağlı kalmamı sağlıyor. Bunlar benim için tartıda görünenden çok daha önemli. Spordan sonra iyi mi yoksa kötü mü hissedeceğimi kendime sorarım. Fiziksel aktivitede bulunduktan sonra kendimi kötü hissedeceğimi hiçbir zaman düşünemem zaten. Sağlıklı ve mutlu olmayı diliyorum, yaptığım şeyi seviyorum ve sevdiğim şeyi yapmaya devam ediyorum."

Kısacası 53 yaşında hala gençliğindeki gibi görünen süper modelin sırrı sağlıklı beslenme düzeni, düzenli yaptığı spor ve kendini sevmesinde yatıyor gibi gözüküyor.

Kaynak: 1, 2Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?