wired - kahve sözleri

Kafein Delisi Ünlülerden Kahveyle İlgili 17 Sıcacık Söz

Favorilerime
Ekle

Kahve için yanıp tutuşan hatta onunla farklı boyutlarda düşünen bir tek biz değilmişiz. Öğrendiğimizde biz de çok sevindik!

Kahveye duyduğumuz saygı töreninde bu kez ünlüler var. "Kahve"rengi halıda Hollywood'un en ünlü isimlerinden edebiyata adını altın harflerle yazdırmış herkes var. Ancak kriterimiz önemli, onlar da tıpkı bizim gibi kahve delisi.

Albert Camus

Yabancı, Düşüş ve Mutlu Ölüm kitaplarıyla tanıdığımız, elinden sigarasını düşürmeyen Albert Camus da kahveye meftunmuş.

Bill Cosby

Dünyanın en bilinen komedyenlerinden bir tanesi olan Bill Cosby, kahve ve yanına kattığı alışkanlığıyla biraz garip olsa da The Cosby Show nedeniyle kalbimizde hep yeri var.

David Lynch

Karışık hikayeleriyle beyinlerde kısa süreli felç etkisi yaratan; Fil Adam ve Mulholland Çıkmazı'yla aklımıza işleyen yönetmen ve yazar David Lynch, kahvesiz bir hayat düşünemezmiş.

Eddie Izzard

Farklı kişiliğiyle dikkatleri üzerine çeken İngiliz komedyen Eddie Izzard, kahve olan ilişkisinde oldukça ciddi.

Guy Pearce

Memento ile hafızalarımıza unutulmaz bir çizik atan adam Guy Pearce, kahveyi bağımlılık derecesinde seviyormuş.

Hugh Laurie

Dünyanın en gıcık ancak en akıllı doktoru ünvanını göğüsleyen, rolünü kendisiyle birlikte büyüten adam Hugh Laurie, geri dönüşü olmayan bir yola kahveyle girmiş.

Hugh Jackman

Çok tanıdık bir yüz, artık gördüğümüzde ailemizdenmiş gibi hissettiğimiz Hugh Jackman, taze kahve kokusunu parfüm kokusundan daha fazla seviyor olsa gerek.

Jackie Chan

Kim bilir kaç tane filmini izledik çocukluğumuzda? Kaç kez onun yerine kendimizi hayal ettik. Kahvenin diğer diller gibi kendine özgü bir dil olduğunu düşünen Jackie Chan sadece çocukluğumuzun değil şimdinin de kahramanı oluyor.

J.D. Salinger

Çavdar Tarlasında Çocuklar romanıyla Türk Edebiyatı'na büyük katkıda bulunan, bazılarının baş ucu yazarı Jerome David Salinger, kahveye karşı çok fazla hassasmış.

Jennifer Aniston

Güzelliğiyle kendisine hayranız. Yıllar geçse de onun zamanı hiç geçmiyor. Tahminimiz o ki Jennifer Aniston'ın bu kadar güzel olmasının nedeni tabii ki kahve. :P

Lana Del Rey

Vintage kraliçesi Lana Del Rey'de sıra. Eğer bir kafe açarsanız Lana'nın gelme ihtimali çok yüksek çünkü o da bir kahveyle asla yetinemeyenlerdenmiş.

Jim Carrey

"Hadi beni güldür biraz!" demeye gerek yok çünkü yüzündeki gülümseme kendisiyle birlikte çok fazla insanın gülümsemesine sebep. Güzel gülümsemesine bir de güzel düşüncelerini katıp kahve içmeye bayılırmış.

Napolyon Bonapart

Tarihte adını sıkça duyduğumuz, Fransız Devrimi'nin baş kahramanlarından biri olan Napolyon Bonapart, savaş günlerinde de bol bol kahve içmişe benziyor.

Orson Welles

Yurttaş Kane filminde gördüğümüz, güzelliğiyle o dönemlerde kadınları peşinden koşturan Orson Welles, kahveyi soğuk sevmeyenlerdenmiş.

Ralph Waldo Emerson

Transandantalizminin en önemli temsilcilerinden bir tanesi olan Amerikan yazar Ralph Waldo Emerson, kahvenin yetenekle bir ilgisi olduğunu onaylamış.

Sandra Bullock

Kahve mi sevgili mi? Sandra Bullock kahveyi seçerdi diye düşünüyoruz çünkü ona göre kahveyi bırakmak sevgiliden ayrılmaktan daha kötü.

T.S. Eliot

florenceandthemachine - kahve sözleri

florenceandthemachine - kahve sözleri

Ezra Pound'un en büyük dostu, şair, oyun yazarı, edebiyat eleştirmeni. T.S. Eliot'tan bahsediyoruz. Eliot da kahveden bahsediyor, hayatında bir ölçek olarak kullandığı kahveden.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

mabgraves22 Eylül 2016 21:32
Ya bu 3. nesil kahveciler ne güzel oldu
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?