Jetgiller Gerçek Oluyor: 2000 Farklı Yemeği Yapabilen Robot

yemek.com
Neşe Gülmez
Portobello mantarının mutlulukla bir ilgisi olmalı.
Neşe Gülmez
21770 takipçi415 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Mart 6, 2015
Öznur Doğan
Mayıs 5, 2015
Vestel
Nisan 12
Yemek.com
Nisan 16

Jetgiller'i izlemeyenimiz yoktur. Uzayda, şu an içinde yaşadığımız teknolojinin çok daha ötesinde yaşayan bir çekirdek ailenin hikayesini anlatır. George, Jane, Elroy ve Judy'den oluşan ailenin bir de Rosie isminde robot bir üyesi vardır. Rosie evin yardımcısıdır ve başta yemek yapmak olmak üzere tüm işlere koşar.

İşte o Rosie gerçek oluyor.

Londra merkezli şirket Moley Robotics, 'Robochef' adını verdiği şef robotun prototipini geliştirdi.

2017 yılında satışa sunulması planlanan Robochef'in 2000 farklı yemeği yapabilmesi öngörülüyor. Asıl iyi haberse şu: Robochef bir aplikasyon aracılığıyla çalışabilecek. Yani işten çıktınız, cep telefonunuzdan istediğiniz yemeği Robochef'e iletiyorsunuz, siz gelinceye kadar o size yemeği yapmış oluyor. Müthiş.

Ayrıca şirket, kullancıların Robochef'e yeni tarifler öğretebilmesi üzerine de çalışıyor. Başka bir ifadeyle, Robochef'e gizli tariflerinizi öğretebilecek, istediğiniz zaman kendiniz yapmış gibi yiyebileceksiniz.

Kötü haberi sona sakladık: Robochef'in öngörülen fiyatı haliyle pek de az değil. 2017'de hazır ve nazır olması beklenen elektronik şefimizin fiyatı 15.000 dolar olacak. Umalım da dolar artmaya devam etmesin.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?