Çünkü Çok Daha Anlamlı: Sevgilinize Ellerinizle Yapabileceğiniz 12 Nefis Hediye

Favorilerime
Ekle

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşırken içi kıpır kıpır olanları, o günü kim ne derse desin sevdiceğiyle kutlamaktan yana olanları, "14 Şubat'ta diğer günlerden biraz daha özenli olunabilir canım" diyenleri böyle alalım hemen.

Eğer "14 Şubat'ta şöyle sevgimizi, aşkımızı doya doya kutlayalım, minik hediyelerle birbirimizi düşündüğümüzü gösterelim" diyen çiftlerdenseniz size tam da hoşunuza gidecek nefis önerilerle geleceğiz. Sevgi dediğin parayla pulla ölçülemeyeceğine göre ne gerek var pahalı pahalı hediyelerle bütçeyi zorlamaya, değil mi ama?

Hem sevgilinizi sizin emek vererek yaptığınız, yaratıcılığınızı kullandığınız ona özel bir hediyeden daha mutlu edecek hediye olur muymuş hiç?

Hazırlayın malzemeleri, bu kez o çok sevdikleriniz için yapabileceğiniz ilhamı bol, nefis fikirlerle geliyoruz!

Ona ellerinizle teraryumlar hazırlayabilir, birlikte bitki yetiştirmeye başlayabilirsiniz

psterrariums

Artık hemen her yerde bulabileceğiniz teraryum malzemelerini alın ve ona ellerinizle nefis bir hediye hazırlayın. Teraryumu hazırladıktan sonra minik oyuncaklarla eğlenceli anılarınızı ya da birlikte kurduğunuz hayalleri de teraryuma ekleyebilirsiniz.

Dilerseniz teraryuma sadece sizi simgeleyen bir figür ekleyin, çöp şiş çubuklarına minik not kağıtları yapıştırın ve kağıtlara dilediklerinizi yazdıktan sonra sizi simgeleyen figürün eline yapıştırıverin. Ona her gün teraryumdan sevginizi haykırın. :)

Kalp şeklinde çay poşetleri yapabilirsiniz

practicallyfunctional

Malum 14 Şubat demek, daha kış dolu dizgin devam ediyor demek. Kış da tabii bitki çaylarının en sevildiği, elden düşmediği mevsim demek. O zaman belki de şu sıralar tam da soğuk algınlığıyla, griple, nezleyle mücadele eden sevdiceğinizin yüzünü güldürecek, hastalığına iyi gelecek nefis bir hediye hazırlayın ellerinizle.

Aktardan şöyle şifa dolu bir çay alın, artık aşk çayı mı olur, kırmızısıyla kalp çalan kuşburnu çayı mı olur, karar sizin. Ardından kahve filtresi ya da temiz, ince bezler edinin çay poşeti yapabileceğiniz. Kalanı iğne, iplik, makas ve bolca yaratıcılık.

Çay poşeti olarak kullanacağınız filtreyi ya da bezi kalp şeklinde güzelce kesin ve hazırlayacağınız her bir çay poşeti için iki adet kalp çıkarın. Ardından sadece içine çay dolduracağınız küçük bir kısmı açık bırakarak iki kalbi birbirine dikin. İçine çay koyduktan sonra tamamını dikerek güzelce kapatın. Dikiş için kullandığınız iple bir de çay poşetini sallandırabileceği bir sap kısmı yapın tabii.

Son olarak sevgilinizin ipi de kolay tutması için ipin uç kısmına da minik renkli kalpler kondurun. E yapmışken şöyle kışı geçirebilecek kadar da bol yapın tabii bu sevgi dolu çay poşetlerini. Mis olur, mis.

Eğlenceli ya da romantik kitap ayraçları yapabilirsiniz

evermine

Sevdiceğiniz elinden kitap düşürmeyen nefis bir insansa mesela, ellerinizle şöyle sevimli kitap ayraçları hazırlayın ona. Dilerseniz kitabın arasında boylu boyunca duracak bol kalpli bir ayraç, dilerseniz sağdaki gibi kalp şeklinde kestiğiniz kalın kağıtları birbirine yapıştırarak elde edebileceğiniz minik bir ayraç hazırlayabilirsiniz.

Bu ayraçların yanına en yakışacak şey de elbette "okumak istedikleri" listesinin en başındaki kitap olacaktır, onu da biz söylemeyelim, değil mi ama? :)

Çiçekler için minnoş vazolar hazırlayabilirsiniz

buzzfeed

"Sevgilim çiçek sever, ben ona çiçek alacağım ama biraz da farklı olsun istiyorum" derseniz ona çiçeği sunuş şeklinizle bile nefis bir Sevgililer Günü hatırası verebilirsiniz.

Alın bir vazo, kavanoz artık alacağınız çiçeklerin boyutuna hangisi uyuyorsa, biraz da ince renkli keçelerden ve iplerden edinin. Kesin keçeleri kalp şeklinde, bir iğne yardımıyla renkli ipleri bu minik kalp şeklindeki keçelerin içinden geçirin. Sonra da dolayıverin aldığınız vazoya. Vereceğiniz çiçek, artık çok daha anlamlı!

