pastami-ufler-misin-facebook

Artık Her Gün Doğum Günü Kutlayabilirsin: Pastamı Üfler Misin?

Favorilerime
Ekle

Dünyanın bütün öğretilerine, bütün dinlerine, bütün profesörlerine, filozoflarına, din adamlarına, yazarlarına, ressamlarına "Dünyanın en güzel şeyi nedir?" diye sorsanız, alacağınız cevap üç aşağı beş yukarı bellidir: Birini mutlu etmek. Bir de bu 'biri' çocuk olursa, gerçek anlamda mutluluk hissedersiniz.

Pastamı Üfler Misin?

Kendisini "Doğum günü pastanızı köy okullarındaki çocuklara ısmarlamak ister misiniz? Gelin yaş günü mumlarınızı belki de hiç pasta yememiş çocuklar üflesin..." şeklinde anlatan bir Facebook grubu. Ama inanın bir Facebook grubundan çok daha ama çok daha fazlası.

Nasıl mı?

Sizin ya da sevdiğiniz birinin doğum günü yaklaşıyor. Onun için farklı bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Pastamı Üfler Misin'e mesaj atıyorsunuz. Onlar köy okullarındaki öğretmenlerimizle iletişime geçiyorlar. Ve sizin için, sizin yerinize doğum gününüzü kutluyorlar. Daha doğrusu, aslında o çocuklarla doğum günü kardeşi oluyorsunuz. Sizin çocuklara söylemek istediğiniz temenniyi pastanın üstüne yazıyorlar, çocuklar da mumu üflüyorlar. Bütün sınıf hep birlikte pasta yiyorlar ve mutlu oluyorlar. Çünkü bir dilim pastanın mutlu edemediği kimse yoktur.

facebook/pastamiuflermisin

facebook/pastamiuflermisin

Gerçekten nefis proje.

Şu ana kadar 158 farklı kişi dahil olmuş bu güzel işe. 158 farklı yerde, 158 sınıf çocuğun yüzü gülmüş başka bir ifadeyle. Van, Nevşehir, Iğdır, Diyarbakır her yere ulaşmış bu mutluluk.

Ellerine, fikirlerine, yüreklerine sağlık bu güzel işte emeği geçen herkesin. İyi ki varsınız.

Son sözümüzde bu yazıyı okuyan herkese olsun: Siz de bu güzelliğe dahil olmak istiyorsunuz, sayfa burada: Pastamı Üfler Misin?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?