https://www.boredpanda.com/photo-project-wait-watchers-haley-morris-cafiero/ | boredpanda

Görüntüsü Nedeniyle Kötü Bakışlara Maruz Kalan Kadının Çarpıcı Fotoğraf Serisi

Favorilerime
Ekle

Haley Morris-Cafiero, oldukça başarılı bir fotoğrafçı. Geçmişte hipotiroidizm ve yeme bozukluğu gibi çeşitli rahatsızlıklarla mücadele etmek zorunda kalan bu başarılı kadın, bu süreçte çok kilo almış.

Bir gün her zamanki gibi fotoğraf çekimindeyken arkasında duran insanların kendi kilosu hakkında konuşmaları ve sokaktaki birçok kişinin kendisine olan bakışları fazlasıyla dikkatini çekince de bu çarpıcı çalışmaya imza atmış.

Bu dikkat çeken fotoğraf serisi için Haley, sokaklarda, plajda ya da bir kafede herkesin yapabileceği gibi doğal bir şekilde davranıyor, kimi zaman telefonla konuşup kimi zaman dondurma yiyor. İnsanların kendisine bakması için ekstra bir çabaya girmediğini de söyleyen genç kadın, yaptığı çalışmada herhangi bir kurgunun söz konusu olmadığını da ekliyor.

Kurduğu tripod üzerindeki makineyle uzaktan fotoğraflarını çeken genç kadının bu sırada maruz kaldığı bakışlarsa gerçekten pek de hoş durmuyor.

Ancak bir anda neredeyse tüm dünyanın ilgisini çeken bu fotoğraf serisiyle ilgili bir tartışma da sürüyor. Haley'e hak veren çok sayıda insan olsa da bir fotoğrafta yakalanmış herhangi bir anda bakışların kötü çıkabileceğini, bunun fotoğraflardaki insanların hepsinin kötü düşüncelere sahip olduğu anlamına gelemeyeceğini söyleyenler de var.

En ilginciyse bu serinin yayılmasının ardından Haley'e kilo vermesini söyleyenler, "Biraz makyaj yapmayı ve iyi giyinmeyi denersen kimse sana kötü bakmaz." diyenler tabii.

Neyse ki Haley, hem sokakta aldığı hem de fotoğraf serisine gelen olumsuz yorumları kafasına asla takmadığını ve kendisiyle barışık bir insan olduğunu söylüyor.

Peki, siz genç ve başarılı bu fotoğrafçının çalışması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?