İki ve Beş Yaşındaki Çocuklarını Hala Emzirerek Tartışmaların Hedefi Olan Kadın

Favorilerime
Ekle

Anne sütünün mucizevi bir besin kaynağı olduğunda sanırız hepimiz hemfikiriz. Uzmanlar bebeğin beslenmesinin ilk 6 ayının sadece anne sütüyle olması gerektiğini vurgularken bu süre bebekten bebeğe ve anneden anneye değişebiliyor.

Bugün ise bu süreyi şaşırtıcı bir şekilde uzatarak tartışmaların hedefi haline gelmiş genç bir kadından bahsedeceğiz size.

29 yaşındaki Sophie Mei Lan iki kız çocuğu annesi. Onu manşetlere taşıyan ise biri 2, biri 5 yaşında olan çocuklarını hala düzenli olarak emziriyor oluşu.

Bakalım hikayesini okuduktan sonra siz onun bu kararı hakkında ne düşüneceksiniz?

İlk başlarda sütü az olduğu için depresyona giren, sonra kızlarını emmekten vazgeçiremeyen genç bir anne

29 yaşındaki Sophie kocası Chris'e çok aşık bir kadın. Bundan 5 yıl önce Jasmine ismini verdikleri dünya güzeli bir kızları oluyor. İlk başlarda emzirmekte zorlanan ve sütü az gelen kadın çocuğunu doyuramayacağından endişelenip o dönemde depresyona bile giriyor.

Ama sonra her şey yoluna giriyor ve Jasmine anne sütünden bir türlü vazgeçemiyor. Kızını durdurmak istemeyen genç kadın ise sonrasında hamile kalıyor ve ikinci çocuğunu dünyaya getirmeye hazırlanıyor. Sanıyor ki o doğunca Jasmine emmekten kendine kendine vazgeçecek ve ablalık yapmaya başlayacak.

Ama pek öyle olmuyor.

İkinci çocuğunu doğurduğunda da ilk kızı emmekten vazgeçmiyor

İkinci kızı Arianna doğuyor ama bu Jasmine'i emmekten vazgeçirmiyor. Böylelikle Sophie iki kızını da aynı anda emzirmeye devam ediyor. Genç kadın çocuklarının emmeyi bırakma kararını kendilerinin vermesi gerektiğine inandığını ve bu sebeple özellikle büyük kızını zorlamak istemediğini, her şeyi akışına bırakmaya karar verdiğini anlatıyor.

Şu an Jasmine 5, Arianna ise 2 yaşında ve ikisi de hala annelerini emiyorlar. Sophie, küçük kızı Arianna'yı günde 8-10 kez, Jasmine'i ise uykuya dalmadan önce emzirdiğini söylüyor.

Sırf bu sebeple Sophie ve kocası yıllardır ayrı odalarda, ayrı yataklarda yatıyor. Sebebi ise kadının gece çocukları emzirmeye kalktığında kocasına rahatsızlık vermemek istemesi.

Genç kadının hala çocuklarını emziriyor olmasına insanlar tepkili

instagram

instagram

Başlarda Sophie'nin bu kararına çok fazla olumsuz tepki gelmiyor. Ancak çocukları büyüdükçe insanların ona tepkili yaklaşmaya başladığını, hatta ona tiksinerek baktıklarını söylüyor genç kadın.

Bazıları Sophie'nin bunu kendisi için yaptığını söyleyip onu bencillikle suçlarken, bazılarıysa 5 yaşındaki çocukların artık insan vücudunu tanımaya başladıklarını söyleyerek bunun çocuğun gelişimini kötü etkileyeceğini iddia etse de Sophie çocukları için en iyisini yapmaya çalıştığını üzerine basa basa söylüyor. Ayrıca araştırmalar yaptığını, memelilerin 1-7 sene arasında emzirebildiğini, bu yüzden kızlarının emmeyi bırakması için bir sebep görmediğini anlatıyor. Zamanı geldiğinde onların kendiliğinden bırakacağına inandığını vurguluyor.

Sophie'nin kocası ise eşini sonuna kadar desteklediğini söylerken her ailenin farklı olduğunu ve duruma göre karar verilmesinin doğru olduğunu belirtiyor.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: Little Things


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?