Zenginlerden Aldığı Parayla Yoksulları Doyuran Restoran: Robin Hood Restaurant

Favorilerime
Ekle

Zenginden alıp fakire vermesiyle bilinen bir halk kahramanı...

Robin Hood.

Şimdi bu ünlü kahramanın ruhu Madrid'de yaşıyor. Üstelik adını da ondan alan bir restoranda; Robin Hood Restaurant'ta...

Zengin ödüyor, fakir yiyor

businessinsider

Robin Hood Restaurant, İspanya'nın Madrid şehrinde Aralık ayından beri hizmette ancak o sizin bildiğiniz restoranlardan pek değil.

Adıyla da müstesna olarak onu diğer restoranlardan ayıran özelliği kahvaltı ve öğlen yemeklerini yiyen zengin müşterilerden biraz daha fazla para alıp bununla fakir ve evsiz insanlara akşam yemeklerini restoranda ücretsiz olarak sunması.

Gün boyunca menüdeki fiyatlar ise 11,80 dolara, yani yaklaşık 45 Türk lirasına sabitlenmiş durumda.

Menü de çok zengin

ntv

Akşam yemeğinde ise evsizlere öyle artık yemekler falan sunulmuyor. Bildiğiniz zenginler ne yiyorsa ondan yiyor, onlar gibi kristal bardaklardan içeceklerini içiyorlar.

Örneğin akşam menüsünde şu yemekler yer alıyor: Mantarlı et suyuna çorba, fırında hindi, patates ve tatlı.

Bu şekilde her akşam iki farklı vardiyada 100'den fazla ihtiyacı olan kişiye yemek servisi yapılıyor Robin Hood Restaurant'ta. Ve tabii ki hiçbir ücret talep edilmeden...

Ünlü şefler gönüllü, tüm rezervasyonlar şimdiden dolu

businessinsider

Güzel haber ise zengin insanların bu uygulamadan hoşnut olması ve sonuna kadar desteklemesi. Zira 2017'nin Nisan ayına kadar tüm rezervasyonlar dolu.

Mutfak elemanlarının bir kısmı lüks otellerden geliyor, ünlü şefler de burada en az haftada bir gün gönüllü olarak yemek hazırlıyor.

"Fakirlerin de yemek yerken zenginlerle aynı itibara sahip olmasını istiyorum"

ntv

Restoranın sahibi olan 80 yaşındaki Katolik papaz Angel Garcia Rodriguez şöyle anlatıyor:

"Fakirlerin de yemek yerken zenginlerle aynı itibara sahip olmasını istiyorum. Aynı kalitede yemekler yemelerini, plastik değil kristal bardakta içeceklerini içmelerini, dostluk ve muhabbetle dolu bir ortamda olmalarını istiyorum."

Keşke aramızdaki Robin Hood'lar çoğalsa da benzer uygulamaları ülkemiz de dahil dünyanın her yerinde görebilsek... Değil mi? :)Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Sinan Canbolat4 Şubat 2017 7:50
İşin özü iyi insan olmanın gerekliliklerini yerine getirmek ve bunu içtenlikle yapmak.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?