Tabii biz bunu ilham versin diye anlattık, siz dilerseniz keçelere notlar yazabilir ya da farklı şekiller vererek süsleyebilirsiniz, yaratıcılık size kalmış.

Sıcaktan elleri zarar görmesin diye nefis bardak kılıfları örebilirsiniz

settingforfour

Tamam, belki ona şal, hırka falan örmek için zaman kalmadı ama yine de örgü yaparak sevimli ve düşünceli hediyeler hazırlayabilirsiniz. Mesela elleri üşümesin diye şöyle minnoş bardak kılıfları hazırlayabilir, üzerine de söylemek istediğiniz sevgi dolu bir notu işleyebilirsiniz.

"Ben örgü bilmiyorum" diye üzülmenize de gerek yok üstelik. Hazır, ısıya dayanıklı kumaşları kolayca dikerek de bardak kılıfları hazırlayabilirsiniz. Siz yeter ki isteyin, ellerinizle sevdiceğinize nefis hediyeler hazırlamanıza hiçbir şey mani olmaz, olamaz.

Ellerinizle sevgisi bol lolipoplar hazırlayabilirsiniz

Ev Yapımı Lolipop Tarifi

Ona ellerinizle yapacağınız bir yemekten daha özeli zor bulunur zaten, bu konuya yeniden geleceğiz ama şimdi sadece onu en çok şaşırtanından bir tariften söz edeceğiz. Evet, bu sevimli lolipopları aslında evde de yapabilirsiniz. Üstelik tahmin ettiğinizden çok daha kolay. Bknz: Ev yapımı lolipop tarifi

Ona üç boyutlu romantik ve sevimli kartlar yapabilirsiniz

liagriffith

Eğer "biz çok romantik bir çiftiz" diyenlerdenseniz ona olan hislerinizi, gelecek hayallerinizi ya da eski nefis anılarınızı yazdığınız bir mektup hazırlayın.

Ama öyle sıradan bir kağıda yazmayın hislerinizi. Oturun, ona ellerinizle üç boyutlu, bol kalpli, sevgi dolu ve minnoş kartlar hazırlayın mesela. Gördüğünüz gibi birkaç farklı renkte kalın kağıt ya da kartonlar, biraz da el becerisi harikalar yaratmanıza yetecek zaten.

Mantar pano ya da metal bir tepsi kullanarak anılarınızla dolu nefis bir çalışma yapabilirsiniz

etsy

Mantar bir panoyu soldaki gibi minnoş boyamalarla süsleyebilir ya da magnetlerin yapışabileceği metal bir tepsi kullanarak anılarınızla dolu bir çalışmayı hediye edebilirsiniz.

Şık bir cam şişeyi süsleyip içine notlar koyarak çok özel bir hediyeye imza atabilirsiniz

draftsandcrafts

İçi boş, bir köşede öylece duran şık bir cam şişeyi alın ve güzel bir şekilde süsleyin. Ardından içine söylemek istediklerinizle dolu bir mektup yazın ya da her gün bir tanesini açıp okuyacağı küçük notlarla şişeyi doldurun. İşte bu kadar kolay.

Sevgi dolu dekoratif ağaçlar yapabilirsiniz

craftsbycourtney

Koni şeklinde olan ve genelde yılbaşı zamanı kendini gösteren kartondan kutlama şapkalarını alın ve renk renk kestiğiniz kalpleri ters bir şekilde güzelce yapıştırın. Şekildeki gibi sevgi dolu dekoratif süsler elde edin.

Şapkaları ağaç şekline getirdikten sonra üzerinde mum olmayan uzunca şamdanların üzerine yerleştirerek daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz, aklınızda bulunsun.

Kuru dalları kullanarak da şık ve sevgi dolu süsler hazırlayabilirsiniz

kizine

Dışarıda dolaşarak kolayca bulabileceğiniz kurumuş ve yere düşmüş incecik dalları toplayın ve eve getirip uygun bir vazonun içine yerleştirin. Ardından üstünü kağıttan, kartondan ya da keçeden hazırlayacağınız kalplerle süsleyin, dilerseniz üzerine birlikte kurduğunuz hayalleri ya da onun hakkında hissettiklerinizi yazın. Şık süslemeniz hazır oldu bile.

Son olarak, elbette ona ellerinizle hazırlayacağınız ya da birlikte mutfağa girip harikalar yaratacağınız bir yemekten güzeli yok!

14 Şubat Sevgililer Günü'nde sevdiceğinizi mutlu etmenin en lezzetli yolu bir yemekse mesela, hazırlayın malzemeleri, belirleyin menünüzü. Buyursunlar: 14 Şubat’ı Evde Geçirenler İçin 14 Alternatifli Sevgililer Günü Menüsü


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?