Salçalı Ekmek Tadında Spotify Listemiz Geldi: 90'lar Türk Mutfağı

yemek.com
Zeynep Çetin
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.
Zeynep Çetin
254128 takipçi2219 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Ocak 21, 2015
Öznur Doğan
Şubat 6, 2015
Vestel
Nisan 12
Yemek.com
Nisan 16

Her hafta bir playlist yüklediğimiz Yemek.com Spotify hesabımızı bu hafta 90'ların hala ezberimizdeki salçalı ekmek tadında şarkılarıyla şenlendiriyoruz.

90'larda çocuk olanların, gençliğinin en heyecanlı zamanlarını ya da ilk aşklarını 90'larda yaşayanların, dinlediği kasetleri kalemle ileri-geri saranların, sokakta hunharca oynarken elde yenen o salçalı ekmeğin tadını bilen ve o lezzeti başka hiçbir şeyde bulamayanların şarkıları bunlar.

90'lar aynı zamanda Türk popunun en hareketli, en bereketli yılları çünkü. Tarkan, Sezen Aksu, Serdar Ortaç, Yonca Evcimik, Mustafa Sandal, Reyhan Karaca, Zerrin Özer, Kenan Doğulu, Burak Kut o zamanlar mikrofonun başında sık sık görmeye alışık olduğumuz isimlerden sadece birkaçı.

serdar-ortac-karabiberim-gif

Biz de geçtiğimiz haftalarda yaptığımız 70'ler Türk Mutfağı listemizden sonra istedik ki bu kez de 90'ların dolu dolu mutfağından size tadımlık bir liste hazırlayalım. İçinizde bakkaldan cepleriniz yumiyum dolu çıkmışçasına, şöyle birazdan Ruhsar'ı açıp izleyecekmişçesine, bitirdiğiniz Capri Sun kutusunu tüm haylazlığınızla şişirip patlatmışçasına bir sevinç olalım.

Yalnız hemen uyaralım, listemizin Sulugöz sakızı ağza bir anda attığınızda yarattığı etki gibi gözlerinizi dolu dolu yapma, şöyle bir 20-25 yıl geri götürüp eski güzel günleri özlemle hatırlatma gibi etkileri de var.

E hadi buyurunuz o zaman, bandıra bandıra: 90'lar Türk mutfağı

Küçük bir not: Şimdiye kadar size hazırladığımız tüm listeleri görmek için Yemek.com Spotify listelerine göz atmanız yeterli.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?