bebegini-emzirirken-tepki-alan-kadin-one-cikan

Markette Bebeğini Emzirmeye Başlayınca Müşterilerden Tepki Alan Kadın

Favorilerime
Ekle

Çiçeği burnunda bir annenin, bebeğini emzirmesinden daha doğal bir şey yok, öyle değil mi?

Peki, bu durum annenin bebeği nerede, nasıl ve ne zaman emzirdiğine göre değişiklik gösterebilir mi? Herkes için temelde gayet doğal olan bir durum bir anda toplum tarafından kınanmaya başlayan bir hal alabilir mi mesela?

Birazdan okuyacağınız hikayenin ardından kararınızı verin. Genç anne Patrice'e mi yoksa marketteki müşterilere mi hak veriyorsunuz bizimle de yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Buyursunlar...

Patrice Newman için her şey, bir markete fotoğraf basmak için çalışmaya gitmesiyle başladı...

İngiltere'de yaşayan Patrice Newman, 33 yaşında genç bir anne. Bir gün çalışmak için gittiği ünlü bir süpermarket zincirinde başına hiç de beklemediği bir şey geliyor ve yaşadıklarıyla bir anda tüm dünyanın dikkatini çekiyor.

Fotoğraf basmak gibi günlük bir iş için çalışmaya gittiği markette 11 haftalık minik bebeği acıkınca onu emzirmeye karar veren anne, bebek emzirme önlüğünü çıkarıyor ve bebeğini emzirmeye başlıyor.

Bebeğini emzirmesinden rahatsız olan müşteriler ona kırıcı sözler söylüyor hatta onu şikayet edenler bile oluyor

Hem müşterilerine hem de çalışanlarına karşı oldukça duyarlı olmasıyla ünlü markette Patrice, bir anda müşterilerin rahatsız edici bakışları ve sözleriyle karşı karşıya kalıyor. Öyle ki bu müşterilerden bazıları genç anneyi diğer çalışanlara şikayet etmekten de geri kalmıyor.

Bu tepkiler üzerine genç kadını, bebeklerin bezlerini değiştirmek için ayrılan özel bölüme yönlendirip orada bebeğini emzirmesi gerektiğini söylüyorlar. Ne tepki veremeyeceğini bilen Patrice ise bebeğini emzirmeyi bırakıyor ve gözyaşları içinde kalıyor.

Genç kadın, "Bu yaptıklarının duyarsızca bir davranış olduğunu düşünüyorum. Kolay kolay ağlayan biri değilimdir ama o an kendimi çok kötü ve üzgün hissettim" diyor.

Gözyaşları içinde marketi terk eden kadın, bebek emzirme ile ilgili tabuların yıkılması gerektiğini düşünüyor

mirror

mirror

Birtakım müşterilerin onu şikayet etmesi üzerine market müdürüyle görüşen genç anne, müdürün özür dilediğini, hatta ona bir demet çiçek verdiğini ancak bunları kabul etmediğini söylüyor ve ekliyor:

"Yanlış bir şey yapmıyordum. Gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Müşterilerinin bebekleri emzirmesini destekleyen böyle büyük bir şirket, bunu çalışanlarına da sunmalı."

Dünyaca ünlü bu zincirin Internet sitesinde yer alan "halka açık emzirme" bölümünde şu ibarelerin yer aldığını ve zincirin annelere ihtiyatlı bir biçimde bebeklerini emzirmelerini önerdiğini de söylemeden geçmeyelim tabii: "Halka açık yerlerde bebek emzirme korkutucu gözükebilir ancak bunun böyle olması gerekmez."

Peki ya siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Patrice mi yoksa müşteriler mi haklı?

Kaynak: Dailymail


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Meral Ozaygen25 Eylül 2017 19:40
Elbette ki Patrice haklı. En azından İngilterede böyle davranılmamalıydı. Çok şaşırdım. Bebek emzirmek ayıp değil ki. İnsanlar demek ne kadar manyakça düşünüyorlar ki kendi düşüncelerinden rahatsız oluyorlar ve tepki gösteriyorlar.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?