tumblr-kizi

Gerçek Bir Tumblr Kızı Olabilmek İçin Paylaşmanız Gereken 8 Yemeli İçmeli Fotoğraf

Favorilerime
Ekle

Bundan seneler önce lügatımıza bir "Tumblr kızı" tamlaması girdi, giriş o giriş. Daha Facebook, Instagram bu kadar popüler değilken, Karaköy'de takılmak bu kadar cool değilken Tumblr'da fotoğraf paylaşan kızlarımızın hepsi bir fabrikadan çıkmış gibi gözükmesi sonucu ne tarafa baksak bir "Tumblr kızı" görmeye başladık.

O gün bugündür "Tumblr kızı" denince aklımızda bir stereotip beliriyor. Ne zaman yağmur yapsa depresyon battaniyesinin altına girip kitap okuyup kahve içen, renkli saçları ve özgür kız imajıyla dikkat çeken, moda anlayışı ile Karaköy kafelerinden fırlamış gibi gözüken bu Tumblr kızları her yerdeler, içimizdeler.

Bir Tumblr kızını Tumblr kızı yapan diğer önemli şey ise yiyip içtikleri. Eğer birinin Tumblr kızı kategorisine girip girmediğini merak ediyorsanız şu yiyecek ve içeceklere olan düşkünlüğüne dikkat edin deriz.

Size de merhaba Tumblr kızları...

Renk renk, şekil şekil cupcake, muffin, donut

Cupcake sevmeyen, en azından elinde cupcake ile fotoğrafı olmayan bir Tumblr kızı düşünemiyoruz. Yalnız bu fotoğrafların kuş bakışı olmasına ve mümkünse o sırada ojeli tırnaklarımızın ya da ayakkabılarımızın karede gözükmesine dikkat ediyoruz. Yeterince Zooey Deschanel tatlığına ulaşabilmek için ise cupcake sevgimizi muffin, donut gibi en az cupcake kadar sevimli ve lezzetli yiyeceklerle destekliyoruz. Şimdi ikinci aşamaya geçebiliriz.

Bitmek bilmeyen bir Nutella aşkı

Marka temsilcisi mi acaba bizi düşündürten Tumblr kızlarının en büyük hobisi kaşık kaşık Nutella yemektir. Devasa boyutlarda Nutella kavanozu bulamadıklarında ise üzerinde "Nutella" yazan tişörtler giyer ya da Nutella şeklinde dövme yaptırırlar. Bu kadar yemelerine rağmen nasıl incecik kaldıklarını ise bilim henüz cevaplayamadı.

Ne kadar çok pembe o kadar iyi: Çilekli her şey

Tumblr kızları her ne kadar marjinal ve özgür görünmeye çalışsa da içlerindeki Hello Kitty seven küçük kız ruhundan kurtulamıyorlar. Yoksa pembeye düşkünlüklerinin başka bir açıklaması olamaz. Bu pembe sevgilerini seksilik ve şirinliği bir arada barındıran çileğe de yansıtan Tumblr kızlarının her an elinde çilekli dondurma, çilekli yoğurt, çilekli smoothie, çilekli milkshake görebilirsiniz. Milkshake demişken...

Çünkü ice mocha yokken o vardı: Milkshake

Her şey Kelis'in "Milkshake" şarkısı ile başladı ama sonra önünü alamadık. Milkshake soğuk kahvelerin popülaritesiyle eskisi gibi yüzünü göstermese de Tumblr kızları ona vefalı davranmaya devam ediyor. Çikolatalı ve çilekli olanları ama daha bir seviliyor, ona göre.

Saçlarla uyumlu olsun mümkünse: Pamuk şeker

Dedik ya Tumblr kızı olmak demek biraz da naif, biraz da çocuksu olmak demek. Saçlarının rengini genelde uçuk pembe, uçuk mavi, mor gibi renklerde boyayan Tumblr kızları pamuk şekerlerini de buna uygun olarak seçmeyi tercih ediyorlar. Ortaya çıkan sonuç uçuş uçuş bir şey.

Yaz, kış fark etmez: Dondurma

Dondurmayı hepimiz çok seviyoruz ama Tumblr kızları için dondurmanın yeri daha farklı. Çünkü hasta olmak uğruna kışın dondurma yiyebilirler, yazın ise dondurma erimeden fotoğraf çekme yarışına girebilirler. Ne diyelim yakışıyor, afiyet olsun.

Yiyin gari: Pizza

Bu Tumblr kızlarının elinde hiç öyle dürüm, pide, lahmacun göremezsiniz. Pizza aşklarını göstermeden yaşayamayan Tumblr kızlarını tebrik ediyor ve en can alıcı maddeye geçiyoruz.

Ve beklenilen an geldi: Yağmur eşliğinde kitap&kahve

tumblr

tumblr

Tumblr kızı tanımlamasının kökeni aslında şu hikayeye dayanıyor: Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde; pireler berber, develer tellal iken yağmurlu bir günde eve hapsolmak zorunda kalan bir genç kız varmış. Bu kız bari yıllardır elime almadığım kitabımı bir okuyayım, bir de yanına kahve yapayım demiş. Bakmış çok da estetik bir görüntü çıkmış ortaya. Hemen bunun fotoğrafını çekip Sepia filtresiyle yayınlayan bu kızın arkasından Kavimler Göçü misali birçok kız gelmiş ve bugünkü kitap&kahve geleneği ortaya çıkmış. Onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine.

Gökten üç elma düşmüş, ondan da cupcake yapılmış.

Mutlu son.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?