Virüslerden Korunmak İçin 5 Beslenme Önerisi

yemek.com
Dente_Siyah_Sarimsak
Dente_Siyah_Sarimsak
0 takipçi3 içerik
Bu içerik Yemek.com üyesi tarafından yazıldı ve binlerce kişiyle paylaşıldı. Siz de Yemek.com içerik paneline girerek tariflerinizi, mekan önerilerinizi, eğlenceli içeriklerinizi Yemek.com okuyucuları ile paylaşabilirsiniz!

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Ocak 2, 2017
Neşe Gülmez
Haziran 3, 2015
Duygu Arslan
Aralık 6, 2016
Duygu Arslan
Aralık 13, 2017

Günümüzde salgın hastalıkların artmasından dolayı hijyen ve besin konusunda önlemler almamız gerekmektedir. Öncelikli olarak hijyen konusunda gerekli önlemleri almalı ve tokalaşma gibi temas gerektiren eylemlerden uzak durmalıyız. İkinci olarak tükettiğimiz besinlere dikkat etmemiz gerekmektedir. Bağışıklık sistemimizi güçlü tutmalı ve bağışıklık sistemimizi zayıflatan eylemlerden uzak durmalıyız.

Sizlere "Virüslerden Korunmak İçin 5 Beslenme Önerisi" hazırladık.

1. Yaş ve kuru meyvelerden bolca tüketin. Meyvelerin içinde bulunan vitaminler, mineraller ve her meyveye rengini veren maddelerin antioksidan özelliklerinden dolayı vücut direncinizi arttıracaktır.

2. Bol miktarda sebze tüketin. Özellikle az pişmiş veya çiğ olarak tüketmeyi tercih edin. Pişirilmesi gereken bir sebze ise buharda haşlama veya ızgarada pişirme yöntemlerini tercih edin. Renkli beslenmeye çalışın. Yeşil, turuncu, kırmızı, mor ve siyah sebzelerle menülerinizi zenginleştirin. Çok koyu renkli sebze ve meyvelerin yüksek antioksidan deposu olduğu bilinmektedir. Siyah renginden, beyazından daha yüksek besin değerlerine sahip olmasından ve kokusuz olması nedeniyle çiğ olarak tüketilmesi çok rahat olduğundan siyah sarımsak tüketimi önerilmektedir.

3. Genetiği Değiştirilmiş Organizma (GDO) olduğu bilinen besinlerden uzak durun.

4. Doğal ve katkısız beslenin. Bir gıdanın içinde zararlı koruyucu ve kimyasal katkı maddeleri varsa onu tüketmeyin.

5. Sofra şekerinden uzak durun. Vücudunuzun şeker ihtiyacını sebze ve meyvelerden karşılayın. Çünkü rafine şekerin fazla tüketimi vücut direncini düşürür ve bağışıklık sistemi zayıflar.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?