Ufak Tefek Yemekler Vol2

Favorilerime
Ekle

Ufak tefek yemekler 2. kısımdan devam ediyoruz.

Arzu: Sarma. Evi, çocukları, eşi için saçını süpürge etmiş sarmayı küçük parmak inceliğinde saran karakterimiz. Gömlek, pantolon ve kemersiz ne dışarı çıkar ne mutfaktan çıkar.

İçindeki canavarı son zamanlarda ortaya çıkarsa da, genel anlamda diğer karakterlerden iyi yemek yapabilmesi ile ayrışıyor. Tam bizim aradığımız kişi. Her şeyi evinde pişiriyor ve çocuklarına asla zararlı şeyler yedirmiyor. Dondurmayı bile kendisi yapıyor -ki gayet başarılı bir görüntüsü vardı ben orada inceledim. Diğerlerinin aksine bir yardımcısı da yok üstelik. Evin içinde birine seslenmiyor. Sinirlendiğinde mutfağı da dağıtmıyor. Limon yok diye inceden bir latife de yapmıyor. Mutfağı gayet düzenli fakat çok fazla çiçekli. Geçen bölümlerde kahvaltı sahnesinde ekmeği kızartma olayını fazla abartmış olması biraz tehlikeli olmuştu. Takma diş kullanan bir kişinin dişlerinin ekmekte kalma ihtimali çok yüksekti. Bunu da bir daha yapmaması için buraya yazalım. Yani eğer çocuklar kavga edip evde ekmek atsalardı birbirlerine, alında 5 dikiş garantisi vardı. Yine de Arzu'yu ev hanımlığı, yaptığı yemekler ve olumlu duruşu karşısında tebrik ediyor, yemeklerine lezzet diliyoruz.

Pelin: Belirli bir yemeği yok. Ara sıra kocasından izin almak veya gönül almak için mutfağa giriyor. Kıyafet konusu çok önemli burada. Bazen folyo giydiği de oluyor ki sanırım yemek yapmayı pek sevmiyor diye mutfağı çağrıştıran şeyleri üzerine giyiyor. Pardon cupcake vardı bir sahnede. Çocuklara süslemeleri için yapmış. Sıkma torbasındaki krema biraz fazla yumuşaktı ki sıkmaları ile birlikte eridi gitti. Bunun için bir tarif yazacağım ben. Dimdik duracak cupcakelerin üzerinde. Pelin kötülük yapmaya çalışan, Merve'nin gölgesinde olan bir karakter. Bunu yapmaya çalıştığı cheesecake olmayınca çöpe atmasından da anlayabiliriz. E canım benim, birincisi sen onu çıkartırken kalıbı yanlış tuttun. İkincisi ise kurtarılırdı o. Kenar kısımları balla yapıştırırdın. Sonra arabada devrildi yaaa deyip her türlü kurtarırdın durumu. Ki sen durum kurtarmaya alışık bir kadınsın. Senden beklemezdim bunu Pelocum. Daha fazla yemek yapmanı Merve'yi bu konuda gölgede bırakmanı rica ediyoruz senden. Yalnız kıyafetleri düzgün abiye olmayan şekilde seçersek, yaptığına inanabiliriz

Bir başka yazıda, bir başka dizide görüşmek üzere...Entrika ile değil, yemeklerinizle kalın. Sevgiler.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Chefmuammer21 Mart 2021 6:00
👍👍
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?