online-diyet-editor

Diyetin Yeni Hali Online Diyet Nedir ve Nasıl Yapılır?

Favorilerime
Ekle

Pandemi iyi kötü atlatıldı, bol bol evde kalındı, pastalar, börekler yenildi ve kilolar alındı. Diğer bir yandan da yaz geldi, bikini sezonu açıldı. Artık bu kiloları atma vakti. Ama nasıl? Keşke diyetisyeniniz hep elinizin altında olsa...

İçindekiler

Online diyet nedir?
Online diyet nasıl yapılır?
Online diyetin avantajları nedir?
  • Online diyet nedir?

Evet, artık öyle. Her şeyin dijitalleştiği bu dönemde diyetler, hatta diyetisyenler bile dijitalleşti. Ülkemizde de yaygınlaşan bu sektörde diyet listeleriniz artık buzdolabınızda asılı kalmak yerine her yere sizinle geliyor. Böylece siz değil, kişiselleştirilmiş diyet planınız sizi takip eder. Ayrıca bazı platformların sunduğu günlük takip özelliği ile tükettiğiniz besinleri anında sisteme işaretleyebilir, anında diyetisyeninizin görmesini sağlayabilirsiniz.

  • Online diyet nasıl yapılır?

Bunun için tek ihtiyacınız olan sunduğu özellikler ile size uygun olabileceğini ve gerçekten sizi hedefinize ulaştırabileceğini düşündüğünüz bir platform bulmak. Platforma kayıtlı onlarca aktif diyetisyenden dilediğinizi seçerek online diyete başlayabilirsiniz. Seçeceğiniz diyetisyenin hizmet olanaklarına göre diyetisyeninizle online veya yüz yüze görüşmeler yaparak kendinizi daha iyi anlatma şansı da bulabilirsiniz. Online görüşmeler sistem üzerinden yapılabildiği gibi danışanın isteğine göre çeşitli üçüncü parti uygulamalar üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir.

Online diyet platformları mobil cihazlar ile uyumlu olmak ile birlikte Diyetkolik gibi alanında öncü platformların ayrıca mobil uygulamaları da vardır. Bu sayede size özel hazırlanmış diyet planınız her zaman cep telefonunuzda, tabletinizde ya da cep bilgisayarınızda sizi bekler. Aynı zamanda online diyet platformlarının danışanları için hazırladığı içeriklerden de ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

  • Online diyetin avantajları nedir?

Online diyetin en büyük avantajı zamandır. Diyetisyeninize ulaşmak için herhangi bir yere gitmeniz gerekmez. Ulaşım derdinin olmaması sizi ciddi bir zaman kaybından koruyacağı gibi mali bir yükten de kurtarır. Böylece yüz yüze alacağınız bir diyetisyen hizmetini online diyetle daha ucuza almış olursunuz.

Ayrıca online diyetinizi uygularken evinizin konforundan vazgeçmemiş olursunuz. Kendi yaşam tarzınıza göre şekillenen diyet planınızla kendi besinlerinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Platformun ve diyetisyeninizin önerdiği değişim listeleri ile de planda yer alan ama ulaşamadığınız besinleri evinizdekilerle ya da ulaşabildiklerinizle rahatça değiştirebilirsiniz. Yani kendi planınızı kendiniz oluşturabilirsiniz ve "bu besini bulamadım" diye strese girmenize gerek kalmaz. Çünkü sonuçta stres de kilo vermeye bir engeldir.

Önemli Uyarı

Bu yazı genel bilgilendirme amaçlıdır, reçete niteliği taşımaz. Bir beslenme uzmanı ve/veya diyetisyene danışmadan hiçbir beslenme programını ya da diyeti uygulamamalısınız. Ciddi, kronik bir rahatsızlığı olanların kendi doktorlarına da danışmaları gerektiğini hatırlatalım.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?