mehmet-tok-sigarayi-birakti-one-cikan

Bırakmak İçin Neden Çok: Sigarayı Bırakarak Servet Biriktiren Adam

Favorilerime
Ekle

Sigaranın nasıl da zararlı bir meret olduğundan uzun uzun bahsedeceğimizi sanmayın. Artık içen-içmeyen, çocuk-yaşlı herkes bunu biliyor. İyi ki de biliyor!

Ama iş ondan gerçekten kurtulmaya gelince nedense bu bilgiler sanki hiç yokmuş, gerçek değillermiş gibi reddediliyor. Oysa evet, hep söyledikleri gibi kendisi bir ZEHİR. Ötesi yok.

İsteseniz size hemen şimdi onlarca neden sayabiliriz onu bırakmanız için, üstelik sadece sağlık da olmaz söz edeceklerimiz. Hatta bakınız daha önce şurada bir bir anlatmıştık: Hemen Şu Anda Sigarayı Bırakmak İçin 17 Mantıklı Sebep

Bugün de karşınıza güzel bir örnekle çıkmak istedik, işin sağlık boyutu ne kadar büyük ve önemli bir mesele olsa da sizi bırakma konusunda yeteri kadar motive etmiyorsa bir de böyle düşünün istedik.

İşte karşınızda sigarayı bırakarak minik bir servet biriktiren Mehmet Tok...

İlham olsun, artık her nefesiniz sağlıkla dolsun.

Unutmadan, sigarayı bırakmayı düşünenleri Size En Kötü Alışkanlığınız Sigarayı Tık Diye Bıraktıracak 18 Kararlı Yiyecek ve Sigarayı Bıraktıktan Sonra Kilo Almamak İçin Ne Yapılmalı? yazılarımıza doğru alabiliriz hemen, inanın sandığınız kadar zor olmayacak, inanın onsuz geçen her anınız hayatınızı güzelleştirecek.

Mehmet Tok'un bu azim dolu hikayesi 8 yıl önce rahatsızlanmasıyla başlıyor...

internethaber

Denizli'de yaşayan ve 42 yaşında olan Mehmet Tok, sigaraya 12 yaşında başlamış. Çok küçük yaşta bu çirkin bağımlılığa kapılan Mehmet Bey'in bu bağımlılığı yenmesiyse 8 yıl önceye dayanıyor.

Bir gün göğsündeki ağrı ve kolundaki uyuşmalar nedeniyle doktora gidiyor ve anjiyo olmak zorunda kalıyor. Doktorunun sigarayı bırakmasını söylemesi üzerineyse bir anda hayatı değişiyor.

Doktorunun tavsiyesi üzerine sigarayı bir anda bırakan genç adam, kendine açılması zor bir kumbara yaparak motivasyonunu güçlendiriyor...

karar

Mehmet Tok, o zamanlar günde 2 paket sigara içiyormuş ve geçirdiği operasyonun ardından doktorunun önerisi üzerine aynı gün sigarayı bırakmış. O gün bugündür sigaradan uzak durmayı başaran Mehmet Bey, bu süreçte motivasyonu artıracak nefis bir uygulamaya başlamış.

Klima servisinde çalıştığından klima gazlarının doldurulduğu boş bir tüpü değerlendirmiş ve kendisine zor açılan bir kumbara tasarlamış. Eskiden her gün içtiği o sigaraların paralarını günlük olarak bu kumbaraya atmaya başlamış. Böylece sadece sağlığındaki gelişmeleri değil, bu zamana kadar sigara içmek için kaybettiği paranın da çokluğunu görmek istemiş.

"Sinirimden ağladım"

sozcu

Mehmet Bey, sigarayı bırakmasının ardından bir yıl boyunca her gün 2 paket sigara parasını bu kumbaraya atmaya devam etmiş ve 1 yılın sonunda kumbarayı açtığında 13 bin TL'den bile fazla para olduğunu görmüş. O parayı gördüğünde yaşadıklarınıysa şöyle anlatıyor:

"Kumbarayı ilk açtığımda ömrümden giden, sağlığımdan giden, cebimden kaybolup giden paraya sinirimden ağladım."

O gün bugündür kumbaraya para atmaya devam eden Mehmet Bey, 8 yılda yaklaşık 70 bin TL biriktirmiş...

internethaber

8 yıldır sigara içmemeye ve kumbaraya para atmaya devam eden genç adam, bu süre içinde neredeyse bir servet sayılabilecek kadar çok para biriktirmiş. Sadece sigarayı bırakarak kazandığı 70 bin TL sayesinde kendisine 2 hafif ticari araç, 1 tane de motosiklet almış.

Sigarayı bırakan herkese yardımcı olmaktan da geri durmayan Mehmet Bey, kendi tasarladığı kumbaralardan hediye ediyor...

internethaber

Bulduğu bu yöntem sayesinde sigarayı bırakma motivasyonunu güçlendiren ve sağlıklı hayatını sürdürmeyi başaran Mehmet Tok, sigarayı bırakmak isteyen herkese de elinden geldiğince destek oluyor. Denizli'den Amasya'ya kadar birçok farklı şehirde yaşayan ve sigarayı bırakmış olanlara kendi tasarladığı kumbaradan hediye ediyor ve bu sayede herkesin tıpkı kendisi gibi havaya giden bir parayı biriktirmesini ve daha da önemlisi sağlıklarına yeniden kavuşmasını sağlıyor.

Biz de kendisini tebrik ediyor, sigara içen herkese ilham olduğu, destek verdiği için teşekkür ediyoruz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?