Her Gün Selfie Çekerek 56 Kilo Veren ve Depresyonu Yenen Genç Kadın

Favorilerime
Ekle

Oldukça kilolu, depresif, kendine güvenmeyen bir genç kadın olan Justine McCabe'nin fit, mutlu ve kendine güvenen bir bireye dönüşmesinin hikayesi bu.

Ve bunu başarmasının sırrı da oldukça acayip: Her gün selfie çekmek!

Dile kolay 56 kilo veren Justine'in öyle büyülü diyet reçeteleri yok ama çok güçlü bir motivasyon kaynağı var.

Okuyalım.

Annesi kanserden ölen, kocası intihar eden bir genç kadın

instagram

Justine McCabe'nin hayatı pek öyle kolay geçmemiş. Önce kemoterapi gören annesini kaybeden Justine ardından 6 aydır evli olduğu kocasının intiharı ile sarsılmış.

Tüm bu üzüntüler arasında teselliyi yemekte bulduğunu söylüyor Justine. Yiyerek kendini daha iyi hissetmeye başlayacağını, unutmak için yemeğe sarıldığını anlatan Justine sonradan aldığı kilolarla başa çıkamadığını fark ediyor.

Bir gün zorla gittiği spor salonunda selfie çekiyor ve hayatı değişiyor

instagram

Ailesinin ve arkadaş çevresinin "Spora başla" tavsiyelerine kulaklarını kapatan Justine, depresyonuyla baş edemeyince bir terapiste gitmeye başlıyor. Ancak bu noktadan sonra hayatını yola koyması ve kendi için bir şeyler yapması gerektiğine karar veriyor.

İlk kez spor salonunun yolunu tuttuğunda bunu arkadaşları ve ailesi sadece peşini bıraksın diye yaptığını söylüyor Justine. İnansınlar diye de spor salonunun aynasında selfie çeken Justine, ertesi gün de spora gidiyor, öbür gün de, öbür gün de... Ve selfie çekme işini her gün alışkanlık haline getiriyor.

Her güne bir selfie ve verilen tam 56 kilo

instagram

Justine bir ay içinde tam 13 kilo verince bu sefer bilinçli bir şekilde daha sağlıklı beslenmeye başlıyor ve kişisel spor eğitmeniyle birlikte daha sıkı bir spor programına adım atıyor. Spora başlayıp selfie çekmeye başladığı o ilk günden bu yana Justine tam tamına 56 kilo vermiş durumda.

Justine, selfie çekmeye başlama sebebini şöyle açıklıyor: "Aynada gördüğüm kişiyi beğenmiyordum. Kırgın, kayıp ve mutsuzdu. Kendimi değişirken izlemek ve görmek istedim."

Her gün ne kadar inceldiğini selfie'ler aracılığıyla takip eden ve bunu bir motivasyon aracı olarak kullanan Justine, bu yolculuğunu Instagram hesabından da paylaşarak kendiyle benzer durumdakilere ilham vermeye devam ediyor.

Şimdi o mutsuz, kilolu kız gitmiş yerine kendine güvenen, depresyonunu da yenmiş bir kadın gelmiş durumda. Son sözü yine Justine'e bırakalım:

"Hayatımın kontrolü benim elimde. Kendime olan saygımı ve sevgimi yeniden kazandım. Sonunda mutluluğu dışarıda değil kendi içimde aramayı öğrendim."

Kim derdi ki selfie çekmek gün gelsin böyle olumlu sonuçlar yaratsın, değil mi?Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?