yumurta-kutulariyla-neler-yapilir-one-cikan

Yumurtalardan Geriye Kalan Boş Kutuları Değerlendirebileceğiniz 13 Nefis Çalışma

Favorilerime
Ekle

Yemek yapmanın nasıl da büyük bir zevk olduğundan söz edip duruyoruz ya hep, aslında bu, insanın kendi elleriyle hayatına kattığı tüm güzel şeyler için geçerli.

Bir kere ellerinle yapmışsın, uğraşmış, emek harcamışsın... Ortaya da şahane bir ürün, bir yiyecek, bir araç gereç çıkarmışsın... Daha güzeli olabilir mi?

Hele bir de tüm bunları yaparken geri dönüşüme, çevreye, dünyadaki tüm insanlara küçük de olsa bir katkın oluyorsa başka ne istersin ki?

Hazır hafta sonu da gelmişken, hepimizin evine giren o yumurta kutularını değerlendirebileceğiniz ilhamı bol çalışmalardan örnekler sunalım dedik, o boşalan yumurta kutularını öylece çöpe atmayın, dönüştürüp bambaşka yerlerde kullanın, hem eviniz güzelleşsin hem de kendinizi daha iyi hissedin istedik.

Beğendiklerinizi seçmek, bir an önce yapmaya koyulmak da size düştü tabii.

O zaman şimdiden iyi eğlenceler ve ilhamınız bol olsun diyelim ve birbirinden sevimli ve kullanışlı çalışmalara göz atalım birlikte.

Size özel aydınlatmalara imza atabilirsiniz...

aprettylifeinthesuburbs

Yumurta kutularının her bir yumurta gözünü birbirinden ayırın ve ayırdığınız bu tekli yumurta gözlerini dilediğiniz renklerde boyayın. Elinizde çiçek benzeri bir şekle sokun ve piyasada "şerit led" şeklinde bulabileceğiniz led ışıklara birer birer geçirin.

Çiçek açan, renkli ışığınız hazır oldu bile!

Yumurta kutularını birbirine yapıştırarak yaptığınız aydınlatmaya dilediğiniz şekli de verebilir, onu ister köşe lambası ister abajur olarak değerlendirebilirsiniz. Mis.

Evinizin dekorasyonuna şöyle sevimli bir katkı sağlayabilirsiniz...

designrulz

Boş yumurta kutusunu tıpkı sol tarafta gördüğünüz gibi farklı parçalara ayırın ve ardından tüm bu parçaları birbirlerine yapıştırarak sevimli çiçekler ya da geometrik şekiller yapın. Ardından bir de sevdiğiniz renklerde boyadınız mı, tamamdır!

Aynaların kenarlarına baharı taşıyabilirsiniz...

designrulz

Evinizin havasını bir anda değiştirecek minik değişikliklerden biri de duvarda asılı olan aynaların etrafını yumurta kutularından hazırlayacağınız çiçeklerle süslemek.

Kolayca yapabileceğiniz bu çiçeklerle evin tüm sakinlerini, misafirlerinizi ve kendinizi mutlu edeceksiniz,bizden söylemesi.

Yumurta kutularında küçük bitkiler de yetiştirebilirsiniz...

pinterest

Dilerseniz öncesinde boş yumurta kabuklarına yerleştirip ardından yumurta kutularının gözlerine de yerleştirebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken tek bir konu var, o da mutlaka küçük saksılarda yetişebilen bitkiler almanız. Bu konuda çiçekçinize danışıp onun önerdiği minik bitkileri almanız doğru olacaktır.

Şerit ledlerden yararlanarak şöyle ayna aydınlatmaları da yapabilirsiniz...

pinterest

Bütün bir yumurta kutusunu mücevher kutusu haline getirebilir, küçük eşyalarınızı onun sayesinde düzenleyebilirsiniz...

topinspired

Dilerseniz yumurta kutusunu farklı renklerde boyayarak daha şık ya da sevimli bir hale getirebilirsiniz.

İçine cupcake ya da muffin'leri yerleştirip servis tabağı olarak kullanabilirsiniz...

viralnova

Yalnız cupcake ya da muffinler kendi kağıt ya da silikon kalıplarında olsun ki olası bir kirlenme tehlikesinden, mikroplardan uzak dursun. Kutuyu ne kadar temizlerseniz temizleyin, yiyecekleriniz kutuya doğrudan temas etmesin.

Rengarenk kapı süsleri haline getirebilirsiniz...

ourbeautifullymessyhouse

Yumurta kutusunu küçük parçalara ayırıp ister çiçek şekli verebilir, ister de yaratıcılığınızı kullanıp bambaşka hallere sokabilirsiniz. Şekillendirdiğiniz bu parçalara birbirlerine yapıştırdınız mı tamamdır. Dilediğiniz renklerde boyayın ve kapı süsünüzü en ekonomik ve en eğlenceli yoldan edinmiş olun.

Kağıt çöpü gibi sulu olmayan çöpleriniz için çöp kutusu yapabilirsiniz...

handmademoon.blogspot

Yumurta kutularını bir araya getirip çöp kutusu yapmak da onu değerlendirmenin en kullanışlı yollarından. Yalnız dikkat, çok dayanıklı bir maddeden yapılmadığı için içine çok sulu çöpler atmamalı, kullanırken içine mutlaka poşet geçirmelisiniz.

İğne-iplik-makas gibi sıkça kaybolan eşyalarınızı saklayabileceğiniz bir kutu haline getirebilirsiniz...

viralnova

Şöyle kolayca tablet tutucu ayak olarak kullanabilirsiniz...

viralnova

Yumurta kutusunu kuş yemliği olarak değerlendirebilirsiniz...

redtri

Kuşların kolayca yem bulmasını sağlamak için her bir göze kuş yemi koyun ve kutuyu sağlam bir iple sabitleyin. Ardından kutuyu kuşların kolayca ulaşabileceği yüksek yerlere asın. Mis.

Yumurta kutularını boyayarak çocuklar için şöyle oyuncaklar hazırlayabilirsiniz...

boredpanda


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?