Kimsin Sen: Yemek.com Video İçerik Uzmanı Tugay'ı Tanıyalım

Favorilerime
Ekle

İlkini geçen hafta başlattığımız “Kimsin Sen” adlı yeni bir serimiz var arkadaşlar bizim. Kaçıranlarınız için kısaca anlatalım. Bu seride merak ettiğinizi bildiğimiz soruları, sizin adınıza tüüüüm Yemek.com çalışanlarına teker teker soruyoruz, onları tanıyoruz, ne yer ne içer bunları öğreniyoruz.

Geçen hafta Cemre'yi tanıdık, favori mekanlarını, yemeden duramadıklarını öğrendik.

Bu hafta da gözümüze Video İçerik Uzmanı Tugay'ı kestirdik.

Kocaman bir not: Biz her hafta bu seriye devam edeceğiz. Eğer sizin de birilerine yöneltmek istediğiniz sorular varsa, biz sizin adınıza seve seve sorarız.

Selam Tugay, serinin ikinci kurbanı sensin. Bu bölümü biliyorsun, seni biraz tanıyalım mı?

tugay3

Evet, Cemre ile yaptığın röportajı okudum. Daha doğrusu Cemre başıma dikilip “Abi n’olur oku, n’olur oku!” diye ısrar edince okumak zorunda kaldım. Emin ol benimle daha keyifli bir röportaj yapacaksın. Her şey şimdi başlıyor!

Video işinde çok para var diyorlar...

Sana kim bunu söyledi bilmiyorum ama ben maaşım kadar parayı biliyorum. Sağdan soldan bir takım rakamlar duyduğum doğru ama ay sonunda hesaba yatana bakıyorum ben. Yani bana oldukça yetiyor, hem ben anlamam para işlerinden, hanım bakıyor o işlere.

İnsanların (gençlerin) “Tugay Abi”si oldun buradan onlara 3 altın öğüt vermeni istesek?

YouTube’a adım attığın an abi, abla oluyor çıkıyorsun. Bir zamanlar Tolga abi vardı. O model işte. Öğüde gelirsek, bize düşmez ama artık n’olur kaliteli video içeriğini ayırt etsinler. Bir silkelenip kendilerine gelsinler ve “Yahu ben bu zumuti çelıncı neden izliyorum bana ne kattı?” diye sorsunlar. Bir de bol bol çiğ köfte yesinler. Neden bilmiyorum ama hazır bana böyle bir yazı ayrılmışken çiğ köfte propagandası yapmak istedim.

Bu son kısmı silmezsin umarım.

Aaa bu arada lafı gelmişken çiğ köfteye olan bu aşkın nereden geliyor?

Madem sordun anlatayım. Olay şöyle gelişiyor Mert. Ben bundan 3-4 sene önce incecik bir insandım. Boyuma göre kilom uyumluydu. Hayat bana mis gibiydi bildiğin. Sonra bir gün bizim oraya (Gaziosmanpaşa’ya) bir çiğ köfteci açıldı. Tam 3 ay boyunca her akşam eve dönerken oradan dürüm çiğ köfte aldım. Sonuç bağımlılıktı. Sonuç bıngıl bıngıl kiloydu. Sonuç bir çiğ köfte aşkıydı.

Şimdi böyle anlatınca sanki 20 sene çiğ köfte fakiri yaşayıp son 5 sene acısını çıkarmış gibi göründüm ama itiraf edeyim cidden öyle. Biz küçükken bu kadar çiğ köfteci türememişti etrafta. Şimdi kafamı kaldırsam bin tane dükkan var. İnsanın canı çekiyor yani...

Çiğ köfte yoğurarak etkilediğin bir kız oldu mu mesela?

tugay-secil

Yoğurarak olmadı ama ısmarlayarak oldu. Hatta şu an, o kızla meşhur dünya evine girme hazırlıkları içerisindeyim. Gördün mü be Mert, bir çiğ köfte nelere neden oluyor...

Yoğurmaz mısın peki?

Daha önce hiç yoğurmadım ama birkaç deneme yapıp ekibe yoğurayım önümüzdeki günlerde. Hep beraber yeriz.

Ekip dedin de merak edenler var, nasıl sizin ekip? Anltsna biras :S

tugay1

Ekip ilginç bir ekip. Hızla büyüyoruz sayı olarak. Bir ara 6 kişiydik, şimdi bildiğin kocaman bir ekibiz ya.

Oldukça güler yüzlüyüz, şu mesai saatine hem eğlenceyi hem işi sığdırabiliyoruz. Sığdıramadığımız zaman mesai saatini uzatıyoruz. İşin ilginci ekibe yeni katılanı da bizim kadar kafa dengi çıkıyor. Biz daha isimlerimizi tam öğrendik derken sanki 1 senedir beraber çalışıyormuşuz gibi davranıyoruz.

Ama senle... Sana kanım hala ısınamadı Mert.

Bana cevap hakkı doğdu ama sonra kullanacağım. Neyse, ben de boş durmadım Yemek.com ekibine seni sordum. Hakkında kim ne demiş olabilir sence?
tugay2

Sen kesin “İnşallah kovulursun!” demişsindir. Sonra bir an düşünüp “Allah'ım geri aldım sözümü...” diye tövbe etmişsindir biliyorum.

Batuhan, "Şu yazım hatalarını bir düzeltemedi" demiş işine dönmüştür,

Ufuk, "Hala kahvemi almadı, yazmayacağım bir daha yazı" diyerek ufaktan tehdit etmiştir,

Simge, "Çekimlerde bizi stres altına sokuyor, dur onu dökme, bunu sıçratma diyerek işimize karışıyor" demiştir kesin,

Cemre sürekli bir şeyler söylüyor ama konuşsun dursun bana ne! (:

Alişan kader ortağım, o olumlu konuşmuştur diyeceğim ama o da kesin söylenmiştir hakkımda.

Ekin, Zeynep ve Emre ekibe yeni katıldı. Bence onlar beni sevdi. Onlar sizin gibi değil!

Bir video projesinde bir gününü mekan keşifleri yaparak geçirmen gerekiyor. Rotanı hangi mekanlar oluştururdu?

Video projesi için mekan keşifi yapmam gerekiyorsa insanlara hemen memleketimi, Gaziosmanpaşa’yı tanıtacak mekanlar seçerim. Şanzelize’den daha güzel yerlerimiz var bizim...

GOP’tan sonra ilçe ilçe çiğ köfteci gezerim. Döndük dolaştık çiğ köfteye geldik. Son soruya geçelim istersen, daha video montajlayacağım.

Peki peki, son sorumuz klişe olsun o zaman, herkese de soracağız: Yemek.com’un senin için ne ifade ettiğini tek kelimeyle açıklamanı istesek?

Ekmek teknesi. Dur iki kelime oldu ama sayılır mı bu? Sayılmaz mı? O zaman tutkudur ya benim için. Sevdiğim iş sonucunda.

Bu arada ne zaman paylaşacaksın bunu? Annemlere okutacağım da.

tugay-cayDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Tugay Güntekin26 Şubat 2016 1:06
Cevaplarımın hiçbirini çarpıtmadan halka yansıttığın için teşekkür ederim Mert. Seni sevmeye başladım.
Yanıtla
Mert Öndaş 26 Şubat 2016 1:07
Yanıtla
Çok teşekkür ederim, elbet bir gün beni seveceğini biliyordum...

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?