Çocuklar Bunu Sevdi:

Sosisli Peynirli Milföy Kalpler Tarifi

Çocuklar Bunu Sevdi:

Sosisli Peynirli Milföy Kalpler Tarifi

Bu tarifi ne kadar beğendiniz?
5
Ayşenur Ayan
Ben de Yemek.com'un yazarlarından biri oldum. Masa çok geniş, sen de otursana!
Ayşenur Ayan
0 takipçi1 içerik
Bu içerik Yemek.com üyesi tarafından yazıldı ve binlerce kişiyle paylaşıldı. Siz de Yemek.com içerik paneline girerek tariflerinizi, mekan önerilerinizi, eğlenceli içeriklerinizi Yemek.com okuyucuları ile paylaşabilirsiniz!

Sıkça Yenen Konular

5
Yasemin Gürsürer
Kasım 5, 2019
5 dakika
4.5
Yasemin Gürsürer
Nisan 26, 2019
20 dakika
Pepsi Badge
Pepsi Max
Temmuz 14
5
Gökçen Mutaf
Mayıs 29, 2014
5 dakika

Kalp kalp kalp, çok kalp! İçinde yok yok bu kalplerin! Bildiğimiz milföyden ne mi farkı var? Gelin anlatalım...
 

Devamını Oku

KAÇ KİŞİLİK

1 tepsi

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakika

Sosisli Peynirli Milföy Kalpler Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 paketmilföy hamuru
 • 4 adetsosis(ben piliç sosis kullandım)
 • 100 grambeyaz peynir
 • 15 dalmaydanoz
 • 1 paketsalam(aç-bitir salam)
 • 1 adetyumurta(milföylerin üstüne sarısı sürülecek)

Sosisli Peynirli Milföy Kalpler Tarifinin Püf Noktası

Bu tarifte malzemelerden sonra benim için en önemli olan şey görünüşleri. Bu yüzden en fazla özendiğim kısım da aynı zamanda. Siz de büyük/küçük kalpli kalıplarınız sayesinde benimki gibi farklı boyutlarda içi boş/dolu kalpler yapıp güzel görünmelerini sağlayabilirsiniz. Evdekiler tok bile olsa bu sevimli kalplerden yemek isteyeceklerdir :) Servis ederken yanına da yine kalıplarınızla kalp şeklinde salamlar kesip koyabilirsiniz, gerçekten kolay ve güzel oluyor.

Sosisli Peynirli Milföy Kalpler Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Milföy hamurunun çözülmesini beklerken bir yandan sosisleri küçük küpler halinde kesiyoruz. Yeterli miktarda peyniri çatalla hafif eziyoruz. İsteğe bağlı olarak 10-15 dal maydanozu da yıkayıp kesiyoruz.

 2. Milföy hamurları yeterli yumuşaklığa gelmişse kalpli kalıplardan (Bende 3 boy var, küçük/orta/büyük) en büyüğüyle kalpler yapıyoruz; bunlar zemin olacak.

 3. Zemin olarak hazırladığımız kalplerin üzerine küp küp kestiğimiz sosislerden, peynirden ve maydanozdan koyuyoruz. Ben bazılarını sadece sosisli ve/veya peynirli yaptım.

 4. Üzerlerini kapamak için 3 farklı yöntem kullandım. Yine en büyük kalp kalıbıyla kalp yapıyoruz ama sonra en küçük tarafıyla içini tekrar kesiyoruz.

 5. Dışta kalan ince şerit şeklindeki kalp bizim 1. kapama yöntemimizi oluşturan kapak aslında. 2. kapama yöntemi olarak basit bir şekilde zeminde kullandığımız kalplerden yapıp aynı şekilde üstünü kapatıyoruz.

 6. Bu yöntemde üstü düz kalmasın diye ben orta boy kalp kalıbıyla kestiğim salamlardan üstlerine koymayı tercih ettim, salamın üzerine de en küçük kalp kalıbıyla bir kalp kesip yerleştirdim.

 7. 3. yöntemde ise yine ilkinde yaptığımız ince şeritlerle kapatıp ortalarına küçük kalplerden yerleştiriyoruz; bu şekilde hem yanlardan içerisindeki malzemeleri görmüş oluyoruz, hem de daha güzel bir görüntü ortaya çıkıyor :)

 8. Yağladığımız tepsiye böreklerimizi dizip üstlerine yumurtanın sarısını sürüyoruz; önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 15-20 dakika pişiriyoruz. Afiyet olsun.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?