anthony-bourdain

Boğazına Düşkün Ünlülerden Yemekle Alakalı 12 Leziz Söz

Favorilerime
Ekle

Size şimdi müthiş imkansız bir şey söyleyeceğiz: Ünlüler de acıkır. Evet evet, onlar da acıkabiliyorlar hatta onlar da açlıktan kıvranabiliyorlar. Yalnızca biz değiliz böyle boğazımıza düşkün ve yemekler üzerine methiyeler düzebilecek.

Madem dünya bizim gibi obur ünlülerle dolu, onların yemek hakkında söyledikleri güzel sözleri bir araya getirmek bizim görevimiz.

Acıkırsanız diye yanınıza cips mips bir şey alsanız

Karl Lagerfeld

karl-lagerfeld

Gerçek adı Karl Otto Lagerfeldt olan moda dünyasına bambaşka bir yön veren, Chanel ve Fendi'nin baş tasarımcısı ve yaratıcı direktörüdür. Kendine has tarzını kahvaltısına borçlu olduğunu düşünüyoruz.

Jamie Oliver

jamie-oliver

Dünyanın en bilinen şeflerinden bir tanesi olan Jamie Oliver, biraz açık konuşmuş. Hayatta yenilecek, tadılacak ve içilecek çok fazla şeyin olduğunu iyi biliyor.

Alfred Hitchcock

alfred-hitchcock

Psycho, North by Northwest, Vertigo ve Rear Window eserleriyle sinema dünyasına yepyeni bir bakış açısı getiren ve sinemanın mimarisini değiştiren Alfred Hitchcock, kendi sinemasını bile pastayla özdeşleştirecek kadar yemek aşığı.

Sophia Loren

sophia-loren

Bir dönemin en beğenilen, arzu edilen kadınlarından bir tanesi olan Sophia Loren, sizin için spagettiyi yemenin yöntemini anlatmış. Pek çekici.

Monica Bellucci

monica-bellucci

İtalya'dan çıkan en güzel şeylerden bir tanesi, Monica Bellucci. Magnum reklamlarında neden oynamadığı konusunda akıllarda sorulara neden oluyor çünkü belli ki haz konusunda oldukça deneyimli.

Maria Sharapova

Maria-Sharapova

Tenis sahasının kraliçesi, dünyanın en güzel raket tutanı. Maria Sharapova'dan bahsediyoruz. Bu güzel kadını tatmin etmek zor olur diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü güzel bir yemekle kalbini çalmak mümkün. Maria'nın kalbine giden yol midesinden geçiyor.

Malcolm X

malcolm-yepyeni-17

Afroamerikan müslüman temsilcisi ve hak savunucusu olan ve bir konuşmaya hazırlanırken göğsünden silahla vurulan Malcolm X, annelerimizin sözünü hatırlatmış ve "O tabak bitecek!" demiş.

Janet Jackson

janet-jackson

Michael Jackson'ın kardeşi, müzik dünyasının divalarından bir tanesi. Janet Jackson, oldukça iştahlı bir ünlü. O da bizim gibi morali bozulunca kendini yemeğe verenlerden.

Anthony Bourdain

anthony-bourdain

En bilinen şeflerden bir diğeriyle karşınızdayız. Ya da o sizin karşınızda. İnsan ilişkilerinde güzel bir kahvaltının ne kadar önemli olduğunu vurgulamış. Ne de iyi etmiş.

Hippocrates

hippocrates

Tüm doktorların üzerine and içtiği, günümüz tıbbının kurucusu olarak adlandırılan, Türkçe yazılışıyla Hipokrat, yemek yemek üzerine kısa ve net bir açıklama yapmış. Yiyeceklerin iyileştirici gücü adına.

Franz Kafka

franz-kafka

En sevilen ve bilinen yazarlardan bir tanesi olan, Dönüşüm kitabıyla hepimizi bir böcek gibi hissettiren Franz Kafka, Prag sokaklarında söylemiştir bu cümleyi diye düşünüyoruz. Dünyanın sırlarını çözmeyi de başarmış olduğunu varsayıyoruz.

Adele

adele

Kendi vücuduyla barışık olduğunu defaatle söyleyen Adele, tam yerine rast gelmiş Sezar sos koymuş. Olmaz diyor efendim, öyle kuru kuruya yemek yenmez. Kötü yemek yemeye vaktim yok diyor. Alkış Adele.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?