cupping istanbul

Yemek.com ve Alice Coffee'nin Ortak Etkinliği: #cuppingistanbul

Favorilerime
Ekle

İştah açan Instagram projelerimiz, son sürat başlayan video kanalımız ve hatta yavaş yavaş büyüyen yemek sözlüğü sayfamızın üzerine şimdi bir de etkinlik yapmaya başladık!

11 Nisan cumartesi günü (yani bu cumartesi) kahve kokulu bir etkinliğimiz var: #cuppingistanbul

Kahve kokulu etkinliklerin ve projelerin yaratıcısı Alice Coffee ile Yemek.com olarak güçlerimizi birleştirip aralarında bloggerların, Instagram kullanıcılarının ve kahve tutkunlarının yer aldığı ufak bir grupla bir "coffee cupping" etkinliği yapalım dedik ve İstanbul'da Balmumcu'da yer alan At Origin Coffee'de bir araya gelmeye karar verdik.

"Coffee cupping" kısaca kahve tadımı etkinliği anlamına geliyor. Aslen kahve profesyonelleri tarafından yapılan bir tadım deneyimi ama aslında kahveye ilgi duyan herkesin katılabileceği bir etkinlik.

11 Nisan günü 8 çeşit single origin kahve çekirdeğinin kullanılacağı #cuppingistanbul etkinliğimizde profesyonel coffee cupping sıkıcılığına düşmemek için deneyeceğimiz kahvelerin arasına bayat ve zincir marka kahveleri de ekleyerek oyunlar oynayacağız ve bu sırada kahvelerin tatlarını, kokularını ve aromalarını konuşacağız. Bir de bol bol kahveleri höpürtedeceğiz ki kahvenin tadını daha iyi alalım.

Tabii farklı kahve çekirdekleri demek dünyanın farklı yerlerine de uğramak demek aslında. Kahve botaniği, işlemesi, demlemesi, ticareti falan derken konuşmadık şey bırakmayacağız.

kahvefikri - kahve tadımı

kahvefikri - kahve tadımı

Şimdi size güzel bir haberimiz var: 11 Nisan cumartesi günü Alice Coffee ile beraber At Origin Coffee Balmumcu'da yapacağımız bu etkinliğe bir Yemek.com okuyucusunu davet etmek istiyoruz.

Etkinliğimize çağırdığımız o kişi olmak için yapmanız gereken şey basit.

Okuduğunuz bu yazıyı Facebook ya da Twitter'da paylaşmanızı ve paylaşımı yaptığınız Facebook ya da Twitter linkini de yorum olarak yazının sonuna bırakmanızı istiyoruz. Yorumlarda paylaşım yaptığı linki ve iletişime geçebilmemiz için de e-mail adresini paylaşanlar arasından bir kişiyi cuma günü çekilişle belirleyip etkinliğimize davet edeceğiz.

Haydi o zaman, kahve sevenleri bekliyoruz!

Güncelleme: Yarışmamız sona erdi. İçeriğimizi paylaşan ve yorum yapıp etkinliğe katılmak istediğini belli edenlerin isimlerini kağıtlara yazdık, bir kaseye koyduk ve Yağmur Arığ'ın ismini çektik. Yağmur, bizimlesin!Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

4

Belgin Karadeniz9 Nisan 2015 12:49
http://lm.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fyemek.com%2Fyemek-com-alice-coffee-cupping-istanbul%2F%23.VSZzpQpH6t9.facebook&h=ZAQFgNsnH&enc=AZPJl-895kZTXRGiyBV_Vs0kCYmbv1ECemmQvUiMW22wguQLgiXK9L_manR5ri07wcxXlxKBA3Rxurbtwk_mP-uu&s=1
Yanıtla
dilan8 Nisan 2015 8:22
https://www.facebook.com/dilan.balci/posts/10153165330351698?pnref=story
Yanıtla
Ayhan8 Nisan 2015 8:47
https://mobile.twitter.com/Dr_AyhanErdem/status/585725112139284480
Yanıtla
Yağmur8 Nisan 2015 8:45
Beni göndermek ister misiniz? https://www.facebook.com/yagmurarig?fref=nf
Yanıtla
arsevi 8 Nisan 2015 6:19
Yanıtla
bu Yağmur tam bir kahvesever dostum yağmur gitsin bence
Batuhan Apaydın 10 Nisan 2015 11:49
Yanıtla
yağmur selamlar! etkinliğimize katılacak şanslı kişi sen oldun. facebook'dan yazdık sana; etkinlik detaylarını paylaşabilmemiz için bize hızlı bir geri dönüş yaparsan çok seviniriz. :)

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?