Yoga Yaparken Bebeğini Emzirdiği İçin Eleştirilerin Hedefi Olan Anne

Favorilerime
Ekle

Anne sütünün bebekler için ne kadar mucizevi bir besin olduğunu ve doktorların annelere mutlaka bebeklerini emzirmeleri gerektiğini tavsiye ettiklerini artık hepimiz biliyoruz.

Ancak son günlerde Carlee Benear ismindeki bir anne 18 aylık bebeğini emzirirken kullandığı yöntemle eleştirilerin hedefi olmuş durumda.

Doğum sonrası depresyonunu yenmek için yogaya başlayan ve yoga yaparken bebeğini emzirmeyi tercih eden annenin hikayesini okuduktan sonra bakalım sizin yorumlarınız ne olacak?

Doğum sonrası depresyondan kurtulmak için yogaya başlayan genç bir kadın

Carlee Benear, üç çocuk annesi genç bir kadın. Şu an 18 aylık olan son çocuğunu doğurduktan sonra her on kadından biri tarafından tecrübe edilen doğum sonrası depresyon onu da hayata küstürüyor, kendini yetersiz hissetmeye başlıyor, zamanının çoğunu ağlayarak geçiriyor.

Tüm bunlardan kurtulmak için kendine bir çıkış yolu arayan kadın ise söylediğine göre hem akıl ve ruh sağlığına yardımcı olması için hem de çocuklarına iyi bir anne olabilmek için kendini yogaya veriyor ve işe de yarıyor. Genç kadın yoga sayesinde kendini daha iyi ve mutlu hissetmeye başlıyor, iç huzuruna yeniden kavuşuyor.

Buraya kadar her şey normal. Ama sonra işler biraz karışıyor.

Yoga yapması onun bebeğini emzirmesine engel olmuyor

Birçok zor ve ileri seviyede olan yoga pozisyonunun altından başarıyla kalkan Carlee yaptığı yoga hareketlerini açtığı Instagram sayfasından da sayısı 68 bini geçen takipçi kitlesiyle düzenli olarak paylaşıyor.

Onu gündeme getiren ve olumlu/olumsuz eleştirilerin hedefi olmasına sebep olansa bu hareketleri yaparken bir yandan da bebeğini emziriyor olması. Elleri üstünde dururken de, köprü pozisyonundayken de 18 aylık olan bebeğini emzirmeye devam ediyor genç anne ve bu pozlarını da açıkça paylaşmaktan geri kalmıyor.

Onu acımasızca eleştirenler de var, onu destekleyenler de

instagram

instagram

Tüm bu sebeplerden dolayı Carlee'nin paylaşımları birçok yorum alıyor. Bunların arasında onu destekleyenler kadar onu acımasızca eleştirenler de var.

Bir kısım takipçisi onu 18 aylık bebeğini artık emzirmemesi gerektiği konusunda eleştirirken bazıları ise çocuğunu daha fazla beğeni almak için bir malzeme olarak kullandığı iddiasıyla, bazıları bu pozları herkese açık paylaşmasının uygun bir hareket olmaması ve çıplaklık içermesi sebebiyle onu topa tutuyor.

Onu destekleyenler ise yok değil. Bunu eleştirmenin kadının toplum içinde emzirmesine karşı çıkmakla aynı şey olduğunu söyleyenler de var, bunun kadının tercihi olduğu ve onun gücünü, kendine güvenini yansıttığını savunanlar da... "Yoga yaparken emzirmenin telefonda konuşurken emzirmekten ya da bilgisayarda bir şeyler yazarken emzirmekten bir farkı yok" diyenlerin sayısı da az değil.

Carlee ise kötü eleştirileri hiç önemsemeyerek ve cevap vermeyerek paylaşımlarına aynı şekilde devam etmeyi seçmiş durumda.

Peki sizce kim haklı?Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?